ALFA INHIBITORIUS

ALFA INHIBITORIUS

Alfa blokatoriai arba alfa blokatoriai yra vaistų, vartojamų aukštam kraujospūdžiui gydyti, klasė. Be to, šiuo vaistu taip pat galima gydyti šlapimo takų sutrikimus, kuriuos patiria vyrai dėl prostatos padidėjimo. Hipertenzija sergantiems pacientams alfa adrenoblokatoriai paprastai skiriami, jei kiti vaistai nepadėjo sumažinti kraujospūdžio.

Alfa inhibitoriai veikia slopindami hormoną norepinefriną, todėl kraujagyslės atsipalaiduoja ir lieka atviros. Dėl to kraujotaka tampa sklandi ir sumažėja kraujospūdis. Alfa inhibitoriai taip pat atpalaiduoja šlapimo pūslės ir prostatos liaukos raumenis, todėl lengviau šlapintis. Šis vaistas taip pat kartais vartojamas kaip vaistas nuo inkstų akmenų.

Įspėjimas:

 • Nebevartokite šio vaisto, jei po jo vartojimo pasireiškė alergija, nes jis gali sukelti sunkias alergines reakcijas, tokias kaip niežulys, odos išbėrimas, karščiavimas, stemplės, liežuvio ar veido dalies patinimas ir dusulys.
 • Alfa blokatoriai gali trukdyti pacientams, kuriems atliekama kataraktos operacija. Vyzdžių formos sutrikimas operacijos metu sunkiai išsiplečia arba staiga sugriežtėja.
 • Šie vaistai gali sukelti galvos svaigimą ir staiga sumažinti kraujospūdį išgėrus pirmąją dozę, ypač atsikėlus iš sėdimos ar gulimos padėties (ortostatinė hipotenzija).

Alfa slopinantis šalutinis poveikis

Alfa blokatoriai paprastai retai sukelia šalutinį poveikį. Tačiau kai kuriems žmonėms šalutinis poveikis pasireiškia per pirmąsias 2 gydymo savaites, vėliau išnyksta savaime. Šie šalutiniai poveikiai yra galvos svaigimas, galvos skausmas, mieguistumas, širdies plakimas ir svorio padidėjimas.

Alfa blokatoriai gali sustiprinti arba sumažinti kitų vaistų poveikį, jei jie vartojami kartu. Todėl pirmiausia pasitarkite su gydytoju, jei norite derinti alfa blokatorius su kitais vaistais, ypač beta adrenoblokatoriais, kalcio antagonistais ir vaistais nuo erekcijos disfunkcijos.

Be neigiamo šalutinio poveikio, alfa inhibitoriai taip pat turi teigiamą šalutinį poveikį, dėl kurio sumažėja blogojo cholesterolio arba MTL lygis.

Tipai, prekių ženklai ir alfa slopinančios dozės

Toliau pateikiami vaistų tipai, kurie yra įtraukti į alfa inhibitorių klasę. Išsamų kiekvieno alfa inhibitoriaus šalutinio poveikio, įspėjimų ar sąveikos paaiškinimą rasite AZ vaistų puslapyje.

Alfuzozinas

Prekės ženklas: Xatral XL

Vaistinė forma: lėto atpalaidavimo tabletės

 • Gerybinis prostatos padidėjimas
  Suaugusieji: 2,5 mg 3 kartus per dieną, ne daugiau kaip 10 mg per dieną.
  Vyresnio amžiaus: 2,5 mg 2 kartus per dieną.

Doksazosinas

Prekės ženklas : Cardura, Tensidox

Vaisto forma: tabletės

 • Hipertenzija
  Suaugusieji: 1 mg prieš miegą ir gali būti padvigubintas kas 1-2 savaites, priklausomai nuo organizmo reakcijos. Gydomoji dozė yra iki 4 mg vieną kartą per parą, ne daugiau kaip 16 mg per parą.
 • Gerybinis prostatos padidėjimas
  Suaugusieji: 1 mg prieš miegą ir gali būti padvigubintas kas 1-2 savaites, priklausomai nuo organizmo reakcijos. Gydomoji dozė yra 2-4 mg per parą, ne daugiau kaip 8 mg per parą.

Indoraminas

Prekės ženklas: Indoramin

Vaisto forma: tabletės

 • Hipertenzija
  Suaugusieji: 25 mg 2 kartus per dieną. Dozę galima palaipsniui didinti po 25-50 mg kas 2 savaites, ne daugiau kaip 200 mg per parą.
 • Gerybinis prostatos padidėjimas
  Suaugęs: 20 mg 2 kartus per dieną. Dozę galima didinti po 20 mg kas 2 savaites, ne daugiau kaip 100 mg per parą.

Tamsulozinas

Tamsulosino prekės ženklas: Harnal D

Vaisto forma: tabletės

 • Gerybinis prostatos padidėjimas
  Suaugęs: 400 mcg vieną kartą per dieną po valgio

Terazozinas

Prekės ženklas: Hytrin

Vaisto forma: tabletės

 • Hipertenzija
  Suaugusieji: 1 mg prieš einant miegoti. Dozė gali būti didinama kas 7 dienas, atsižvelgiant į organizmo reakciją. Gydomoji dozė yra 2-10 mg vieną kartą per parą, ne daugiau kaip 20 mg per parą, padalyta į 1-2 dozes.
 • Gerybinis prostatos padidėjimas
  Suaugusieji: 1 mg prieš einant miegoti. Dozė gali būti didinama kas 7 dienas, atsižvelgiant į organizmo reakciją. Gydymo dozė yra 5-10 mg vieną kartą per parą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI