Augmentin sinusų infekcijai: dozavimas ir šalutinis poveikis

Augmentin sinusų infekcijai: dozavimas ir šalutinis poveikis

Vien tik lėtinėmis sinusų infekcijomis kasmet kenčiančių žmonių procentas yra 12 % suaugusiųjų ir 10 % vaikų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Be to, žmogus, kenčiantis nuo sezoninių alergijų, yra labiau linkęs susirgti sinusų infekcijomis. Ši infekcija gali sukelti tokius simptomus kaip sloga, gerklės skausmas ar veido spaudimas. Šių sinusų infekcijų priežastis dažniausiai yra virusinė, tačiau kai kuriais atvejais gali būti ir bakterinė. Bakterinės infekcijos atveju jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali rekomenduoti antibiotikus, tokius kaip Augmentin (amoksicilinas / klavulanatas). Šiame tinklaraštyje nagrinėjama, kaip Augmentin veikia gydant sinusų infekcijas.

Kas yra Augmentin?

Augmentin yra skirtas nuo bakterinio sinusito ir yra dviejų antibiotikų, įskaitant amoksiciliną ir klavulanatą, derinys. Abu šie vaistai veikia kartu, kad sunaikintų infekciją sukeliančias bakterijas. Tai yra FDA patvirtintas vaistas, skirtas ne tik sinusų infekcijai, bet ir kitoms infekcijoms. Yra įvairių šio vaisto formų – nuo ​​geriamosios suspensijos, kramtomųjų tablečių ir įprastų iki pailginto atpalaidavimo tablečių. Kiekvienas iš jų yra paskirtas pagal dozės ir stiprumo reikalavimus ir visi yra nebrangūs generiniai vaistai. Augmentin yra geresnis už vieną amoksiciliną, nes jis gali veikti prieš tas bakterijas, kurios yra atsparios amoksicilinui.

Kaip Augmentin veikia sergant sinusų infekcijomis?

Sinuso infekcijų atveju pirmiausia reikia nustatyti priežastį. Jei priežastis yra bakterinė, o ne virusinė, rekomenduojama vartoti antibiotikus. Kiekvienas antibiotikas veikia prieš tam tikras bakterijų rūšis, o veikimo būdas atitinka bakterijų veikimo būdą. Sergant sinusitu, bakterijos plinta paskleisdamos skysčius ar gleives. Todėl antibiotikas sukuria ląstelės sienelę, neleidžiančią bakterijoms plisti ir susilpninti jos struktūrinę paramą bei apsaugą. Taip bakterijos miršta po to, kai yra izoliuotos ir negali pasiekti išteklių, reikalingų joms plisti ir augti. Kai kurie antibiotikai, tokie kaip amoksicilinas, veikia absorbuodami organizmą ir todėl sukuria ląstelių sieneles, kad sulaikytų bakterinę infekciją. Tačiau kai kurios bakterijos apsisaugo nuo šių vaistų, nes jose yra papildomo fermento, vadinamo beta laktamazėmis. Šie bakteriniai baltymai inaktyvuoja tokius vaistus kaip amoksicilinas ir įgyja atsparumą. Todėl, kad amoksicilinas veiktų prieš šias bakterijas, prie jo pridedamas beta laktamazės inhibitorius, vadinamas klavulanatu, amoksicilino pavidalu. Šis inhibitorius blokuoja bakterijų beta laktamazes, prieš tai gali inaktyvuoti amoksiciliną. Taip augmentinas veiksmingai naikina bakterijas, gydančias įvairias infekcijas.

Kokia yra teisinga Augmentin dozė?

Augmentino dozė svyruoja nuo 125 mg iki 875 mg dozės sinusų infekcijai gydyti. Jei skiriama kas 8 valandas arba tris kartus per dieną, tai būtų 125 mg vienai dozei, iš viso 500 mg per parą arba 875 mg/125 mg kas 12 valandų. Ši dozė tęsiama mažiausiai 5-10 dienų. Vaikams lemiamas dozavimo veiksnys yra kūno svoris. Norint geriau įsisavinti ir išvengti šalutinio poveikio, rekomenduojama vartoti valgio metu. Stebėkite savo vaistų vartojimo grafiką ir įsitikinkite, kad vaistus vartokite kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad antibakterinis poveikis būtų pastovus. Skaityti daugiau: Ar tai sinuso ar dantų skausmas? Priežastys, simptomai ir gydymas

Kada Augmentin neveikia esant sinusų infekcijai?

Sinusai yra labai jautrūs, tačiau svarbūs kūno audiniai, nes visa mūsų kvėpavimo sistema priklauso nuo sinusų. Jei baigtas antibiotikų kursas ir vis dar blogai, turite kreiptis į ENT specialistą, kad nustatytų tinkamą diagnozę. ENT gydytojas specializuojasi ausų, nosies ir gerklės srityse ir gali geriau suprasti bendrą situaciją.

Koks yra dažniausias Augmentin šalutinis poveikis?

Dažniausias Augmentin šalutinis poveikis yra:

  • Pykinimas
  • Viduriavimas
  • Vėmimas
  • Odos bėrimai

Kiti retesni šalutiniai poveikiai yra dujų susidarymas, diskomfortas pilve ir galvos skausmai, odos bėrimas, virškinimo sutrikimai, miego sutrikimai, burnos pienligė, niežulys, burnos džiūvimas, traukuliai ar net gelta.

Ar Augmentin su kuo nors sąveikauja?

Augmentin gali reaguoti su tam tikromis medžiagomis ir sukelti reakciją. Pavyzdžiui, kai kurie vaistai reaguoja su Augmentin dėl savo biologiškai aktyvių ingredientų arba dėl pagrindinių sveikatos sutrikimų. Todėl prieš vartojant bet kokį antibiotiką patariama visada pasitarti su savo paslaugų teikėju. Štai keletas iš šių vaistų, kurie sąveikauja su augmentinu ir kurių reikėtų vengti kartu vartoti:

  • Doksiciklinas
  • Bupropionas
  • Varfarinas
  • Chlorokvinas
  • Amoksicilinas
  • Vitaminas D3
  • Eksenatidas
  • Magnio citratas
  • Tramadolis
  • Metotreksatas

Kai kurios sveikatos sąlygos, kurios gali sąveikauti su augmentinu, yra šios:

  • Kolitas
  • Hepatotoksiškumas
  • Hemodializė
  • Mononukleozė
  • Inkstų disfunkcija

Kokie antibiotikai yra geriausi sinusų infekcijai gydyti?

Dėl sinusų infekcijų veiksmingiausi gydytojai rekomenduojami antibiotikai yra vienas amoksicilinas arba augmentinas (amoksicilinas / kalio klavulanatas). Sergant sinusų infekcijomis, doksiciklinas, levofloksacinas arba moksifloksacinas gali būti puiki alternatyva tiems, kurie alergiški penicilinui. Kad ir kuris antibiotikas būtų Jums paskirtas, gydytojas patartų baigti kursą, vartojant vaistą bent 5-10 dienų.

Kodėl svarbu baigti antibiotikų kursą?

Atsižvelgdamas į jūsų simptomus ir infekcijos stadiją, jūsų paslaugų teikėjas paskirs jums tinkamą antibiotiko dozę. Šios dozės pakanka, kad iš pradžių sunaikintų silpnesnes bakterijas, o tada ateina vidutinio stiprumo bakterijos. Kai jie nužudomi, žmogus jau po 3–4 dienų jaučiasi geriau ir dažnai nutraukia vaisto vartojimą. Kas vyksta toliau, galingiausios bakterijos vis dar yra jūsų kūne ir jos pradeda judėti, kai visi kiti silpnieji yra ištrinami. Todėl, norint visiškai pašalinti visas bakterijas iš organizmo, labai svarbu vartoti vaistą tinkamu laiku, tinkamomis dozėmis ir iki kurso pabaigos. Pavyzdžiui, augmentin arba amox-clav 875–125 mg nuo sinusų infekcijos rekomenduojamas intervalas, kuris veikia 5–10 dienų laikotarpiu, kad būtų pasiekti efektyvūs rezultatai.

Kada kreiptis į gydytoją

Pasikartojanti infekcija, skausmas nosies ertmėje ir ilgiau nei dešimt dienų išliekantys simptomai rodo lėtinę ligą. Todėl nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda bet kuris iš šių simptomų. Taip yra dėl alerginės reakcijos arba lėtinės infekcijos, tokios kaip sinusitas.

DUK apie Augmentin sinusų infekcijai gydyti

Kaip greitai Augmentin veikia gydant sinusų infekciją?

Augmentin veikia esant sinusų infekcijai, blokuodamas infekciją sukeliančių bakterijų plitimą. Tačiau tai veikia tik ūmiais atvejais ir žmogus pradeda sveikti per 3-4 dienas.

Ar Augmentin yra geresnis už amoksiciliną sinusinei infekcijai gydyti?

Taip, augmentinas yra geresnis už amoksiciliną, nes jame yra papildomas baltymų inhibitorius, vadinamas beta laktamazės inhibitoriumi. Kai kuriose bakterijose yra beta laktamazės fermento, kuris gali inaktyvuoti amoksiciliną ir sukelti atsparumą vaistui. Todėl padidinimas suteikia papildomą apsaugos sluoksnį, kad būtų išvengta baktericidinio amoksicilino poveikio neveiklumo. Tačiau gydytojas paskirs amoksiciliną tam tikromis sąlygomis, kai yra atsparių bakterijų tikimybė, ty vyresniems nei 65 metų suaugusiems arba sunkios infekcijos atveju.

Koks yra geriausias nereceptinis vaistas nuo sinusų?

Ūminėms sinusų infekcijoms gydyti tam tikri nereceptiniai vaistai gali būti veiksmingi skausmui malšinti ir simptomams palengvinti. Pavyzdžiui: Skausmą malšinantys vaistai: ibuprofenas ir acetaminofenas. Dekongestantai: Kai kurie įprasti dekongestantai yra Sudafed, Mucinex ir Benadryl.

Kaip sužinoti, ar man reikia antibiotikų nuo sinusų infekcijos?

Antibiotikai yra tik receptiniai vaistai, o tai reiškia, kad gydytojas, ištyręs simptomus, paskirs jums antibiotikus. Todėl sinusų infekcijos atveju, jei jūsų simptomai yra bakterinės infekcijos ir nereceptiniai vaistai nepagerėja per 10 dienų, tai gali būti bakterinė infekcija. Be to, jei jūsų sinuso ertmėse yra pūlių, tai yra matomas bakterinės infekcijos ir net lėtinės sinusito infekcijos požymis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI