Ar turėtumėte vartoti riebalų degintoją – fatburner?

Ar turėtumėte vartoti riebalų degintoją – fatburner?

Jei galvojate apie riebalų deginimo priemonę, atėjote ten, kur reikia. Riebalų degikliai, taip pat žinomi kaip termogeniniai vaistai, yra maisto papildai, parduodami siekiant padėti padidinti riebalų oksidaciją arba pagerinti medžiagų apykaitą. Tačiau priešingai populiariems įsitikinimams, riebalų degikliai nėra stebuklingos tabletės, kurios padės ištirpinti kūno riebalus kaip sviestas. Tiesą sakant, riebalų degikliai veiks ir duos naudos tik tada, kai bus vartojami kartu su sveika mityba ir nuoseklia mankštos programa. Riebalų degintojai gali prisidėti prie jūsų kūno estetinių tikslų, tačiau žinojimas, kada tai yra, ir tinkami lūkesčiai yra du svarbūs veiksniai, lemiantys jūsų bendrą sėkmę.

Kas yra riebalų degintojai

Anot žurnalo Nutukimas terminas „riebalų degiklis“ vartojamas apibūdinti, „Maisto papildas, kuris yra sukurtas arba teigiama, kad smarkiai padidina riebalų apykaitą arba energijos sąnaudas, pablogina riebalų pasisavinimą, padidina svorio metimą, padidina riebalų oksidaciją fizinio krūvio metu arba sukelia ilgalaikes adaptacijas, skatinančias riebalų apykaitą.” [R] Nors šis apibrėžimas apibūdina, kas yra riebalų degintojai, ir keletą etiologijų, jis tiksliai neapibrėžia kaip riebalų degikliai veikia.

Kaip veikia riebalų degintojai?

Riebalų degikliai paprastai veikia dviem skirtingais mechanizmais. Pirma, padidindami vidinę šerdies temperatūrą ir padidindami kalorijų deginimo procesą. Ir du per riebalų oksidaciją, naudojant kūno riebalus energijai gauti. Riebalų degikliai turi daug skirtingų veikimo mechanizmų arba būdų, kaip jie fiziologiškai veikia organizme. Dauguma kliniškai įrodytų riebalus deginančių ingredientų, tokių kaip žalioji arbata, forskolinas ir garcinia cambogia, padeda pagreitinti medžiagų apykaitą arba energiją, kurią kūnas natūraliai degina ramybėje. Tai taip pat žinoma kaip jūsų kūno šiluminės temperatūros padidėjimas, kuris, kaip įrodyta, skatina kalorijų deginimo procesą. Iš čia kilęs terminas „termogeninis“. Paprasčiau tariant, kalorijos yra tik energijos vienetai, o jūsų kūno gebėjimas deginti kalorijas yra žinomas kaip jūsų bazinis medžiagų apykaitos greitis. Padidindami savo kūno medžiagų apykaitą, padidinate savo vidinę temperatūrą (taip pat žinomą kaip terminis efektas). Šis šiluminis efektas sudegina daugiau energijos (kalorijų) vienetų, todėl vyksta lipolizė arba riebalų ląstelių irimas. Riebalų degikliai patys nesudegins kūno riebalų. Riebalų oksidacija – tai procesas, kurio metu organizmas skaido riebalus (trigliceridus) į mažesnes molekules, tokias kaip laisvosios riebalų rūgštys ir glicerolis, kurios vėliau gali būti naudojamos kaip energijos šaltinis. Šis procesas yra svarbi organizmo energijos ir riebalų apykaitos dalis. Pratimų intensyvumas ir trukmė yra svarbūs riebalų oksidacijos veiksniai. Anot žurnalo Mityba, „Įrodyta, kad maksimalus riebalų oksidacijos greitis pasiekiamas esant intensyvumui nuo 59% iki 64% maksimalaus deguonies suvartojimo treniruotiems asmenims ir nuo 47% iki 52% maksimalaus deguonies suvartojimo didelėje bendrosios populiacijos imtyje. Mankštos būdas taip pat gali turėti įtakos riebalų oksidacijai, nes bėgimo metu riebalų oksidacija yra didesnė nei važiuojant dviračiu. Ištvermės treniruotės sukelia daugybę adaptacijų, dėl kurių padidėja riebalų oksidacija. Angliavandenių suvartojimas likus kelioms valandoms iki fizinio krūvio ar jo pradžioje žymiai sumažina riebalų oksidacijos greitį, palyginti su nevalgius, o ilgesnis nei 6 valandų badavimas optimizuoja riebalų oksidaciją. Nustatyta, kad riebalų oksidacijos greitis sumažėja valgant riebias dietas, iš dalies dėl sumažėjusių glikogeno atsargų ir iš dalies dėl prisitaikymo raumenų lygmenyje. [R]. Riebalų oksidacijos procesui labai svarbu turėti tvirtą dietą ir mankštos planą, ne tik papildyti riebalų degintuvu. Riebalų oksidacija, pratimai padidina deguonies kiekį jūsų kūne, o be deguonies pernešti suskaidytas riebalų ląsteles daugiau kūno riebalų nesudeginsite.

Kas turėtų vartoti fatburnerį

Aš čia būsiu neįtikėtinai tiesus. Jei bandote numesti svorio ir tik pradedate savo svorio metimo kelionę, riebalų degiklis – ne jums. Riebalų degikliai nėra stebuklingos tabletės ir, deja, jos nėra greitas būdas numesti svorio. Vienintelis būdas efektyviai numesti svorio yra gerinti mitybą ir nuosekliai dalyvauti mankštos programoje. Išbandyta ir tiesa, dieta ir mankšta. Riebalų degikliai yra naudingi tiems, kurie bando numesti paskutinius 1–2 svarus kūno riebalų, kurie, atrodo, negali pasislinkti. Jie skirti tiems, kurie valgo nuosekliai švarią mitybą, reguliariai treniruojasi ir nori įgyti ryškumo ar lieknesnio kūno sudėjimo per treniruotę sudegindami papildomai 30–50 kalorijų. Pavyzdžiui, kultūristams, norintiems kirpti, arba sportininkams, kurie nori daugiau apibrėžtumo, gali būti naudinga įtraukti aukštos kokybės riebalų degiklį į savo papildymo protokolą. Riebalų oksidacija yra efektyviausia badavimo metu. Todėl, vartojant riebalų deginimo priemonę ir mankštinantis nevalgius, pasieksite geriausių rezultatų, kai kalbama apie riebalų degiklių papildymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI