BCG VAKCINA

BCG VAKCINA

BCG arba Bacillus Calmette-Guérin Vakcina yra vakcina, skirta apsisaugoti nuo tuberkuliozės (TB), infekcinės ligos, kuri daugiausia pažeidžia plaučius.

Naujagimiai iki dviejų mėnesių yra veiksmingiausia amžiaus grupė šia vakcina. Suaugusieji taip pat gali gauti BCG vakciną, jei ji nebuvo skiepyta vaikystėje. Tačiau šios vakcinos veiksmingumas suaugusiems bus mažesnis, todėl retai rekomenduojama. Išskyrus tuos, kuriems gresia didelė rizika, pavyzdžiui, medicinos darbuotojus, kurie gydo tuberkulioze sergančius pacientus.

BCG vakcina turi būti skiepijama tik kartą gyvenime, suleidžiant gydytojo ar medicinos pareigūno. Šioje vakcinoje yra nedidelis kiekis susilpnėjusių tuberkuliozės bakterijų, kurios vėliau paskatins imuninę sistemą kovoti su tuberkuliozės bakterijomis.

Be tuberkuliozės prevencijos, BCG vakcina taip pat naudojama kaip šlapimo pūslės vėžio terapija.

Prekių ženklai: BCG vakcina, BCG vakcina SSI, sausa BCG vakcina

Apie BCG vakcina

Grupė Vakcina
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
  • Užkirsti kelią tuberkuliozei
  • Šlapimo pūslės vėžio terapija
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Kol kas nežinoma, ar BCG vakcina gali patekti į motinos pieną, ar ne. Tačiau krūtimi maitinančios motinos prieš vartodamos šį vaistą turėtų pasitarti su gydytoju.

Vaisto forma Injekcija

Įspėjimas:

  • Būkite atsargūs atlikdami BCG vakcinaciją, jei anksčiau buvote skiepyti BCG, sirgote tuberkulioze, turite silpną imuninę sistemą (pvz., vėžį ar ŽIV) ir vaikų, gyvenančių tame pačiame name su asmeniu, kuris įtariamas ar serga TB.
  • Praneškite savo gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles, kad išvengtumėte nepageidaujamos reakcijos į vaistą.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

BCG vakcinos dozės

Vaisto forma Būklė Dozė
Injekcinis skystis į odą Vakcina nuo TB BCG vakcina skiepijama 1 kartą, kūdikiui gimus iki 2 mėn.
Skystis įvedamas tiesiai į šlapimo pūslę per šlapimo kateterį Pūslės vėžys Dozavimas priklauso nuo kiekvieno produkto prekės ženklo ir paruošimo.

Naudojant BCG vakcina Teisingai

BCG vakcina turi būti sušvirkšta reikiama dozė, kad skiepyti galėtų tik gydytojai ir medicinos personalas.

Prieš naudodami atkreipkite dėmesį į BCG vakcinos pakuotės turinį. Vakcinos skysčiai turi būti skaidrūs ir be dalelių. Nenaudokite, jei skystis pakeitė spalvą, jame yra dalelių arba nutekėjo pakuotė. Paprašykite medicinos pareigūno duoti naują.

Vaistų sąveika

Kad išvengtumėte nepageidaujamos sąveikos, kartu su BCG vakcina nenaudokite šių vaistų:

  • Antibiotikai: trukdyti BCG vakcinos veiksmingumui.
  • Imunosupresiniai vaistai: padidinti infekcijos riziką dėl gyvų vakcinų, pvz., BCG vakcinos.
  • Imunoglobulinas: sumažina gydomąjį (gydomąjį) BCG vakcinos nuo šlapimo pūslės vėžio poveikį.
  • Gyva vakcina: BCG vakcinos imuninis atsakas bus sutrikdytas, jei ji bus naudojama greičiau nei 30 dienų kartu su vakcina, kurioje yra gyvų mikroorganizmų.

Pripažinkite šalutinį poveikį ir pavojus BCG vakcina

BCG vakcina yra saugi ir retai sukelia šalutinį poveikį, tačiau vis tiek yra rizikinga. Šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti po šios vakcinos, yra karščiavimas, gumbų ir rando audinio susidarymas injekcijos vietoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI