AMITRIPTINAS

AMITRIPTINAS

Amitriptilinas yra antidepresantas, naudingas depresijai įveikti. Šis vaistas padeda pagerinti nuotaiką ir sumažinti nerimą, todėl gali padidėti energija ir lengviau pailsėti. Be sergančiųjų depresija, amitriptilinas taip pat vartojamas valgymo sutrikimams, skausmui dėl juostinės pūslelinės infekcijos gydyti ir migrenos profilaktikai. Amitriptilinas veikia palaikydamas serotonino ir norepinefrino lygis centrinėje nervų sistemoje. Taigi pagerės smegenų veikla ir palaipsniui mažės depresijos simptomai. Prekių ženklai : Amitriptilinas, Amitriptilino hidrochloridas

Apie Amitriptilinas

Grupė
Tricikliai antidepresantai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Depresijos įveikimas
Vartoja Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda viršija riziką vaisiui. Amripriplinas gali patekti į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

 • Šis vaistas nerekomenduojamas vaikams iki 12 metų.
 • Šio vaisto negalima duoti sergantiems širdies priepuoliu.
 • Būkite atsargūs žmonėms, sergantiems glaukoma, diabetu, padidėjusia prostata, šlapinimosi sutrikimais, kepenų ligomis, inkstų ligomis, skydliaukės hormonų sutrikimais, paralyžiniu nepraeinamumu, bipoliniu ir traukulių priepuoliais.
 • Šis vaistas gali sukelti minčių apie savižudybę vaikams ir suaugusiems iki 24 metų, todėl jį reikia stebėti, ypač pirmuosius 2 vartojimo mėnesius.
 • Venkite vartoti amitriptiliną kartu su cisaprido ir linezolido antibiotikais.
 • Jei pavartojus Amitriptyline Teva pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Amitriptilino dozė

Amitriptilino dozės skiriasi priklausomai nuo amžiaus, būklės ir paciento organizmo reakcijos į vaistą.

Būklė Amžius Dozė
Depresija Suaugęs Pradinė dozė yra 50-75 mg per parą, kurią galima gerti iš karto arba padalyti į dvi dozes. Didžiausia paros dozė yra 300 mg.
Vaikai > 12 metų 25-50 mg per parą kaip pradinė dozė. Galima gerti vieną kartą per dieną vakare prieš miegą arba padalyti į dvi dozes.
Vyresnio amžiaus 25-50 mg per parą kaip pradinė dozė. Galima gerti vieną kartą per dieną vakare prieš miegą arba padalyti į dvi dozes.

Tinkamai vartokite amitriptiliną

Prieš pradėdami vartoti amitriptiliną, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite instrukcijas, nurodytas ant vaisto pakuotės. Amitriptiliną galima vartoti prieš valgį arba po jo. Nenutraukite gydymo staiga, prieš tai nepasitarę su gydytoju. Baiminamasi, kad staigus vaistų nutraukimas gali pabloginti paciento būklę ir sukelti abstinencijos simptomus – galvos skausmą, nuovargį, miego sutrikimus. Stenkitės vartoti amitriptiliną tuo pačiu metu, kad padidintumėte vaisto naudą. Pamiršus, nedelsdami išgerkite amitriptilino, jei laiko delsa nuo kitos dozės nėra per trumpa. Bet jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės. Jei būklė nepagerėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Narkotikas Sąveikos

Štai keletas sąveikų, kurios gali atsirasti vartojant amitriptiliną kartu su kitais vaistais:

 • Padidina serotonino sindromo, dėl kurio padidėja nervinių ląstelių darbas, riziką ir yra pavojinga gyvybei, jei vartojama kartu su linezolidu, fentaniliu, ličiu, tramadoliu ar kitais antidepresantais.
 • Vaistų koncentracijos kraujyje padidėjimas, jei jie vartojami kartu su metilfenidatu, cimetidinu, vaistais nuo psichozės ir kalcio antagonistais.
 • Sumažinti vaistų koncentraciją kraujyje, jei jie vartojami kartu su barbitūratais, rifampicinu ir prieštraukuliniais vaistais.
 • Rizika sumažinti klonidino poveikį.
 • Padidinkite artemijos riziką, jei vartojate kartu su antiaritminiais vaistais (pvz., amiodaronu), antihistamininiais vaistais, terbenadinu, skydliaukės hormonais ir cisapridu.

Atpažinkite Amitriptilino šalutinį poveikį ir pavojus

Toliau pateikiami kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus amitriptilino:

 • Neryškus matymas
 • Neramūs
 • Viduriavimas
 • sutrikęs
 • Nuplikimas
 • koma

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI