DIKLOFENAKAS

DIKLOFENAKAS

Diklofenakas yra skausmą ir uždegimą malšinantis vaistas. Kai kurios sąlygos, kurias galima gydyti šiuo vaistu, yra artritas ir skausmas po operacijos. Skausmas yra vienas iš uždegimo požymių. Kovodamas su uždegimu, diklofenakas slopina prostaglandinų, medžiagų, sukeliančių uždegimines reakcijas organizme, gamybą. Todėl vartojant šį vaistą sumažėja skausmas ir kiti uždegimo požymiai.

Yra 2 diklofenako tipai, būtent diklofenako natrio druska ( diklofenako natrio druska) ir diklofenako kalio (kalio diklofenakas). Abu diklofenako natrio druska ir diklofenako kalioišskyrus gelio formą, galima įsigyti tik pagal gydytojo receptą. Prekių ženklai : Cataflam, Fenavel, Hotin DCL, Neo Rheumacyl priešuždegiminiai vaistai, Nilaren, Noncort, Voltaren, Zorvolex

Apie Diklofenakas

Grupė Nesteroidinis vaistas nuo uždegimo
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Uždegimo mažinimas
Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už pavojų vaisiui. Diklofenakas gali patekti į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės, kapsulės, injekcijos, geliai, akių lašai, žvakutės.

Įspėjimas

 • Prieš pradėdami vartoti diklofenaką, pasitarkite su gydytoju, ypač jei esate alergiškas nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU), kitiems vaistams ar maistui.
 • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei sergate širdies liga, insultu, skrandžio opa, žarnyno uždegimu, astma, kraujo krešėjimo sutrikimais, hipertenzija ir kepenų bei inkstų sutrikimais.
 • Diklofenakas gali sukelti kraujavimą iš virškinimo trakto, ypač žmonėms, kurie dažnai vartoja alkoholį, vyresniems nei 60 metų ir vartoja kortikosteroidų ar kraują skystinančių vaistų.
 • Nustokite vartoti diklofenako akių lašus, kai regėjimas pasidaro neryškus, akys paraudusios ir skausmingos.
 • Vartodami diklofenaką, venkite veiklos, kuriai reikia budrumo, pvz., vairavimo.

Diklofenako dozė

Diklofenako dozė priklauso nuo patirtos būklės. Toliau pateikiamos įprastos diklofenako dozės, atsižvelgiant į vaisto formą:

Vaisto tabletės forma

Būklės: skausmas ir uždegimas, pvz osteoartritas, reumatoidinis artritasarba mėnesinių skausmas. Suaugusiesiems: 50 mg 3 kartus per dieną. Būklė: migrena Suaugusiesiems: pradinė 50 mg dozė pirmojo priepuolio metu. Jei po 2 valandų migrena vis dar jaučiama, vėl suvartokite 50 mg. Kol simptomai išlieka, gerkite po 50 mg vaisto kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

Injekcinio vaisto forma

Sąlygos: skausmas ir uždegimas. Suaugusiesiems: didžiausia paros dozė yra 150 mg.

Gelio vaisto forma

Būklės: raumenų skausmai, patempimai, sąnarių skausmas ir nugaros skausmas. Suaugusiesiems: tepti pažeistą vietą 4 kartus per dieną.

Susidaro akių lašai

Būklė: skausmas po primerktos akies operacijos Suaugusiesiems: 1 lašas į skausmingą akį 4 kartus per dieną pirmą savaitę, 3 kartus per dieną antrą savaitę ir 2 kartus per dieną trečią savaitę. Būklės: alerginis konjunktyvitas Suaugusiesiems: 1 lašas į paraudusias akis 4 kartus per dieną.

Žvakučių forma arba tiesiosios žarnos tabletė

Būklės: skausmas ir uždegimas, pvz., skausmas dėl sužalojimo, skausmas ar uždegimas po operacijos, ankilozuojantis spondilitasarba artritas. Suaugusiesiems: 75-150 mg per parą.

Naudojant Diklofenakas Teisingai

Diklofenaką vartokite taip, kaip nurodė gydytojas, ir perskaitykite vartojimo instrukcijas, nurodytas ant vaisto pakuotės. Gydytojas paskirs diklofenako dozę, atsižvelgdamas į paciento amžių, būklę ir reakciją į vaistą.

Diklofenako tabletės

Nurykite diklofenako tabletes nekramtydami ar nesutraiškę. Šio vaisto vartojimas kartu su stikline vandens, nebent gydytojas nurodė kitaip. Išgėrę diklofenako tablečių, negulėkite bent 10 minučių. Diklofenako tabletes gerkite po valgio, kad išvengtumėte rėmens.

Diklofenako injekcija

Prieš vartodami diklofenako injekcijas, perskaitykite gydytojo nurodymus. Diklofenako injekcijos metu pacientai raginami gerti daug vandens, nebent gydytojas nurodytų kitaip.

Diklofenako gelis

Diklofenako gelis vartojamas tepant skaudamą vietą keturis kartus per dieną arba pagal gydytojo rekomendaciją. Netepkite diklofenako gelio ant pažeistos odos. Panaudojus diklofenako gelį, sergantiesiems reikia nusiplauti rankas. Išteptos vietos neplaukite bent valandą, neuždenkite tvarsčiu.

Diklofenako akių lašai

Prieš vartodami diklofenako akių lašus, sergantieji pirmiausia turi nusiplauti rankas. Įsitikinkite, kad akių lašų galiukai nieko neliečia. Lašindami diklofenaką, pakreipkite veidą ir patraukite apatinį voką, tada lašinkite 1 lašą vaisto į apatinį voką ir užmerkite akis 1-2 minutėms. Nemirksėkite ir nebraižykite akies, kol vaistas nepateks į akį. Pakartokite aukščiau nurodytus veiksmus, jei jūsų dozė yra didesnė nei 1 lašas. Jei vienu metu naudojate kelių rūšių akių lašus, palikite maždaug 5-10 minučių pertrauką.

Diklofenako žvakutės

Nusiplaukite rankas ir išvalykite tiesiąją žarną muilu ir vandeniu, tada įdėkite vaistą į tiesiąją žarną, bent 3 cm gylyje. Po to 15 minučių pasėdėkite arba pagulėkite, kol vaistas suminkštės tiesiojoje žarnoje.

Diklofenako sąveika

Toliau pateikiami poveikiai, kurie gali atsirasti vartojant diklofenaką su kitais vaistais:

 • Kraujavimas iš virškinimo trakto, vartojant kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), kraują skystinančiais vaistais ar kortikosteroidais.
 • Kalio perteklius kraujyje (hiperkalemija) ir inkstų funkcijos sutrikimas, vartojant kartu su vaistais nuo hipertenzijos, AKF inhibitoriais ar diuretikais, ciklosporinasir takrolimuzo .
 • Apsinuodijimas diklofenaku, vartojant kartu su fenitoinas, metotreksato, ličioir digoksinas .
 • Sumažėjęs poveikis kolestiraminas .

Diklofenakas Šalutiniai poveikiai

Diklofenakas gali sukelti šalutinį poveikį. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pavartojus diklofenako pasireiškė toks šalutinis poveikis:

 • Apsvaigęs.
 • Galvos skausmas.
 • Paraudusios akys ir skauda.
 • Viduriavimas ar net vidurių užkietėjimas.
 • Pykinimas ir vėmimas.
 • Skrandžio skausmai.
 • Apetito praradimas.
 • Krūtinės skausmas.
 • Širdies ritmo sutrikimai.
 • Gelta būdingas odos ir akių pageltimas, tamsus šlapimas kaip arbata.
 • Kraujavimas, pavyzdžiui, mėlynės arba kruvinas skyrius.
 • Alerginės reakcijos vaistams, pvz., raudoni niežtintys bėrimai, atsirandantys ant odos, patinęs veidas, dusulys.
 • Sutrikusi inkstų funkcija, pvz., galūnių patinimas ar svorio padidėjimas dėl skysčių kaupimosi, retesnis šlapinimasis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI