DPT vakcina

DPT vakcina

DPT vakcina yra kombinuota vakcina, skirta apsisaugoti nuo trijų ligų, būtent difterijos, kokliušo (kokliušo) ir stabligės.

 • Difterija – bakterinė infekcija, galinti sukelti kvėpavimo takų obstrukciją gerklėje ir sukelti kvėpavimo takų sutrikimus.
 • Kokliušas – kvėpavimo sutrikimas, pasireiškiantis tokiais simptomais kaip kosulys ir sloga, ypač vaikams, kai jie giliai kvėpuoja. Ši liga gali sukelti rimtų komplikacijų kūdikiams iki vienerių metų.
 • Stabligė – neurologinė liga, kuri atakuoja įvairaus amžiaus dėl bakterijų gaminamų toksinų. Šios bakterijos patenka per atviras žaizdas, kurias patiria pacientai.

DPT vakcina įneša į organizmą difterijos, kokliušo ir susilpnėjusių stabligės bakterijų. Ši būklė paskatins žmogaus imuninę sistemą gaminti antikūnus, kovojančius su šių trijų ligų infekcijomis, jei kada nors užpuls.

Prekių ženklai: DTP-HB-Hib, DTP vakcina (DTP vakcina), DTP-HB 5 vakcina, DTP-HB 10 vakcina, TD žirafos vakcina

Apie DPT vakciną

Grupė Imunizacija
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Apsaugo nuo difterijos, kokliušo ir stabligės
Pristatytas Kūdikiai suaugusiems
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Tyrimai teigia, kad DPT vakcina žindančioms moterims neturi įtakos žindymo procesui. Jei abejojate, ar DPT vakcina leidžiama žindant kūdikį, pasitarkite su gydytoju.

Figūra Injekcija

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs, jei sergate sunkia alergine reakcija į ankstesnes DPT vakcinas, smegenų ligas, nervų sistemos ligas, tokias kaip epilepsija ir Guillain-Barre sindromas, ir šiuo metu jums taikoma vėžio terapija (chemoterapija).
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant vaistažoles ar papildus, kurie gali sukelti nepageidaujamą vaistų sąveiką.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

DPT vakcinos administracija

Indonezijos Respublikos sveikatos ministerija rekomenduoja skiepyti DPT vaikus nuo penkerių metų. DPT imunizacija arba vakcina susideda iš 3 tipų, būtent DPT-HB-Hib vakcinos, DT vakcinos ir Td vakcinos mišinio, skiepijama palaipsniui, atsižvelgiant į vaiko amžių.

DPT imunizacija apima pagrindines ir išplėstines imunizacijos programas (įprastas įprastas imunizacijas), kurios turi būti skiriamos vaikams. Bazinė imunizacija pradedama kūdikiui dar neturint vienerių metų, skiepijama 3 kartus (2 mėnesius, 3 mėnesius ir 4 mėnesius). Be to, vaikai bus toliau skiepyti arba stiprintuvas sulaukęs 18 mėnesių ir 5 metų amžiaus.

DPT vakcina gali būti ne tik visapusiška įprastinė imunizacija, bet ir esant šioms sąlygoms:

 • Suaugusi arba nėščia moteris, kuri niekada nebuvo skiepyta DPT.
 • Žmonės, kurie aplankys arba kelionė į šalį, kurioje daug DPT atvejų.
 • Sveikatos priežiūros darbuotojai, turintys didelį potencialą susidoroti su DPT pacientais.
 • Kūdikių auklės ( aukles ), kurie prižiūri naujagimius.
 • Nėščios moterys 3 nėštumo trimestrą (nuo 26 iki 36 savaičių). Nors buvo suleistos DPT injekcijos, nauja DPT vakcina siekiama užkirsti kelią potencialiems kūdikiams nuo kokliušo.

Tinkamas DPT vakcinos naudojimas

DPT vakcina yra visapusiška įprastinė imunizacija, kurią būtina skiepyti vaikams, nes jiems dar nėra vienerių metų. DPT vakciną gali suleisti tik gydytojas arba profesionalus medicinos personalas.

Tėvus, turinčius sūnų ir dukrą nuo vienerių iki 18 metų amžiaus, neskiepytų DPT vakcina, nedelsdami vežkite į artimiausią sveikatos centrą ar ligoninę.

Vaistų sąveika

Pasitarkite su savo gydytoju prieš naudodami šiuos vaistus kartu su DPT vakcina, kurie gali sukelti nepageidaujamą vaistų sąveiką:

 • Kortikosteroidai , pvz., hidrokortizonas ar prednizonas.
 • Kraują skystinantys vaistai, pvz., varfarinas.
 • Vaistai, kurie gali susilpninti imuninę sistemą, pvz., ciklosporinas ar takrolimuzas.

Sužinokite apie DPT vakcinos šalutinį poveikį

Rizika gauti DPT vakciną yra mažesnė nei rizika susirgti difterija, kokliušu ar stablige. Kaip ir kiti vaistai, DPT vakcina taip pat turi šalutinį poveikį, nors šalutinio poveikio, sukeliančio pavojų ar mirtį, rizika yra labai maža. Paskiepijus DPT vakcina, gali pasireikšti toks šalutinis poveikis:

 • Skausmas, patinimas ar paraudimas injekcijos vietoje
 • Vaikai tampa nervingi, vemia, nusilpsta arba neturi apetito.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI