Aštrus pilvo skausmas: 7 dažniausios priežastys ir ką daryti

Aštrus pilvo skausmas: 7 dažniausios priežastys ir ką daryti

Aštrus pilvo skausmas gali būti susijęs su daug angliavandenių turinčio maisto ar laktozės valgymu, o tai gali sukelti daugiau dujų susidarymo žarnyne arba vidurių užkietėjimą.

Tačiau aštrus pilvo skausmas, lydimas kitų simptomų, tokių kaip viduriavimas, vėmimas, karščiavimas ir bendras negalavimas, gali būti kitos sveikatos būklės, pvz., tulžies pūslės akmenligės, apendicito ar UTI, požymis.

Jei pilvo skausmas nepraeina savaime arba skausmas palaipsniui stiprėja arba kartu su kitais simptomais, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju dėl tolesnio galimo gydymo įvertinimo.

Kas sukelia aštrų pilvo skausmą?

Dažniausios aštraus pilvo skausmo priežastys:

Žarnyno dujos

Žarnyno dujos gali susidaryti skrandyje arba žarnyne ir dažniausiai susidaro dėl daug angliavandenių turinčio maisto arba laktozės fermentacijos. Kai kurių rūšių ankštiniai augalai (pvz., pupelės, avinžirniai ir lęšiai), kai kurios daržovės (pvz., kopūstai ir žiediniai kopūstai) ir gazuoti gėrimai taip pat gali sukelti žarnyno dujų padidėjimą. Sužinokite daugiau apie tai, kas gali sukelti dujų perteklių.

Kai kuriais atvejais žarnyno dujos gali būti susijusios su tokia sveikatos būkle, kaip laktozės netoleravimas, hipochlorhidrija, parazitai ar IBS. Kai žarnyne susidaro per daug dujų, jos gali sukelti tokius simptomus kaip aštrus pilvo skausmas, gerklės deginimas, aštrus krūtinės skausmas ir nuolatinis raugėjimas.

Ką daryti: Žarnyno dujos paprastai nesukelia kitų sveikatos problemų, tačiau gali būti nepatogios ir sukelti nerimą bei bendrą negalavimą. Norėdami sušvelninti ir pašalinti žarnyno dujas, turite gerti daugiau vandens, valgyti lėtai, kruopščiai kramtyti ir valgio metu negerti skysčių. Simptomams palengvinti galite naudoti tokius vaistus kaip simetikonas.

Peržiūrėkite šias namų gynimo priemones nuo dujų, kad galėtumėte natūraliai sumažinti diskomfortą.

Vidurių užkietėjimas

Vidurių užkietėjimui būdingas sumažėjęs tuštinimasis arba labai kietos išmatos, kurias norint pašalinti reikia per daug įtempti.

Ši būklė gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, daugiausia susijusių su nepakankamu skaidulų ir vandens suvartojimu bei fizinio aktyvumo stoka. Vidurių užkietėjimo simptomai yra pilvo pūtimas ir aštrus pilvo skausmas, atsirandantis dėl išmatų kaupimosi ir dujų susidarymo.

Ką daryti: Gydymas nuo vidurių užkietėjimo susideda iš gyvenimo būdo keitimo, pavyzdžiui, padidinus skaidulų suvartojimą ir geriant daugiau vandens (apie 2 litrus per dieną). Taip pat turėtumėte ištuštinti, kai to norite, nes laikant išmatą gali pasikeisti jų konsistencija ir pasidaryti sunkiau.

Dažną vidurių užkietėjimą ar nereguliarų tuštinimąsi turi įvertinti šeimos gydytojas arba gastroenterologas. Gydytojas įvertins pagrindinę priežastį ir gali skirti vidurius laisvinančių vaistų, padedančių pašalinti žarnyną.

Apendicitas

Apendicitui būdingas apendikso, kuris yra mažas organas, esantis storosios žarnos gale, uždegimas. Šį uždegimą gali sukelti apendikso obstrukcija dėl išmatų ir gali sukelti tokius simptomus kaip aštrus pilvo skausmas, ypač jaučiamas apatinėje dešinėje pilvo dalyje, taip pat vėmimas, karščiavimas, apetito praradimas ir bendras negalavimas.

Pastebėjus apendicito simptomus, reikia skubios medicininės pagalbos. Negydomas apendicitas gali sukelti apendizo plyšimą, kuris gali užteršti kitus pilvo organus kenksmingomis bakterijomis. Norėdami patvirtinti apendicitą, gydytojas gali paskirti tokius tyrimus kaip ultragarsas, šlapimo tyrimas ir kraujo tyrimas.

Ką daryti: Patvirtinus, apendicito gydymas susideda iš chirurginio apendikso pašalinimo. Gydytojas gali skirti vaistų, tokių kaip analgetikai, kad sumažintų skausmą ir antibiotikų, kad būtų išvengta kitų infekcijų atsiradimo.

Dirgliosios žarnos sindromas

Žarnyno sindromas (IBS) yra žarnyno liga, kuriai būdingi nenormalūs tuštinimosi įpročiai. Pacientams paprastai pasireiškia viduriavimo periodai, kurie pakaitomis su vidurių užkietėjimu. Ši būklė sukelia tokius simptomus kaip žarnyno skubėjimas, gleivės iš išangės, diskomfortas pilve, plūduriavimas ir aštrus pilvo skausmas.

Šie simptomai dažniausiai pasireiškia palaipsniui, o daugelis žmonių gali neturėti visų šių simptomų. IBS priežastis nėra visiškai žinoma, tačiau ji gali būti susijusi su padidėjusiu žarnyno jautrumu tam tikriems maisto produktams.

IBS diagnozuoja gastroenterologas, įvertinęs paciento sveikatos istoriją ir užsakydamas tyrimus, kad būtų išvengta kitų ligų.

Ką daryti: Norėdami gydyti IBS, gydytojas greičiausiai skirs skaidulų papildų, skirtų reguliuoti žarnyno judesius ir žarnyno florą, taip pat antispazminių vaistų, kad sumažintų pilvo pūtimą, išsipūtimą ir dujų susidarymą. Taip pat svarbu apsilankyti pas registruotą dietologą, kuris padėtų sudaryti mitybos planą, kuris apsaugotų nuo pablogėjimo ir palengvintų simptomus. Skaitykite daugiau apie IBS dietą ir kaip ją įtraukti į savo valgymo rutiną.

Šlapimo takų infekcija

Šlapimo takų infekcija (ŠTI) atsiranda, kai šlapimo takai yra užteršti bakterijomis (pvz. Escherichia coli ir Staphylococcus saprophyticus) arba grybelis (pvz Candida sp.). Moterys yra jautresnės UTI dėl anatomiškai trumpesnių šlaplių, todėl mikroorganizmai lengvai patenka į šlapimo takus.

UTI simptomai yra deginimas ir aštrus pilvo skausmas šlapinantis. Inkstus pasiekiančios UTI taip pat gali sukelti apatinės nugaros dalies skausmą. Diagnozė gali būti patvirtinta atlikus teigiamą šlapimo tyrimą.

O que fazer: UTI gydymas paprastai yra skirtas pašalinti šlapimo takų bakterijas antibiotikais, tokiais kaip timetoprimas ir ciprofloksacinas. Namų gynimo priemonės, tokios kaip spanguolių sultys, gali būti naudojamos kaip medicininės terapijos papildymas, siekiant pagreitinti pasveikimą.

Tulžies pūslės akmenys

Tulžies pūslės akmenims, taip pat žinomiems kaip tulžies akmenligė, būdingas mažų masių (arba akmenų) susidarymas tulžies pūslėje arba tulžies takuose. Tulžies pūslė yra būtina riebalų virškinimui, o jei ji užsikemša, gali būti jaučiami tokie simptomai kaip pykinimas, vėmimas ir aštrus pilvo skausmas.

Tulžies pūslės akmenys gali susidaryti, kai tulžis yra perkrautas riebalais iš kepenų. Būklę diagnozuoja šeimos gydytojas arba gastroenterologas, įvertinęs ir ištyręs, pavyzdžiui, pilvo ertmės ultragarsu.

Ką daryti: Tulžies pūslės akmenligės gydymas paprastai susideda iš chirurginio masių pašalinimo ir antibiotikų, kad būtų išvengta infekcijų, pavyzdžiui, varnalėšų šaknų arbatos.

Menstruacijų spazmai, nėštumas ar ovuliacija

Menstruacijų spazmai gali atsirasti dėl gimdos susitraukimų menstruacijų metu ir gali sukelti aštrų pilvo skausmą. Ankstyvas nėštumas taip pat gali sukelti aštrų pilvo skausmą, nes gimdoje atsiranda hormonų svyravimai ir anatominiai pokyčiai. Reikia skubiai įvertinti pilvo skausmą su kraujavimu. Skaitykite daugiau apie tai, kas gali sukelti pilvo skausmą nėštumo metu.

Ovuliacija arba vaisingas laikotarpis yra susijęs su kiaušinėlio išsiskyrimu, kurį apvaisina spermatozoidai, o tai taip pat gali sukelti aštrų pilvo skausmą.

Ką daryti: Menstruacijų skausmus, kurie trunka ilgiau nei 72 valandas arba kurie yra netoleruojami, turėtų įvertinti ginekologas, kad nustatytų, ar jie nėra susiję su kita sveikatos būkle, pavyzdžiui, endometrioze. Tačiau pilvo skausmas nėštumo metu turi būti stebimas, nes skausmas su kraujavimu iš makšties reikalauja neatidėliotino gydymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI