ALUMINIO HIDROKSIDAS

ALUMINIO HIDROKSIDAS

Aliuminio hidroksidas yra vaistas, skirtas simptomams, atsirandantiems dėl per didelės skrandžio rūgšties gamybos, gydyti. Šį vaistą galima rasti kaip vieną vaistą arba kartu su magnio hidroksidu.

Aliuminio hidroksido veikimo būdas yra neutralizuoti skrandžio rūgštį ir apsaugoti skrandžio sienelę nuo sudirginimo dėl skrandžio rūgšties. Šis vaistas taip pat gali būti naudojamas fosfatų kiekiui organizme sumažinti, jungiantis su fosfatu, gaunamu iš maisto. Aliuminio hidroksidas yra kramtomosios tabletės, sirupai, tabletės ir kapsulės.

Kai kurie skrandžio rūgšties pertekliaus simptomai, kuriuos galima gydyti šiuo vaistu, yra rėmuo, dažnai raugėjimas ir vidurių pūtimas. Aliuminio hidroksidas taip pat gali būti naudojamas fosfatų kiekiui sumažinti pacientams, sergantiems lėtine inkstų liga.

Aliuminio hidroksido prekės ženklai: Antacidai Doen, Gastrucid, Hufamag, Triocid, Lambucid, Magtral, Anflat, Ranacid Forte, Novamag, Ultilox, Samtacid, Acitral, Plantacid, Magten, Mylanta.

Kas yra aliuminio hidroksidas?

Grupė Antacidiniai vaistai
Kategorija Nereceptiniai ir receptiniai vaistai
Pranašumai Neutralizuokite skrandžio rūgšties perteklių ir sumažinkite didelį fosfatų kiekį pacientams, sergantiems lėtine inkstų liga.
Naudojama Suaugęs
Aliuminio hidroksidas nėščioms ir žindančioms moterims C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.
Dar nežinoma, ar aliuminio hidroksidas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Jei maitinate krūtimi, nevartokite šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Kramtomosios tabletės, suspensijos, tabletės ir kapsulės…

Įspėjimai prieš naudojant aliuminio hidroksidą:

 • Aliuminio hidroksido negalima vartoti pacientams, sergantiems ūmine porfirija ir hipofosfatemija.
 • Pasakykite gydytojui, jei sirgote hipertenzija, inkstų liga, įskaitant inkstų akmenligę, ir kraujavimą iš virškinimo trakto.
 • Jei vartojate šį vaistą hiperfosfatemijai gydyti, reguliariai tikrinkite savo būklę gydytojui.
 • Prieš vartodami aliuminio hidroksidą, ypač jei esate alergiškas šiam vaistui, pasitarkite su gydytoju.
 • Jei vartojamas skrandžio rūgšties sukeltiems sutrikimams gydyti, pasitarkite su gydytoju, ar būklė nepagerėja arba net pablogėja po šio vaisto vartojimo 1 savaitę.

Aliuminio hidroksido dozavimas ir naudojimo taisyklės

Aliuminio hidroksido dozė priklauso nuo sunkumo, paciento būklės ir jo reakcijos į vaistą. Aliuminio hidroksido dozė suaugusiesiems ir vaikams yra tokia:

 • Būklė: skrandžio rūgštis
  Suaugusiesiems: 5-30 ml suspensijos po valgio ir prieš miegą arba pagal gydytojo nurodymus.
 • Būklė: pepsinė opa
  Suaugusiesiems: 5-30 ml suspensijos po valgio ir prieš miegą arba pagal gydytojo nurodymus.

 • Būklė: hiperfosfatemija
  Suaugusiesiems: 300-600 mg, 3 kartus per dieną, po valgio ir prieš miegą.
  Vaikai: 50-150 mg / kg per parą, padalijus į 4 kartus (kas 6 valandas).

Kaip teisingai naudoti aliuminio hidroksidą

Aliuminio hidroksidą naudokite taip, kaip nurodė gydytojas arba kaip nurodyta ant vaisto pakuotės. Šis vaistas yra veiksmingesnis, kai pasireiškia simptomai dėl padidėjusios skrandžio rūgšties.

Vartodami aliuminio hidroksidą, gerkite daug vandens ir mankštinkitės, kad sumažintumėte vidurių užkietėjimo riziką, kuri gali atsirasti vartojant šį vaistą.

Vartodami aliuminio hidroksidą, nevalgykite maisto ar gėrimų, kurie gali pabloginti simptomus dėl skrandžio rūgšties, pavyzdžiui, šokolado, alkoholinių gėrimų ir kavos.

Jei aliuminio hidroksidą naudojate tablečių ar kapsulių pavidalu, nurykite tiesiai, užgerdami stikline vandens. Tačiau jei vartojate šį vaistą kramtomųjų tablečių pavidalu, prieš nurydami jas kramtykite.

Jei naudojate aliuminio hidroksidą suspensijoje, prieš vartodami vaistą suplakite. Naudokite specialų matavimo šaukštą arba stiklinę, esančią pakuotėje. Nenaudokite įprastų šaukštų, nes dozė gali būti skirtinga.

Aliuminio hidroksidas, turintis suspensijos preparatą, gali būti laikomas šaldytuve, bet ne šaldiklyje ( šaldiklis ).

Aliuminio hidroksidas Sąveika su kitais vaistais

Aliuminio hidroksidas gali paveikti organizmo gebėjimą įsisavinti vaistus, jei vartojamas kartu su kitais vaistais. Jei norite vartoti kitų vaistų, prieš arba po aliuminio hidroksido vartojimo darykite 2 valandų pertrauką.

Aliuminio hidroksidas bus labiau absorbuojamas organizme, kai naudojamas kartu su vitaminu C ir citratu. Priešingai, aliuminio hidroksidas gali slopinti digoksino, fenilbutazono, naprokseno, penicilino, chinidino ir sulfonamidų absorbciją.

Aliuminio hidroksido šalutinis poveikis ir pavojai

Aliuminio hidroksidas gali sukelti vidurių užkietėjimą. Kreipkitės į gydytoją, jei simptomai jaučiasi sunkūs ir nepraeina. Jei nekontroliuojamas, vidurių užkietėjimas gali sukelti hemorojus ar hemorojus.

Nutraukite gydymą ir kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia bet kuris iš šių šalutinių poveikių:

 • Apetito praradimas
 • Šlubuojantis kūnas
 • Silpni raumenys
 • Pykinimas ir vėmimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *