ESOMEPRAZOLAS

ESOMEPRAZOLAS

Ezomeprazolas yra vienas iš protonų siurblio inhibitorių, mažinančių skrandžio rūgšties gamybą. Sumažėjusi skrandžio rūgšties gamyba yra naudinga gydant skrandžio rūgšties refliukso ligą (GERL). Be to, ezomeprazolas taip pat vartojamas įvairioms ligoms gydyti, pvz., skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligei dėl ilgalaikių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) vartojimo arba Helicobacter pylori infekcija , ir Zollinger-Ellison sindromą, kuris yra navikų atsiradimas kasoje, dėl kurio per daug gaminami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) arba Helicobacter pylori infekcija , ir Zollinger-Ellison sindromą, ty auglių atsiradimą kasoje, dėl kurio susidaro per didelė skrandžio rūgšties gamyba.

Prekių ženklai: Esola, Esozid, Exocid, Esoferr, Esomax, Nexium MUPS, Proxium

Apie ezomeprazolį

Grupė Protonų siurblio inhibitoriai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Sumažinti skrandžio rūgšties gamybą
Naudojama Suaugusieji ir vaikai ≥ 1 mėn
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Dar nežinoma, ar ezomeprazolas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Maitinančios motinos, prieš vartodamos šį vaistą, turėtų pasitarti su gydytoju.
Figūra Tabletės ir injekcijos

Įspėjimas:

  • Vaikams iki 1 mėnesio šio vaisto vartoti nerekomenduojama, nes jo veiksmingumas ir saugumas dar nežinomas.
  • Ezomeprazolas gali padidinti viduriavimo riziką dėl Clostridium difficile bakterinė infekcija. Pasitarkite su gydytoju, jei po ezomeprazolo vartojimo atsiranda viduriavimas. Ezomeprazolas taip pat gali padidinti šiltinės riziką.
  • Būkite atsargūs vartodami ezomeprazolą, jei sutrikusi inkstų funkcija, kepenų liga arba pasireiškia tokie simptomai kaip vėmimas, kraujavimas, rijimo pasunkėjimas arba svorio mažėjimas.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, ypač klopidogrelio.
  • Jei pavartojus ezomeprazolo pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Ezomeprazolo dozavimas

Toliau nurodyta ezomeprazolo dozė suaugusiesiems, nebent yra papildomos informacijos:

Būklė Vaisto forma Dozė
Skrandžio opa ir dvylikapirštės žarnos opa Injekcija 80 mg infuzijos dozė 30 minučių. Tęsiama 8 mg infuzija kas valandą tris dienas, po to tęsiamas 40 mg tablečių vartojimas vieną kartą per parą keturias savaites. NVNU: Sušvirkškite 20 mg per dieną maždaug tris minutes arba infuzuokite 10-30 minučių.
Tablėtė Skrandžio opa: 20 mg du kartus per parą septynias dienas arba 40 mg per parą dešimt dienų. NVNU: 20 mg per parą nuo keturių iki aštuonių savaičių.
Skrandžio opos, kurią sukelia NVNU, prevencija Tablėtė 20 mg arba 40 mg per parą
GERL Injekcija 20 mg arba 40 mg švirkščiama maždaug tris minutes arba infuzuojama 10-30 minučių vieną kartą per dieną, ne ilgiau kaip 10 dienų.
Tablėtė 40 mg per parą keturias savaites. Jei reikia, vaistus galima vartoti po keturių savaičių. 1–11 metų vaikai, sveriantys 10 kg ir daugiau: 10 mg / kg per dieną, didžiausias suvartojimas aštuonias savaites.
Zollingerio-Ellisono sindromas Tablėtė Pradinė dozė yra 40 mg arba paprastai 80-160 mg per parą, kuri padalijama į dvi dozes.
Erozinis ezofagitas Tablėtė 40 mg per parą keturias savaites. Jei reikia, vaistus galima vartoti po keturių savaičių. 1-11 metų vaikai, sveriantys 10-20 kg: 10 mg per dieną aštuonias savaites. Vaikams nuo 1 iki 11 metų, kurių kūno svoris didesnis nei 20 kg: 10 mg arba 20 mg per parą aštuonias savaites.

Teisingai vartokite ezomeprazolą

Prieš pradėdami vartoti ezomeprazolą, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite ant pakuotės išspausdintas instrukcijas.

Esomeprazolį, esantį lėtai atpalaiduojančių kapsulių pavidalu, rekomenduojama nuryti visą. Lėto atpalaidavimo kapsulės nekramtykite ir nesunaikinkite. Kapsules reikia gerti nevalgius arba valandą prieš valgį.

Jei tabletę sunku nuryti, ją galima sumaišyti su stikline geriamojo vandens. Jei sunku išgerti kapsules, kapsulę galima atidaryti ir jos turinį sumaišyti su stikline geriamojo vandens. Įsitikinkite, kad vaistas išgertas nedelsiant, ne vėliau kaip per pusvalandį po sumaišymo.

Stenkitės vartoti ezomeprazolą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad pasiektumėte geriausių rezultatų. Pacientams, pamiršusiems išgerti ezomeprazolo, rekomenduojama tai padaryti iš karto, kai tik prisimins, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Esomeprazolą laikykite kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad jo nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Esomeprazolį vartojant kartu su kitais vaistais, gali pasireikšti tokia sąveika:

  • Sumažinti klopidogrelio kaip kraują skystinančio vaisto veiksmingumą.
  • Sumažina vaisto rilpivirino poveikį.
  • Didina toksinį digoksino poveikį širdžiai.
  • Padidina magnio kiekio kraujyje sumažėjimo riziką, jei vartojama kartu su diuretikais.
  • Vartojant kartu su varfarinu, padidėja kraujavimo rizika.
  • Padidinkite vaisto metotreksato arba takrolimuzo koncentraciją kraujyje.
  • Sumažinti erlonitibo vaistų, geležies ar ketokonazolo absorbciją organizme.
  • Trukdo diazepamo pašalinimui iš organizmo.

Esomeprazolo šalutinis poveikis

Ezomeprazolas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie paprastai atsiranda po šio vaisto vartojimo, yra šie:

  • Pykinimas
  • Išsipūtęs
  • Gag
  • Pilvo skausmas
  • Viduriavimas
  • Vidurių užkietėjimas.

Sumažinkite aštraus maisto vartojimą, kad atsigavimo procesas vyktų greičiau. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atrodo, kad šalutinis poveikis nepalengvėja, kad būtų suteiktas tolesnis gydymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI