Cetirizinas

Cetirizinas yra vaistas, skirtas gydyti alerginius simptomus, tokius kaip sloga, nosies užgulimas, sloga, čiaudulys, akių, nosies ar gerklės niežulys ir odos bėrimas.

Vaisto cetirizino veiklioji medžiaga yra cetirizino hidrochloridas (HCl) su įvairiomis vaistų dozavimo formomis. Įvairūs cetirizino preparatai yra 10 mg tabletės, 5 mg sirupas ir lašai.

Cetirizinas veikia blokuodamas histamino junginių, kuriuos organizmas gamina veikiamas alergenų, veikimą. Taip yra todėl, kad histamino junginiai yra alerginių reakcijų priežastis.

Cetirizinas yra įtrauktas į antialerginių vaistų (antihistamininių vaistų), kurie nesukelia mieguistumo, klasę. Kitas hipoalerginis vaistas su cetirizinu yra loratadinas. Skirtingai nei loratadinas, nors jis neturėtų sukelti mieguistumo, kai kurie žmonės, vartojantys cetiriziną, jaučia mieguistumo šalutinį poveikį.

Cetirizino prekės ženklai: Cetzinas, Cetirizino hidrochloridas, Ryvel, Cetirizino HCL, FRIZIN, Lerzinas, Cetrinas, Incidal, Ozen, Cetirizino HClT.

Kas yra Cetirizinas?

Grupė Antialerginiai vaistai (antihistamininiai vaistai)
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Palengvina alerginius simptomus, tokius kaip alerginis rinitas
Vartoja Suaugusiesiems ir vyresniems nei 2 metų vaikams
Kategorijos nėščioms ir maitinančioms motinoms B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Cetirizinas gali patekti į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto be gydytojo žinios.
Vaisto forma Tabletės, kapsulės, sirupai ir lašai.

Įspėjimai Prieš vartojant Cetirizine:

  • Vaikams ir nėščioms moterims, maitinančioms krūtimi arba planuojančioms pastoti, prieš vartodami cetiriziną pasitarkite su gydytoju.
  • Praneškite savo gydytojui, jei turite sunkumų šlapintis dėl padidėjusios prostatos arba sergate inkstų, kepenų ir diabeto ligomis.
  • Nepamirškite pasakyti gydytojui apie vartojamus vaistus, ar tai būtų papildai, vitaminai ar augaliniai vaistai.
  • Gydymo cetirizinu metu nevairuokite ir nevaldykite sunkios įrangos, nes kai kuriems žmonėms tai gali sukelti mieguistumą.
  • Nedidinkite vartojamų vaistų dozės ir nevartokite šio vaisto dažniau, nei rekomendavo gydytojas.
  • Jei 3 dienas vartojant cetirizino odos bėrimas dėl alergijos nepalengvėja, dar kartą kreipkitės į gydytoją.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija į vaistą arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Dozavimas ir vartojimo taisyklės Cetirizinas

Cetirizino dozė kiekvienam pacientui skiriasi. Gydytojas koreguoja vaisto dozę, atsižvelgdamas į amžių, bendrą sveikatos būklę ir paciento organizmo reakciją į vaistą. Štai cetirizino dozė alerginėms reakcijoms įveikti:

  • Suaugusieji ir vyresniems nei 6 metų vaikams
    5-10 mg vieną kartą per parą.
  • Vaikai amžiaus 2-6 metai
    2,5 mg vieną kartą per parą. Gydytojas dozę gali padidinti iki 5 mg vieną kartą per parą arba 2,5 mg 2 kartus per parą.

Kaip teisingai vartokite cetiriziną

Prieš pradėdami vartoti cetiriziną, perskaitykite informaciją ant vaisto pakuotės. Įsitikinkite, kad vartojate šį vaistą pagal gydytojo nurodymus. Cetiriziną galima vartoti prieš valgį arba po jo.

Vartodami šį vaistą sirupo pavidalu, naudokite specialų šaukštą, kuris yra pakuotėje, ir pakoreguokite dozę. Nenaudokite įprastų šaukštų, nes dozė gali skirtis.

Cetirizino sąveika su kitais vaistais

Cetirizinas gali sukelti sąveiką, kai vartojamas su vaistais ar kitais ingredientais. Kai kurios sąveikos, kurios gali atsirasti, yra šios:

  • Sukelia mieguistumą, galvos svaigimą ir sunku sutelkti dėmesį, jei vartojama kartu su alkoholiu, duloksetinu, alprazolamu, lorazepamu ir zolpidemu.
  • Sumažinti cetirizino veiksmingumą, jei jis vartojamas su teofilino astmos vaistais.

Cetirizino šalutinis poveikis ir pavojai

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti po to, kai asmuo vartoja cetiriziną, yra:

  • Mieguistas
  • Apsvaigęs
  • Suglebęs ir pavargęs
  • Pykinimas ir vėmimas
  • Gerklės skausmas
  • Pilvo skausmas
  • Viduriavimas

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei skundžiatės šlapinimosi sutrikimais ir jaučiate silpną kūną arba pajutote rimtų alergijų simptomus, tokius kaip veido, liežuvio ir gerklės patinimas ar pasunkėjęs kvėpavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.