Dešimtoji nėštumo savaitė

Dešimtoji nėštumo savaitė

Iki 10-osios savaitės kūdikiui išsivystė beveik visos kūno sistemos. Jo skeletas pradeda kietėti, auga nagai, formuojasi pieninių dantų užuomazgos, atsiranda veido bruožai. Nuo 10-osios savaitės galite nustatyti kūdikio lytį ir jo Rh faktorių.

 

Moters jausmai ir nėštumo požymiai 10 akušerijos savaitę

Pastojama netrukus po ovuliacijos, kuri paprastai įvyksta praėjus 2 savaitėms nuo menstruacijų pradžios. Tačiau net ir tai pačiai moteriai ovuliacijos laikas gali skirtis priklausomai nuo ciklo ir gali būti sunku nustatyti tikslią pastojimo datą. Štai kodėl akušeriai-ginekologai nėštumo pradžią laiko ne nuo kiaušialąstės ir spermos susiliejimo momento, o nuo pirmosios paskutinių menstruacijų dienos. Dėl to paaiškėja, kad akušerinis laikotarpis yra vidutiniškai 2 savaites ilgesnis nei tikrasis (embrioninis) laikotarpis.

Dešimtoji akušerinė nėštumo savaitė atitinka aštuntąją savaitę nuo pastojimo momento.

10 nėštumo savaitę pilvas dar vos pastebimas, tačiau figūra jau keičiasi: platėja juosmuo, padidėja krūtys. Moters skruostai gali tapti apvalesni, pasikeisti eisena. Organizmas palaiko aukštą relaksino ir progesterono kiekį – hormonų, būtinų normaliai nėštumo eigai. Progesteronas padeda pertvarkyti moters kūno funkcionavimą, kad būtų galima išnešioti vaiką. Jis skatina riebalinio audinio kaupimąsi, slopina imuninę sistemą, kad ji nepultų svetimos vaisiaus DNR, atpalaiduoja lygiuosius gimdos raumenis ir apsaugo nuo persileidimo. Relaxin daro raiščius ir kremzles lankstesnius ir elastingesnius, paruošdamas kūną vaisiaus augimui ir vėlesniam gimdymui. Iki 10-osios nėštumo savaitės gimda pasiekia 10–12 cm skersmens (įprastoje būsenoje – apie 5 cm) – ji jau yra apelsino ar didelio obuolio dydžio. Jį palaikantys apvalūs raiščiai palaipsniui išsitempia. Dėl šios priežasties moteris gali jausti nemalonų skausmą apatinėje pilvo dalyje.

Tempimo pojūtis pilvo apačioje yra normalus, tačiau jei skausmas stiprus, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją

Augantis vaisius ir organizmo pertvarka reikalauja vis daugiau deguonies ir maistinių medžiagų, todėl moters širdis dirba intensyviau. Tuo pačiu metu hormonai atpalaiduoja kraujagyslių sieneles. Visa tai lemia tai, kad sumažėja kraujospūdis, būsimoji mama net ir po nedidelio krūvio gali jausti nuovargį, kartais svaigsta galva, kai kurios nualpsta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI