Ar gali atsirasti ertmė ant priekinių dantų?

Ar gali atsirasti ertmė ant priekinių dantų?

Žmonės dažnai klausia, ar ant priekinių dantų gali atsirasti ertmių. Dantų kariesas arba ertmės gali atsirasti bet kurioje burnos vietoje, bet kuriame dantų paviršiuje. Jie gali plisti per emalį (kietą išorinį danties paviršių), į dentiną (danties vidurį) ir iki pat pulpos (danties nervo). Apskritai, dauguma žmonių kruopštesni valosi priekinius dantis, nes ant jų matosi apnašos ar kaupiasi maistas, tačiau dėl įvairių priežasčių gali atsirasti ertmių.

Kodėl ant priekinių dantų atsiranda ėduonies?

Ant priekinių dantų ėduonies atsiranda dėl tų pačių priežasčių, kaip ir bet kurioje kitoje burnos vietoje, derinant dietą, burnos higieną ir genetinius ar aplinkos rizikos veiksnius. Dietos, kuriose yra daug cukraus ir daug angliavandenių, gali sukelti daugiau rūgščių susidarymo burnos bakterijose, dėl to susilpnėja dantų struktūra ir atsiranda daugiau ertmių. Pacientai, kurie nesivalo šepetėlio du kartus per dieną arba nesinaudoja siūlu vieną kartą per dieną, pastebi padidėjusią dantų ėduonies riziką. Burnos džiūvimas yra dar viena priežastis, dėl kurios pacientai gali matyti, kad burnoje praktiškai iš niekur atsiranda ertmės. Priekiniams dantims ypač jautrios ėduonies ertmės išilgai dantenų linijos arba aplink ortodontinius laikiklius ar priedus.

Kaip išvengti ėduonies ant priekinių dantų?

Reguliarus dantų valymas šepetėliu ir siūlu bei fluoro turinčios dantų pastos naudojimas padės išvengti ertmių atsiradimo bet kurioje burnos vietoje. Užkandžiaujus ar išgėrus saldžių gėrimų, gurkšnodami vandenį, galite nuplauti kai kurias rūgštis ir išvengti emalio irimo. Burnos skalavimo priemonės su fluoru, parduodamos be recepto arba pagal receptą, taip pat gali būti naudingos pacientams, kuriems yra didelė karieso rizika arba kurie gydomi ortodontiškai. Kaip visada, jūsų odontologas yra geriausias asmuo, galintis užduoti bet kokius klausimus, susijusius su specifiniais dantų ėduonies rizikos veiksniais, o nuolatinis dantų valymas ir egzaminai yra geriausias būdas išvengti grąžto!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI