Enoksaparinas

Enoksaparinas

Enoksaparinas yra kraują skystinantis vaistas, vartojamas kraujo krešuliams gydyti. Šis vaistas vartojamas profilaktikai ir gydymui giliųjų venų trombozė, kuri kelia pavojų pacientams, kuriems atliekamos pilvo, kelio ar dubens operacijos. Enoksaparinas slopina medžiagų, sukeliančių kraujo krešulius, susidarymą organizme.

Iš esmės organizme vyksta natūralus kraujo krešėjimo procesas. Kraujo krešuliai susidaro, kai kūnas turi žaizdą ar pjūvį. Kraujo krešėjimo procesas veikia taip, kad organizmas neprarastų daug kraujo. Tačiau kai kraujo krešuliai susidaro neįprastai, būklė gali pažeisti kraujagysles ir sukelti kraujo krešulių, insultų ar širdies priepuolių atsiradimą.

Prekės ženklas : Lovenox

Apie enoksapariną

Grupė Kraujo skiedimas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Kraujo krešulių prevencija ir gydymas.
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Nežinoma, ar enoksaparinas patenka į motinos pieną, ar ne. Žindančioms motinoms šio vaisto vartoti negalima, nebent nurodė gydytojas.
Vaisto forma Injekcija

Įspėjimas :

 • Vartojant enoksaporiną, kyla kraujavimo pavojus.
 • Venkite vartoti enoksepariną pacientams, kuriems anksčiau buvo trombocitopenija.
 • Taip pat venkite šio vaisto vartoti pacientams, kurie anksčiau buvo alergiški heparinui.
 • Šio vaisto sudėtyje yra kiaulienos. Būkite atsargūs pacientams, kurie anksčiau buvo alergiški kiaulėms. Vaistų, kurių sudėtyje yra kiaulių, pakuotės paprastai yra specialus juodas ženklas.
 • Moterys, sveriančios mažiau nei 45 kg, ir vyrai, sveriantys 57 kg, turi didelę kraujavimo riziką.
 • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei anksčiau sirgote ar sergate bakteriniu endokarditu, hipertenzija, insultu, inkstų sutrikimais, diabetine retinopatija, opiniu kolitu, kraujagyslių sutrikimais ir kepenų ligomis.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles, kad išvengtumėte nepageidaujamos sąveikos.
 • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Enoksaparino dozė

Enoksaparino dozė kiekvienam žmogui skiriasi. Toliau pateikiamos įprastos šio vaisto dozės:

Būklė Amžius Dozė
Prevencija nuo giliųjų venų trombozė Suaugęs Pacientams, kuriems atliekama pilvo chirurgija : 40 mg, 2 valandos prieš operaciją. Pacientams, kuriems atliekama kelio arba klubo pakeitimas chirurgija : 30 mg kas 12 valandų, pradedant 12-24 valandas po operacijos, kuri trunka 10-35 dienas.
Vaikai iki 2 mėnesių amžiaus 0,75 mg / kg, kas 12 valandų.
Vaikai nuo 2 mėnesių amžiaus 0,5 mg / kg, kas 12 valandų.
Gydymas giliųjų venų trombozė Suaugęs 1 mg / kg kūno svorio kas 12 valandų arba 1,5 mg / kg kūno svorio per dieną.
Vaikai iki 2 mėnesių amžiaus 1,5 mg / kg, kas 12 valandų.
Vaikai nuo 2 mėnesių amžiaus 1 mg / kg, kas 12 valandų.
Nestabilus krūtinės anginos tipas Suaugęs 1 mg / kg, kas 12 valandų.

Teisingai vartokite enoksapariną

Prieš vartodami vaistą, perskaitykite informaciją, esančią ant pakuotės, ir pasitarkite su gydytoju.

Enoksaparinas tiekiamas injekcijų pavidalu. Vaistų davimas gali būti atliekamas atskirai arba padedamas gydytojo. Enoksaparinas švirkščiamas į apatinius skrandžio odos sluoksnius (apie 5 cm nuo bambos) arba į kitas riebalines vietas vieną ar du kartus per dieną. Venkite švirkšti enoksaparino į raumenis ir nenaudoti naudotų adatų.

Išsamiau pasidomėkite injekcinio enoksaparino vartojimo būdu. Gydytojas taip pat koreguoja dozę pagal paciento būklę, amžių ir svorį. Vaistų vartojimo trukmė taip pat matyti iš paciento organizmo reakcijos į vaistą.

Vaistų sąveika

Jei enoksaparinas vartojamas kartu su kitais vaistais, gali pasireikšti tokia sąveika:

 • Padidėja hiperkalemijos rizika, jei vartojama kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra kalio, kalį tausojančiais diuretikais, AKF inhibitoriai (pvz., kaptoprilio), ARB (pvz., kandesartano), nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (pvz., celekoksibo), ciklosporino, takrolimuzo ar trimetoprimo.
 • Padidėjusi kraujavimo rizika, vartojant kartu su aspirinu, karščiavimą mažinančiais vaistais (pvz., ketoprofenu), nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (pvz., ibuprofenu), tiklopidinu, kortikosteroidais, trombocitų agregaciją mažinančiais vaistais (pvz., abciksimabu ar klopidogreliu) arba tromboliziniais vaistais (pvz. pvz., ibuprofenas), tiklopidinas, kortikosteroidai, trombocitų agregaciją slopinantys vaistai (pavyzdžiui, abciksimabas arba klopidogrelis) arba tromboliziniai vaistai (pavyzdžiui, ibuprofenas), tiklopidinas, kortikosteroidai, antitrombocitiniai vaistai (pavyzdžiui, abciksimabas arba klopidogrelis) arba tromboliziniai vaistai (pavyzdžiui, profenas). tiklopidino, kortikosteroidų, trombocitų agregaciją slopinančių vaistų (pvz., abciksimabo ar klopidogrelio) arba trombolizinių vaistų (pvz., alteplazės) arba antikoaguliantų, pvz., kovos su tabletėmis.

Enoksaparino šalutinis poveikis

Po enoksaparino vartojimo gali pasireikšti šie šalutiniai poveikiai:

 • Kraujavimas
 • Sumušimai
 • Trombocitopenija
 • Karščiavimas
 • Pykinimas
 • Skausmas ir patinimas injekcijos vietoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI