BROMHEKSINAS

BROMHEKSINAS

Bromheksinas yra vaistas, naudojamas kvėpavimo takų skrepėms ploninti arba dar vadinamas mukolitikais. Šis vaistas slopina skreplius ar gleives gaminančių ląstelių darbą, todėl skrepliai nėra stori ir lengvai pašalinami.

prekių ženklai : Exovon, Mucotussan, Bromika, Bronchris, Rexcof, Hufasulvon Kids, Solvinex, Bromevon, Siladex Mucolytic & Expectorant, Bromifar, Erphahexin, Hustab, Bromhexine HCL, Bronex, Farmavon, Bromevon, Siladex Mucolytic & Expectorine, Hstabhe, Bromifarx, Erstabhe , Bronex, Farmavon, Bromevon, Silonex Mucolytic & Expectorant, Bromifar, Erphahexin, Hustab, Bromhexine HCL, Bronex, Farmavon, Wibrom, Hexon Bisolv, Bison Bench Novaheksin, Halmezin, Graxine, Mextril Expectorant, Coughdrexintus Fluin ir Coughdrexintus Flu. Mucohexin, Oscadon gripas ir kosulys su skrepliais, Wood’s Peppermint Expectorant, Phytovon, Ethisolvan, Hexinal, Celovon, Bromedcyl, Mucosolvonon, Mosucosolvon Intibronko Plus, Nufadipect

Apie bromheksiną

Grupė Mukolitinis vaistas (skreplių skiediklis)
Kategorija Receptiniai ir nemokami vaistai
Pranašumai Malšina kosulį su skrepliais
Vartoja Suaugusieji ir vaikai nuo 2 metų
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos A kategorija: Kontroliuojami tyrimai su nėščiomis moterimis nerodo pavojaus vaisiui ir yra mažiau linkę pakenkti vaisiui. Dar nežinoma, ar bromheksinas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės, sirupas

Įspėjimas:

  • Neduoti vaikams iki 2 metų.
  • Venkite vartoti bromheksino, jei esate alergiškas šiam vaistui.
  • Pasakykite gydytojui, jei šiuo metu gydotės kitais vaistais, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Būkite atsargūs vartodami bromheksiną, jei pasireiškia pneumonijos ar lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) simptomai ir susilpnėjusi imuninė sistema, pvz., AIDS ar po chemoterapijos.
  • Būkite atsargūs, jei sirgote ar kenčiate nuo pepsinių opų, inkstų ir kepenų sutrikimų.
  • Jei pavartojus bromheksino pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Bromheksino dozė

Bromheksino dozė kiekvienam pacientui yra skirtinga. Toliau pateikiamos įprastos geriamojo bromheksino dozės skreplių ploninimui:

  • Suaugusieji: 8-16 mg 3 kartus per dieną.
  • Vaikai už 2-5 metai: 8 mg per dieną, kurią galima suskirstyti į 2-3 vartojimo grafikus.
  • Vaikai 6-11 metų amžiaus: 4-8 mg 3 kartus per dieną.
  • Vaikai 12 metų: Tokia pati dozė kaip suaugusiems

Bromheksinas taip pat gali būti skiriamas įkvėpus (garų) skysto bromheksino pavidalu, dozė bus skiriama pagal gydytojo nurodymus.

Teisingas bromheksino vartojimas

Prieš naudodami bromheksiną, vadovaukitės savo gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją apie vaistą, nurodytą pakuotės etiketėje.

Geriamasis bromheksinas gali būti vartojamas prieš valgį arba po jo. Gerkite bromheksino tabletes su vandeniu. Tabletės nekramtykite ir nesunaikinkite, nes tai gali sustiprinti šalutinį poveikį.

Bromheksino sirupo formai prieš vartodami sirupą suplakite buteliuką. Naudokite matavimo šaukštą, kuris paprastai jau yra dėžutėje. Nenaudokite įprastų šaukštų, nes dozės gali skirtis.

Įsitikinkite, kad tarp vienos dozės ir kitos dozės yra pakankamai laiko, ir stenkitės visada vartoti vaistą tuo pačiu metu kiekvieną dieną.

Pacientams, pamiršusiems išgerti bromheksino, patariama tai padaryti iš karto, kai tik prisimins, jei dar nėra per arti kitos dozės. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Nevartokite bromheksino ilgiau nei 14 dienų be gydytojo leidimo.

Laikykite bromheksiną kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad išvengtumėte saulės poveikio, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Bromheksinas gali padidinti antibiotikų absorbciją, jei vartojamas kartu.

Bromheksino šalutinis poveikis

Galimas šalutinis poveikis po bromheksino vartojimo:

  • Apsvaigęs
  • Galvos skausmas
  • Išsipūtęs
  • Viduriavimas
  • Niežtintis
  • Sunku kvėpuoti
  • Angioedema arba patinimas po oda

Jei pasireiškia užsitęsusio šalutinio poveikio ar alerginių reakcijų simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI