Apatinių galūnių kraujagyslių aterosklerozė

Apatinių galūnių kraujagyslių aterosklerozė

Jei organizme sutrinka „blogojo“ ir „gerojo“ cholesterolio pusiausvyra, ant arterijų sienelių pradeda formuotis aterosklerozinės plokštelės, kurios siaurina kraujagyslės spindį. Kai tai dažniausiai pasireiškia apatinėse galūnėse, vaikštant gali būti stiprus kojų skausmas, kuris paprastai praeina pailsėjus, sustingus ir praradus jutimą.

Kas yra apatinių galūnių kraujagyslių aterosklerozė

Aterosklerozė yra liga, kuriai būdingas vadinamųjų aterosklerozinių plokštelių, susidedančių iš cholesterolio ir kalcio, susidarymo kraujagyslių sienelėse. Dėl šios priežasties kraujagyslės praranda savo elastingumą, o jų spindis susiaurėja. Tokiu atveju kraujotaka gali gerokai sulėtėti, audiniai pradeda kentėti nuo deguonies ir maistinių medžiagų trūkumo. Paprastai ši būklė vystosi gana lėtai per kelerius metus.

Kai dėl cholesterolio sankaupų susiaurėja arterijų spindis, sulėtėja kraujotaka, audiniai gauna mažiau mitybos.

Liga yra sisteminio pobūdžio. Tai reiškia, kad jis gali paveikti viso kūno kraujagysles, įskaitant širdį (vainikines arterijas), smegenis (smegenų arterijas), inkstus ir viršutinių bei apatinių galūnių kraujagysles. Tuo pačiu metu simptomų sunkumas įvairiose kūno vietose gali labai skirtis: vieniems žmonėms bus smarkiau pakitusios smegenų ar kaklo kraujagyslės, kitiems – viršutinėse ir apatinėse galūnėse. Jei liga pirmiausia paveikia kojų kraujagysles, jie kalba apie apatinių galūnių aterosklerozę. Tai viena dažniausių ligos formų: kas penktas vyresnis nei 55 metų žmogus serga apatinių galūnių ateroskleroze.

Apatinių galūnių audinius maitina platus arterijų tinklas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI