Cefiksimas yra antibiotikas, skirtas gydyti bakterines infekcijas ausis, kvėpavimo takų ir šlapimo takų infekcijos . Šio geriamojo vaisto sudėtyje yra cefiksimo trihidrato tablečių ir sirupo pavidalu.
Cefiksimo vaistai slopins bakterijų dauginimąsi, bet ne su virusais. Todėl virusinėms infekcijoms, tokioms kaip gripas, gydyti cefiksimo nereikia.
Šis antibiotikas yra 100 mg arba 200 mg cefiksimo trihidrato pavidalu. Cefiksimas gali būti vartojamas tik pagal gydytojo paskirtą dozę.
Cefiksimas Prekių ženklai : Cefacef, Cefarox, Cefila, Cefixstar, Cefspan, Ceptic, Cerafix, Fixacep, Fixam, Fixatic, Helixim, Lanfix, Lanfix DS, Nixafen, Profim, Sporetik, Starcef, Yafix
Kas yra Cefiksimas?
Grupė | Cefalosporinų klasės antibiotikai |
Kategorija | Receptiniai vaistai |
Pranašumai | Gydyti bakterines infekcijas |
Vartoja | Suaugusieji ir vaikai |
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos | B kategorija: Vaistai, kuriuos vartoja daugelis nėščių ir žindančių moterų be neigiamo poveikio ar vaisiaus negalios požymių.
Cefiksimas gali būti absorbuojamas į motinos pieną. Jei krūtimi maitinančios motinos nori vartoti cefiksimo, pirmiausia pasitarkite su gydytoju. |
Vaisto forma | Tabletės, kapsulės ir sirupas |
Įspėjimai prieš vartojant Cefiksimas:
- Nevartokite cefiksimo, jei esate alergiškas šiam vaistui. Jei anksčiau buvo alergija tam tikriems vaistams ar medžiagoms, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.
- Būkite atsargūs vartodami cefiksimą, jei sergate hemolizine anemija, inkstų ligomis ar žarnyno uždegimu.
- Pasakykite gydytojui, kai vartojate cefiksimo, kai vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
- Moterys, kurios vartoja kontraceptines tabletes kaip kontracepcijos priemonę, lytinių santykių metu naudokite prezervatyvus, kad išvengtų nėštumo.
- Jei pavartojus cefiksimo atsiranda alergija arba perdozuojama, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
- Nors cefiksimą gali vartoti vaikai, naujagimiams cefiksimo vartoti negalima.
Dozavimas ir vartojimo taisyklės Cefiksimo
Kai kurios bakterinės infekcijos, kurias galima gydyti cefiksimu, yra šios:
- Faringitas (gerklės uždegimas)
- Tonzilitas
- Vidurinės ausies uždegimas (vidurinės ausies uždegimas)
- Šlapimo takų infekcija
Cefiksimo dozė, kurią paprastai rekomenduoja gydytojai suaugusiems pacientams, yra 200-400 mg per parą. Tuo tarpu vyresniems nei 6 mėnesių vaikams rekomenduojama dozė yra 9 mg/kg per parą.
Kaip teisingai vartoti Cefiksimą
Cefiksimas galima vartoti prieš valgį arba po jo. Jei sutriko skrandžio veikla, vartokite šį vaistą valgio metu.
Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti cefiksimą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad optimizuotumėte jo poveikį.
Vartokite cefiksimą pagal gydytojo nustatytą dozę ir dažnį. Užbaikite visas gydytojo paskirtas dozes, net jei simptomai išnyko arba pagerėjo. Tai labai svarbu norint kruopščiai išvalyti infekciją ir užkirsti kelią infekcijos pasikartojimui.
Jei netyčia praleidote cefiksimo vartojimo grafiką, nedelsdami išgerkite šį vaistą, jei kito grafiko pertrauka nėra per artima. Jei jis artimas, nedidinkite dozės dvigubai.
Cefixime laikykite vėsioje, sausoje vietoje ir venkite tiesioginių saulės spindulių. Cefixime laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Cefiksimas Sąveika su kitais vaistais
Būkite atsargūs, jei cefiksimą vartojate kartu su kitais vaistais, tokiais kaip:
- Antikoaguliantai, nes jie gali sukelti kraujavimą.
- Probenecidas ir nifedipinas, nes jie gali sukelti šalutinį cefiksimo vaistų poveikį.
- Karbamazepino, nes jis gali padidinti karbamazepino vaisto šalutinį poveikį.
Cefiksimo šalutinis poveikis ir pavojai
Cefixime retai sukelia šalutinį poveikį jo vartotojams. Paprastai pasireiškęs šalutinis poveikis išnyks savaime, kai organizmas prisitaikys prie šio vaisto.
Kai kurie šalutiniai cefiksimo poveikiai yra šie:
- Galvos skausmas
- Apsvaigęs
- Viduriavimas
- Pilvo skausmas
- Pykinimas
Jei pavartojus cefiksimo atsiranda burnos ar veido patinimas, odos bėrimas ar net kvėpavimo pasunkėjimas, galite būti alergiškas šiam vaistui. Nedelsdami nutraukite jo vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, ypač jei šalutinis poveikis pasunkėja.