BOTOKSAS

BOTOKSAS

 • Prieš vartodami Botox pasitarkite su gydytoju, ypač jei esate alergiškas tam tikriems maisto produktams ar vaistams.
 • Prieš vartodami Botox, pasakykite gydytojui, jei sergate ar sergate širdies liga, amiotrofinė šoninė sklerozė (ALS), Lambert-Eaton sindromas, šlapinimosi sutrikimai, glaukoma, traukuliai, rijimo pasunkėjimas, myasthenia gravisir kvėpavimo sutrikimai, tokie kaip emfizema ir astma.
 • Pasakykite gydytojui, jei per 4 mėnesius gavote botokso injekcijas.
 • Botox injekcijos gali sukelti regėjimo problemų ir raumenų silpnumą. Venkite vairuoti ir nedaryti veiklos, kuriai reikalingas aiškus matymas ir budrumas, kol nebūsite tikri, kad galite tai padaryti.

Bo toks dozę

Žemiau nurodyta dozė skirta suaugusiems. Jei jūsų vaikui patariama švirkšti Botox, dar kartą pasitarkite su gydytoju apie naudą ir riziką.

Būklė Dozė
Raukšlės ar raukšlės ant veido 4 vienetai viename injekcijos taške, 3-5 veido raukšlių vietose.
Migrena 155 vienetai, padalinti į 7 injekcijos taškus galvoje ir kakle.
Sustingę raumenys 75–400 vienetų, suskirstytų į kelis injekcijos taškus ant standžių raumenų. Didžiausia dozė yra 50 vienetų kiekviename injekcijos taške.
Cistinė distonija liga 200-300 vienetų, padalintų į kelis injekcijos taškus ant pažeisto raumens. Didžiausia dozė yra 50 vienetų kiekviename injekcijos taške.
Šlapios pažastys arba per didelis prakaitavimas (hiperhidrozė) pažastyse 50 vienetų kiekvienoje pažastyje, tolygiai padalinta į kelis injekcijos taškus.
Akių vokų trūkčiojimas 1,25-2,5 vienetų kiekviename raumenyje aplink akis, o prireikus galima padidinti. Didžiausia dozė 5 vienetai plote.
Cockeye Pradinė dozė yra 1,25-2,5 vienetų, kiekviename akies obuolio judančiame raumenyje. Didžiausia dozė yra 25 vienetai plote.
Nekontroliuojamas šlapinimasis Didžiausia 100 vienetų dozė šlapimo pūslės raumenyje

Botox injekcijas galima kartoti bent per 3 mėnesius.

Naudokite an Jautis botas su juo teisingai

Botoksą suleidžia gydytojas. Injekcinis plotas priklauso nuo paciento būklės.

Jei botokso injekcijos atliekamos į akių raumenis, gydytojas patars pacientams naudoti akių lašus, tepalus ar specialius kontaktinius lęšius, kad apsaugotų akies paviršių.

Žmonėms, turintiems šlapias pažastis, dieną prieš injekciją patartina nusiskusti pažastis ir nenaudoti dezodoranto ar kvepalų. Pusvalandį prieš injekciją nesportuokite ir nevartokite karšto maisto ar gėrimų.

Laikas, kurio reikia, kad Botox poveikis būtų pastebimas, gali skirtis kiekvienam asmeniui. Apskritai, poveikis pastebimas per kelias dienas ir tęsis 3–6 mėnesius.

Kad išlaikytumėte Botox poveikį, injekciją kartokite kas 3 mėnesius arba taip, kaip nurodė gydytojas. Botokso injekciją rekomenduojama atlikti pas tą patį gydytoją. Jei yra pokyčių, pasakykite ankstesnių Botox injekcijų sąlygas ir dažnumą, kad būtų galima koreguoti Botox injekcijų skyrimą.

Botox sąveika

Štai keletas pavojų, kurie gali kilti, jei Botox vartojamas kartu su kitais vaistais:

 • Padidina botokso poveikį, jei jis vartojamas kartu su aminoglikozidų tipo antibiotikais ir acetilcholino inhibitoriais, tokiais kaip donepezilas.
 • Sukelia raumenų silpnumą, jei jis vartojamas kartu su raumenų relaksantais, tokiais kaip eperizonas.

Boto šalutinis poveikis Jautis

Dažniausias šalutinis poveikis yra vietinės reakcijos injekcijos vietoje, pvz., mėlynės, paraudimas, skausmas ir infekcija injekcijos vietoje. Botox poveikis yra tik vietinio pobūdžio, todėl nesukelia šalutinio poveikio, kuris paveikia organizmo sistemą apskritai.

Kiti pasireiškę šalutiniai poveikiai priklauso nuo injekcijos tikslo ir vietos. Kai kurie šalutiniai poveikiai yra šie:

 • Akių sutrikimai, tokie kaip dvigubas matymas, akių sausumas, akių dirginimas, vokų patinimas, akies membranos (ragenos) uždegimas, akys jautrios šviesai.
 • Skausmas kakle ar nugaroje.
 • Rijimo sunkumas.
 • Sausa burna.
 • Sunku kvėpuoti.
 • Sunku šlapintis.
 • Skausmas ar deginimo pojūtis šlapinimosi metu.
 • Šlapimo takų infekcija.
 • Gausus prakaitavimas ne tik pažastyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI