Diltiazemas

Diltiazemas

Diltiazemas yra vaistas, vartojamas hipertenzijai kontroliuoti ir krūtinės skausmo (krūtinės anginos) profilaktikai. Diltiazemas yra kalcio kanalų blokatorių arba kalcio antagonistų tipas. Šis vaistas plečia kraujagysles, taip sumažindamas kraujospūdį ir palengvindamas širdies apkrovą. Taigi kraujas gali lengvai tekėti ir padidinti kraujo bei deguonies tiekimą visame kūne, įskaitant širdį.

Diltiazemo vartojimas bus veiksmingesnis, jei kartu bus laikomasi sveiko gyvenimo būdo, pavyzdžiui, išlaikant idealų kūno svorį, vengiant daug druskos turinčio maisto ir reguliariai mankštinantis. Nepamirškite, kad diltiazemas neišgydo hipertenzijos, o tik padeda kontroliuoti paciento kraujospūdį.

Prekių ženklai : Cordila SR, Dilmen, Diltiazem, Farmabes, Herbesser

Apie Diltiazemą

Grupė Kalcio antagonistas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Kontroliuoti hipertenziją ir išvengti krūtinės skausmo (krūtinės anginos)
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda viršija riziką vaisiui. Diltiazemas gali patekti į motinos pieną. Todėl žindančioms motinoms patariama prieš vartojant šį vaistą pasitarti su gydytoju, kad gydytojai galėtų įvertinti naudą ir riziką.
Vaisto forma Tabletės, kapsulės, injekcijos

Įspėjimas:

 • Iš anksto pasitarkite su gydytoju, jei planuojate arba šiuo metu gydotės kitais vaistais, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Būkite atsargūs ir pasitarkite su gydytoju, jei anksčiau buvo kepenų, inkstų sutrikimų, žemas kraujospūdis, širdies nepakankamumas ir širdies ritmo sutrikimai, pvz. sergančio sinuso sindromas .
 • Prieš atlikdami chirurgines procedūras, įskaitant dantų chirurgiją, pasitarkite su chirurgu arba odontologu
 • Išgėrę diltiazemo nevairuokite ir nevaldykite sunkios įrangos, nes šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą.
 • Jei pavartojus diltiazemo pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Diltiazemo dozė

Vaisto diltiazemo dozė kiekvienam pacientui yra skirtinga, be to, diltiazemo vartojimą ir dozę vaikams turi nustatyti gydytojas. Toliau pateikiamos įprastos diltiazemo dozės kelioms ligoms gydyti:

Vaisto forma: injekcijos

 • Aritmija
  Suaugęs : Intraveninė injekcija, pradinė 0,25 mg / kg KM dozė, lėtai švirkščiant ilgiau nei 2 minutes. Jei reikia, dozę galima toliau vartoti po 0,35 mg/kg kūno svorio po 15 minučių.
  Pacientams, sergantiems prieširdžių virpėjimu : Pradinė dozė yra 5-10 mg per valandą infuzijos būdu. Dozė gali būti padidinta papildomai 5 mg per valandą iki 15 mg per valandą ir tęsiama iki 24 valandų.

Vaisto forma: tabletės arba kapsulės

 • Krūtinės angina
  Suaugęs : Pradinė dozė 60 mg, 3 kartus per dieną. Jei reikia, dozę galima padidinti iki 360 mg per parą arba iki 480 mg per parą.
  Vyresnio amžiaus : Pradinė 120 mg paros dozė, kurią galima suskirstyti į 2 vartojimo grafikus. Dozę galima padidinti, atkreipiant dėmesį į širdies ritmo dažnį.
 • Hipertenzija
  Suaugęs: Pradinė dozė 90-120 mg, 2 kartus per dieną. Jei reikia, dozę galima padidinti iki 360 mg per parą.
  Vyresnio amžiaus: Pradinė dozė yra 120 mg per parą, kurią galima suskirstyti į 2 vartojimo grafikus. Dozę galima padidinti, atkreipiant dėmesį į širdies ritmo dažnį.

Vartojimą ir dozavimą vaikams turi nustatyti gydytojas.

Diltiazemo vartojimas Teisingai

Prieš pradėdami vartoti, vadovaukitės gydytojo patarimu ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant diltiazemo pakuotės etiketės.

Geriamą diltiazemą galima vartoti valgio metu arba nevalgius. Vartokite diltiazemą pagal nurodytą dozę. Nedidinkite ar nemažinkite dozės be gydytojo patarimo.

Nesmulkinkite, nekramtykite ir nedalykite diltiazemo tablečių ar kapsulių, nes tai gali turėti įtakos vaisto veiksmingumui.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti diltiazemą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad padidintumėte vaisto poveikį.

Tiems, kurie pamiršo pavartoti diltiazemą, rekomenduojama tai padaryti iš karto prisiminus, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Nenutraukite diltiazemo vartojimo staiga be gydytojo leidimo, net jei būklė geresnė. Stenkitės toliau vartoti gydytojo paskirtą dozę, kad ligos simptomai nepasikartotų.

Vartodami Diltizem atlikite įprastinius kraujospūdžio matavimus, kad stebėtumėte kūno būklės raidą.

Gydymas diltiazemu turi būti lydimas sveiko gyvenimo būdo, pavyzdžiui, valgyti maistingą maistą, mesti rūkyti, vengti alkoholinių gėrimų ir reguliariai mankštintis.

Laikyti diltiazemą kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad jo nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai, ir vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Narkotikas Sąveikos

Toliau pateikiamos įvairios sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant diltiazemą kartu su kitais vaistais:

 • Didina statinų, karbamazepino ir fenitoino cholesterolio kiekį kraujyje.
 • Padidina vienos rūšies aritmijos (AV blokados) poveikį, jei vartojama kartu su klonidinu.
 • Padidinkite diltiazemo koncentraciją kraujyje, jei vartojate kartu su cimetidinu.
 • Vartojant kartu su amiodaronu ir digoksinu, padidėja bradikardijos rizika.
 • Sumažina diltiazemo koncentraciją kraujyje, jei vartojama kartu su rifampicinu ir fenobarbitaliu.
 • Sustiprėja hipotenzinis poveikis, jei vartojamas kartu su antipsichoziniais vaistais ir beta blokatorius infuzinių vaistų, tokių kaip metoprololis.

Diltiazemo šalutinis poveikis

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus diltiazemo, yra šie:

 • Abi kojos ištinusios.
 • Galvos skausmas.
 • Apsvaigęs.
 • Hipotenzija.
 • Pykinimas ir vėmimas.
 • Viduriavimas.
 • Bronchitas.
 • AV blokada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI