BACITRACINAS

BACITRACINAS

Bacitracinas yra vaistas, vartojamas odos infekcijoms gydyti ir bakterinių infekcijų prevencijai, kai odoje atsiranda nedidelių įpjovimų, pavyzdžiui, nupjaunant peilį ar nudegus.

Šis vaistas yra kremų, tepalų ir miltelių, naudojamų ant odos, pavidalu. Bacitracinas veikia stabdydamas bakterijų augimą odoje. Bacitracinas yra antibiotikų klasė, todėl šis vaistas nėra veiksmingas kovojant su infekcijomis, kurias sukelia virusai ar grybeliai.

Prekių ženklai: Bacitracinas – polimiksinas B, enbatikas, lipozinas, NB vietinis tepalas, nebacetinas, Scanderma Plus, tracetinas

Apie Bacitraciną

Grupė Vietiniai antibiotikai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Užkirsti kelią ir gydyti bakterines odos infekcijas
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Dar nežinoma, ar bacitracinas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Žindančioms motinoms prieš vartodamos šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
Vaisto forma Grietinėlė, tepalas, milteliai

Įspėjimas:

  • Nenaudokite šio vaisto ant odos, kurioje yra didelė ir gili žaizda. Atsargumo priemones, skirtas užsikrėsti dėl sunkių sužalojimų, turi imtis gydytojas.
  • Vartodami bacitraciną, būkite atsargūs, kad jis nepaliestų burnos ir nosies, nenurytų ar nepatektų į akis, nes šis vaistas skirtas tik išoriniam odos sluoksniui.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Bacitracino dozavimas

1-3 kartus per dieną tepkite odą bacitracinu.

Bacitracino naudojimas Teisingai

Laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite informaciją, esančią ant pakuotės etiketės.

Prieš naudodami bacitracino kremą, tepalą ar miltelius, nusiplaukite rankas švariu vandeniu, tada nusausinkite. Nepamirškite nuvalyti ir nusausinti srities, kurią norite gydyti. Paimkite ir padėkite bacitraciną ant piršto galo pagal gydytojo rekomenduojamą dozę.

Paklauskite savo gydytojo, ar vieta, kuria tepamas vaistas, turi būti uždengtas tvarsčiais, ar ne. Po vaisto vartojimo kruopščiai nusiplaukite rankas.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti bacitraciną kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad gautumėte maksimalų gydymą.

Pamiršus pavartoti bacitraciną, rekomenduojama tai padaryti iš karto, kai tik prisiminsite, jei pertrauka su kito vartojimo grafiku nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Jei bakterinė infekcija išlieka po bacitracino vartojimo savaitę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vaistų sąveika

Sąveika, kuri gali atsirasti vartojant bacitraciną su kitais vaistais:

  • Padidinkite anestezijos lygį kraujyje.
  • Padidina inkstų sutrikimų riziką, jei vartojama su kolistinu, kanamicinu, neomicinu, polimiksinu B arba streptomicinu.

Pripažinkite bacitracino šalutinį poveikį ir pavojus

Bacitracinas dažniausiai retai sukelia šalutinį poveikį, tačiau retais atvejais šio vaisto vartojimas gali sukelti alergines odos reakcijas, tokias kaip bėrimas, dėmės, niežulys. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė šalutinis poveikis, pvz., dusulys ir rijimo pasunkėjimas, kad kuo greičiau būtų suteikta medicininė pagalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI