EPINEFRINAS

EPINEFRINAS

Epinefrinas arba adrenalinas yra vaistas, vartojamas alerginėms reakcijoms, kurios gali būti pavojingos gyvybei, ty anafilaksiniam šokui, gydyti. Alergiją, galinčią sukelti anafilaksinį šoką, gali sukelti įvairūs dalykai, pavyzdžiui, vabzdžių įkandimai, utėlės, lateksas, vaistai ir maistas. Epinefrinas palengvins alerginę reakciją, atpalaiduodamas kvėpavimo takų raumenis ir susiaurindamas kraujagysles, todėl kvėpavimas palengvės ir kraujotaka ląstelėse bus palaikoma.

Be kovos su alerginėmis reakcijomis, epinefrinas taip pat skiriamas širdies ir plaučių gaivinimo metu pacientams, kuriems sustoja širdis ir kvėpavimas. Epinefrinas gali būti skiriamas tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Jie yra puikūs: Finevas

Apie epinefriną

Kategorija Alfa ir beta adrenerginiai agonistai
Grupė Receptiniai vaistai
Pranašumai – Anafilaksinio šoko įveikimas dėl alerginių reakcijų. – Vienas iš širdies sustojimo gydymo būdų.
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir žindymo grupės C kategorija : Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Nežinoma, ar epinefrinas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Tačiau epinefrinas yra vaistas, vartojamas kritiniais atvejais, todėl jis vis tiek bus skiriamas, jei bus siekiama išgelbėti gyvybes.
Vaisto forma Injekcinis skystis

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs pacientams, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, aukštu kraujospūdžiu, hipertiroidizmu ir vyresnio amžiaus pacientams.
 • Gyvybei pavojingomis sąlygomis epinefrinas bus skiriamas atidžiai stebint, neatsižvelgiant į ligos istoriją ar vartojamą vaistą.
 • Jei epinefrino pacientas gauna skubiai, pacientas vis tiek bus prižiūrimas gydytojo, nors jo kūno būklė pagerėjo.
 • Dar kartą pasitarkite su gydytoju, jei epinefrino injekcijos vietoje atsiranda infekcijos simptomų, pvz., paraudimas ir patinimas.

Epinefrino dozė

Išsamią informaciją apie epinefrino dozavimą įvairiems tikslams galite pamatyti šioje lentelėje:

Poreikis Amžius Dozė
Anafilaksinio šoko gydymas Suaugęs Injekcija į raumenis (IM) : 0,5 mg kas 5 minutes, kol atsiras po anafilaksinio šoko paciento būklės atsigavimo požymių. Injekcijos į kraujagysles (IV) : 0,5 mg sušvirkškite lėtai, kol būklė pagerės.
Vaikai IM arba IV injekcija : 0,01 mg/kg kūno svorio.
Viena iš plaučių gaivinimo procedūrų Suaugęs Intraveninis: 1 mg, galima kartoti kartą per 2-3 minutes, kol paciento būklė pradės gerėti, o širdies susitraukimų dažnis normalizuosis.
Vaikai Intraveninis: 0,01 mg/kg, galima kartoti kas 2-3 minutes, kol ligonio būklė pradės gerėti, o širdies susitraukimų dažnis normalizuosis.

Naudojant Epinefrinas Teisingai

Gydytojas arba sveikatos priežiūros darbuotojas pacientui sušvirkš epinefrino. Epinefrinas gali būti skiriamas pacientui keletą kartų, kol paciento būklė pagerės. Jei po epinefrino paciento būklė pagerėjo, pacientą toliau gydys gydytojas.

Vaistų sąveika

Jei epinefrinas vartojamas kartu su cisapridu, indapamidu ar chinidinu, gali sutrikti širdies ritmas; ir padidina kraujospūdį vartojant kartu su linezolidu.

Atpažinkite epinefrino šalutinį poveikį ir pavojus

Žmonės reaguoja į skirtingus vaistus. Kai kurie galimi epinefrino šalutiniai poveikiai yra šie:

 • Prakaitavimas.
 • Pykinimas ir vėmimas.
 • Neramūs.
 • Apsvaigęs.
 • Širdies ritmo sutrikimai.
 • Kvėpavimo sutrikimai.
 • Šlubas.
 • Blyški oda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI