Chemoterapijos / radiacijos / chirurgijos poveikis organizmui

Chemoterapijos / radiacijos / chirurgijos poveikis organizmui

Radiacijos dozės yra tikslingesnės ir specifiškesnės nei bet kada anksčiau, tačiau tai nereiškia, kad vėžys ar auglys bus vienintelės paveiktos vietos. Pacientai turėtų paklausti, pavyzdžiui: „Ką liesis spindulys, išskyrus mano prostatą ? arba: „Jei mano šlapimo pūslė yra lauke, kaip dėl šlapimo nelaikymo?“ Gali kilti du kiti su medicina susiję klausimai: „Ar aš turėsiu mažiau dubens pojūčių?“ ir „Ar mano makštis bus randuota ar yra atrofijos rizika?

Jei spinduliuotė gali paveikti sėklides ar kiaušides, pacientai gali norėti pagalvoti apie spermos, kiaušinėlių ar kiaušidžių audinio taupymą (bankininkystę). Tiesa ta, kad daugelis ar dauguma išgyvenusiųjų nepagalvojo apie tikruosius radiacijos „laukus“, kurie atsiranda per smėlėtą spindulinės terapijos dalį.

Tie patys klausimai taikomi chirurgijai ir chemoterapijai. Chirurgai dažnai perkelia daiktus kūno viduje, kad gautų ar pašalintų vėžį. „Šalia žala“ yra įprasta. „Ar turėsiu normalią, imlią makštį? „Sutrumpėjusią” makštį? Makšties visai nebus?” Chemoterapija, žaisdama sumaištį su hormonais, gali laikinai arba visam laikui sukelti ankstyvą menopauzę arba andropauzę (vyrams).

Be to, galvos ir kaklo vėžys, kuris kasmet diagnozuojamas maždaug 40 000 amerikiečių, turi įtakos kūno įvaizdžiui, o tai savo ruožtu paveikia libido.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI