Dilgčiojimas visame kūne – dažniausios priežastys

Dilgčiojimas visame kūne – dažniausios priežastys

Dilgčiojimas visame kūne yra simptomas, kuris gali atsirasti dėl netinkamos kūno padėties, pavyzdžiui, ilgai sėdint, gulint ar stovint toje pačioje padėtyje. Paprastai dilgčiojimas išnyksta judant paveiktą vietą arba atliekant vietinį masažą. Dilgčiojimas visame kūne taip pat gali būti jaučiamas esant kitoms sąlygoms, tokioms kaip mitybos trūkumai, nervų pažeidimai ar nervų suspaudimas. Šios sąlygos taip pat gali pasireikšti kartu su kitais simptomais, tokiais kaip skausmas, tirpimas ir silpnumas. Atminkite, kad dilgčiojimas gali būti rimtos sveikatos būklės, pvz., insulto ar širdies priepuolio, požymis, dėl kurio reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Pastebėjus kūno dilgčiojimo ar tirpimo požymius, ypač pajutus kitus simptomus, svarbu kreiptis į reumatologą, šeimos gydytoją ar chirurgą ortopedą. Jei manote, kad jus ištiko insultas, nedelsdami važiuokite į ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą.

Dilgčiojimas įvairiose kūno vietose

Dilgčiojimas visame kūne gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, tokių kaip:

Prasta cirkuliacija

Ilgas gulėjimas, sėdėjimas ar stovėjimas toje pačioje padėtyje gali sukelti dilgčiojimą. Tai ypač gali būti jaučiama ilgą laiką sukryžiuojant kojas arba turint didelį svorį ant galūnės, nes tokios situacijos sukelia vietinių nervų suspaudimą.

Ką daryti: Stenkitės išjudinti kūną ir pasitempti bent kartą per valandą, kad paskatintumėte optimalią kraujotaką. Dirbdami ar išvykdami į ilgas keliones turėtumėte skirti laiko judėti kas 2 valandas, eidami į tualetą, atsigerdami vandens ar išgerdami puodelį kavos.

Disko išvarža

Disko išvarža atsiranda, kai stuburo tarpslankstelinis diskas plyšta arba išsiskleidžia iš įprastos vietos. Tai gali sukelti nervo suspaudimą šioje srityje, o tai gali sukelti rankų ar rankų dilgčiojimą, kaklo skausmą ar net stuburo tirpimą, kuris spinduliuoja į kojas ir pėdas. Patikrinkite, kas dar gali sukelti kojų dilgčiojimą. Be to, daugelis pacientų gali pranešti apie tokius simptomus kaip tirpimas ir silpnumas.

Ką daryti: Gydant disko išvaržą turėtų vadovauti chirurgas ortopedas, kuris gali paskirti fizioterapiją ir vaistus skausmui bei uždegimui malšinti (pvz., analgetikų ir priešuždegiminių vaistų).

Cukrinis diabetas

Diabetas gali sukelti blogą kraujotaką, ypač galūnėse, pavyzdžiui, rankose ir kojose. Šiuo atveju tirpimas gali būti žaizdų ar opų požymis. Nekontroliuojamas diabetas taip pat gali sukelti diabetinę neuropatiją, kuri yra būklė, atsirandanti dėl nuolat didelio cukraus kiekio kraujyje. Jis sukelia laipsnišką nervų pažeidimą ir yra susijęs su tokiais simptomais kaip aštrus skausmas, deginimas ir dilgčiojimas ar tirpimas, kuris paveikia rankas, rankas ar kojas.

Ką daryti: Cukrinį diabetą turi stebėti endokrinologas, kuris gali skirti vaistus nuo diabeto, pvz., insuliną, kad reguliuotų cukraus kiekį kraujyje. Skausmui ir tirpimui malšinti gydytojas gali skirti antikonvulsantų, antidepresantų ar opioidų, tokių kaip pregabalinas, amitriptilinas ir tramadolis. Sužinokite daugiau apie vaistus nuo diabeto ir kada tinka vartoti tam tikrus receptus. Taip pat būtinai perskaitykite diabeto dietą, kurią gydytojas gali rekomenduoti, kad padėtų valdyti cukraus kiekį kraujyje.

Riešo kanalo sindromas

Riešo kanalo sindromas yra liga, kurią sukelia nervo, einančio per riešą iki delno, suspaudimo. Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių pirštų ir rankų dilgčiojimo priežasčių ir gali sukelti papildomų simptomų, tokių kaip riešo skausmas, jautrumo pasikeitimas, tirpimas arba dilgčiojimo pojūtis, ypač nykščio, rodomojo ir vidurinio piršto srityje. Šie simptomai paprastai pablogėja naktį. Riešo kanalo sindromas atsiranda dėl pasikartojančių judesių, pavyzdžiui, dirbant kompiuteriu ar naudojant elektrinius įrankius.

Ką daryti: Riešo kanalo sindromo gydymas paprastai apima įtvaro naudojimą riešui imobilizuoti (ypač naktį), rankos tempimą ir vaistus, tokius kaip priešuždegiminiai vaistai ar kortikosteroidai. Sunkesniais atvejais gali prireikti tokių intervencijų kaip fizioterapija ar net chirurgija.

Insultas

Insultas yra būklė, susijusi su rankų, pėdų, rankų ar kojų dilgčiojimu tik vienoje kūno pusėje. Tai gali apsunkinti kalbėjimą ar šypseną, kreivą burną ir asimetrinį veidą, taip pat neryškų matymą, alpimą, galvos skausmą ir vėmimą. Insultas yra gyvybei pavojinga liga, atsirandanti dėl smegenų kraujagyslių užsikimšimo arba plyšimo, dėl kurio sumažėja kraujo ir deguonies kiekis smegenyse.

Ką daryti: Turite nedelsiant vykti į ligoninę, kad būtų galima pradėti gydymą. Gydymas priklauso nuo insulto tipo ir yra skirtas sumažinti tokias komplikacijas kaip judėjimo sunkumai, sumišimas ar atminties praradimas.

Širdies priepuolis

Širdies priepuoliui arba miokardo infarktui būdingas širdies kraujotakos sutrikimas, dėl kurio miršta šios srities širdies ląstelės. Tai gali sukelti įtemptą kairiosios krūtinės skausmą, kuris plinta į kaklą, žandikaulį, pažastį, nugarą, kairę ar dešinę ranką. Skausmas taip pat gali būti apibūdinamas kaip tirpimas ar dilgčiojimas. Be krūtinės ir rankų skausmo, gali atsirasti kitų simptomų, tokių kaip galvos svaigimas, bendras negalavimas, pykinimas, šaltas prakaitas ir blyškumas. Skaitykite daugiau apie širdies priepuolio simptomus, kurių neturėtumėte ignoruoti.

Ką daryti: Pastebėjus šiuos simptomus, reikia nedelsiant vykti į ligoninę arba kviesti greitąją pagalbą. Turėtumėte būti ypač įvertinti, jei sirgote cukriniu diabetu, yra padidėjęs kraujospūdis, nutukimas ar padidėjęs cholesterolio kiekis. Gydymas turi būti greitas ir gali apimti vaistus, kateterizaciją ar angioplastiką, kad būtų atkurtas kraujo tekėjimas į širdį ir išvengta tolesnių komplikacijų.

B12 trūkumas

B12 trūkumas gali sukelti nervų pažeidimus arba trukdyti nervinių impulsų perdavimui išilgai neuronų. Tai gali sukelti dilgčiojimą ar tirpimą, kuris ypač jaučiamas rankose, pėdose ar kojose. Be to, gali atsirasti kitų simptomų, tokių kaip raumenų skausmas, sunku susikaupti, viduriavimas, vėmimas ar svorio mažėjimas. Sužinokite daugiau apie B12 trūkumo simptomus ir kas jį gali sukelti.

Ką daryti: Turėtumėte kreiptis į gydytoją ir atlikti kraujo tyrimus, kad įsitikintumėte, ar nėra B12 trūkumo. Gydymas apima geriamųjų papildų vartojimą, taip pat subalansuotą mitybą, kurioje gausu šviežių vaisių ir daržovių. Peržiūrėkite B12 maisto produktų, kuriuos turėtumėte įtraukti į savo mitybą, sąrašą. Esant dideliems B12 trūkumams ir (arba) kurių negalima ištaisyti vien dieta, gali prireikti papildomų B12 injekcijų.

Išsėtinė sklerozė

Išsėtinė sklerozė yra autoimuninė liga, kuriai būdingas mielino apvalkalo, išklojančio neuronus, irimas. Šis sutrikimas gali pakenkti optimaliam nervų sistemos funkcionavimui ir sukelti tokius simptomus kaip silpnumas, sunku vaikščioti ar koordinuoti judesius, tirpimas ar dilgčiojimas rankose, rankose ir kojose.

Ką daryti: Išsėtinės sklerozės gydymą turėtų vadovauti reumatologas, kuris gali skirti fizioterapiją ir vaistus, tokius kaip prieštraukuliniai vaistai, kortikosteroidai, imunosupresantai, analgetikai ir raumenis atpalaiduojantys vaistai. Gydymas skirtas sulėtinti ligos progresavimą ir palengvinti simptomus.

Stresas ir nerimas

Dilgčiojimas visame kūne taip pat gali atsirasti dėl streso ar nerimo. Šios sąlygos gali paveikti rankas, rankas ir liežuvį. Sergant panikos priepuoliais, gali būti jaučiamas dilgčiojimas, šaltas prakaitas, širdies plakimas, krūtinės ir skrandžio skausmai. Sužinokite daugiau apie tai, kaip gali pasireikšti nerimo priepuoliai ir kas juos gali sukelti.

Ką daryti: Tokiais atvejais turėtumėte pasitraukti iš įtemptos aplinkos ir ieškoti ramios erdvės. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, sutelkdami dėmesį į kvėpavimą ir kraujotakos gerinimą. Svarbu laikytis subalansuotos mitybos ir reguliariai mankštintis, kad sumažintumėte stresą ar nerimą. Kai kuriais atvejais simptomams valdyti gali prireikti psichologinės terapijos ir nerimo vaistų. Išbandykite natūralias žoleles nuo streso ir nerimo, kurias galite naudoti arbatai ruošti.

Guillain-Barré sindromas

Guillain-Barré sindromas yra liga, kuri pažeidžia nervų sistemą ir sukelia tokius simptomus kaip dilgčiojimas, jautrumo praradimas, silpnumas ir skausmas. Simptomai paprastai iš pradžių jaučiami pėdose ir kyla iki kamieno ir rankų. Tai gali paveikti visą kūną ir sukelti paralyžių. Ši būklė dažniausiai atsiranda po gripo, dengės karštligės ar Zikos infekcijos, ir jai būdinga tai, kad organizmas atakuoja savo nervų ląsteles, siekdamas kovoti su infekcija.

Ką daryti: Jei įtariate, kad sergate Guillain-Barré, nedelsdami eikite į greitosios pagalbos skyrių. Šią ligą svarbu nedelsiant gydyti, kol ji nepasiekia plaučių ir paveikia kvėpavimą.

Vaistų vartojimas

Kai kurie vaistai gali sukelti dilgčiojimą organizme kaip šalutinį poveikį. Tai gali būti pastebėta vartojant chemoterapiją, vaistus nuo ŽIV arba metronidazolą (antibiotiką).

Ką daryti: Turėtumėte pranešti savo gydytojui apie bet kokį šalutinį poveikį, kad jis nuspręstų, ar reikia sumažinti dozę ar vartoti kitą vaistą.

Per didelis alkoholio vartojimas

Ilgą laiką vartojant per daug alkoholio, gali būti pažeisti galūnių nervai. Ši žala yra susijusi su dilgčiojimu ir mėšlungiu, kuris ypač jaučiamas rankose ir kojose.

Ką daryti: Norėdami palengvinti simptomus, turėtumėte sumažinti arba nutraukti bet kokį alkoholio vartojimą. Patariama pasitarti su gydytoju, kad nustatytumėte, ar dėl gėrimo neatsirado kitų pažeidimų, pvz., kepenų problemų ar tulžies pūslės akmenligės.

Gyvūnų įkandimai

Gyvūnų ar vabzdžių įkandimai gali sukelti vietinį dilgčiojimą. Turėtumėte stebėti, ar neatsiranda tokių simptomų kaip karščiavimas, deginimas, patinimas, drebulys ir išskyros, nes tai yra infekcijos ir pasiutligės požymiai.

Ką daryti: Pabandykite identifikuoti gyvūną ar klaidą, kuri sukėlė žaizdą, ir būtinai gerai nuplaukite vietą. Kreipkitės į gydytoją, jei įkandimą sukėlė nuodinga bakterija, šuo, turintis pasiutligės požymių, arba jei turite bet kurį iš aukščiau išvardytų simptomų.

Fibromialgija

Fibromialgija yra lėtinė neurologinė būklė, sukelianti bendrą kūno skausmą, padidėjusį jautrumą, miego sutrikimus, dažną nuovargį, galvos skausmą, galvos svaigimą, raumenų rigidiškumą, tirpimą ar dilgčiojimą rankose ir kojose. Skaitykite daugiau apie fibromialgijos simptomus ir kaip ji diagnozuojama.

Ką daryti: Gydymą turi vadovauti reumatologas, kuris gali skirti analgetikų, antidepresantų, fizioterapijos ar reguliariai mankštintis.

Laimo liga

Laimo liga yra infekcija, kurią perneša pernešančios erkės Borrelia burgdorferi bakterijos. Tai gali sukelti neurologinius simptomus, tokius kaip rankų ir pėdų tirpimas ir veido paralyžius. Ši būklė gali sukelti kitų problemų, tokių kaip širdies sutrikimai, artritas ar meningitas.

Ką daryti: Gydant Laimo ligą dažniausiai skiriami geriamieji arba IV antibiotikai, kuriuos skiria šeimos gydytojas ar infekcinės ligos specialistas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI