8 vaistai, kurie gali trukdyti vartoti kontraceptines tabletes

8 vaistai, kurie gali trukdyti vartoti kontraceptines tabletes

Sąveika įvyksta, kai vaistai, maistas ar vaistažolių preparatai keičia medžiagų veikimą organizme, kai jie vartojami tuo pačiu metu. Vienas vaistas gali padaryti kitą mažiau ar veiksmingesnį. Pavyzdžiui, kai kurie jūsų vartojami vaistai gali sumaišyti su kontraceptinėmis tabletėmis, o tai gali būti varginanti, jei nesate pasiruošusi pastoti. Žemiau yra aštuoni vaistai, kurių turėtumėte vengti arba juos pakeisti, jei vartojate kontraceptikus.

1. Antibiotikai

Beveik visose Amerikos namų vaistinėse yra penicilino ir amoksicilino atsargų. Antibiotikai gydo daugybę infekcijų, nuo spuogų iki sudėtingos pneumonijos. Nors jie paprastai yra saugūs, gali pasireikšti vaistų sąveika, kai juos derinate su kontraceptinėmis priemonėmis. bronchitis Vieno tyrimo metu nustatyta, kad antibakteriniai vaistai pažeidžia hormoninius kontraceptikus. Netyčinis nėštumas buvo septynis kartus dažnesnis tiems, kurie vartojo antibiotikus, ir 13 kartų dažniau žmonėms, vartojusiems fermentus skatinančius antibakterinius vaistus.

2. Prieštraukuliniai vaistai

Priepuolius gydantys vaistai gali paveikti hormoninių tablečių metabolizmą, sumažinti geriamųjų kontraceptikų veiksmingumą. Vaistų valdymui reikia skirti ypatingą dėmesį žmonėms, sergantiems epilepsija, bet gyvenantiems aktyvų lytinį gyvenimą. Laimei, tokį poveikį turi tik tam tikros rūšys, ir jos yra:

  • Eslikarbazepinas
  • Karbamazepinas
  • Okskarbazepinas
  • Fenobarbitalis
  • Topiramatas
  • Perampanelis
  • Fenitoinas
  • Primidonas

Problemos sprendimas yra paprašyti savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo pakeisti kitą tabletę, kuri nesąveikauja su jūsų vaisingumą kontroliuojančiais vaistais.

3. GLP-1 agonistai

GLP-1 agonistai yra nauji vaistai, kurie padeda mažinti svorį ir reguliuoti cukraus kiekį, pasižymintys tokiais prekių ženklais kaip Ozempic, Wegovy ir Mounjaro. Nutukimo paplitimas JAV siekia 41,9%, todėl tikėtina, kad šie vaistai atsidurs milijonų žmonių rankose. Tačiau jie gali pakenkti jūsų kontracepcijai, sumažinti jos veiksmingumą ir padidinti netyčinio nėštumo tikimybę. Tikimybė padidėja, kai tuo pačiu metu vartojate geriamąsias hormonines kontraceptines tabletes ir Mounjaro pirmąsias keturias gydymo savaites ir keturias savaites po dozės padidinimo. Pasitarkite su savo gydytoju, jei norite pereiti prie negeriamųjų kontracepcijos priemonių, tokių kaip pleistras ar makšties žiedas, arba naudoti barjerus, pvz., prezervatyvus, kad išvengtumėte neplanuoto nėštumo.

4. Antiretrovirusiniai vaistai

Konkretūs vaistai, valdantys ŽIV, taip pat gali trukdyti kontracepcijos galimybėms dėl vaistų ir vaistų sąveikos (DDI). Vartojant vaistus, kurie slopina citochromo P450 fermentus, pvz., proteazės inhibitorius, gali padidėti nėštumo hormonų poveikis, o tai gali sukelti nesėkmę. Tačiau kai kuriems pasirinkimams DDI įtakos neturi, pavyzdžiui:

  • Injekcinis medroksiprogesterono acetato depas
  • Levonorgestrelį atpalaiduojantis intrauterinis prietaisas
  • Varinis intrauterinis prietaisas

Šie medicininiai terminai yra gurkšnoti, tačiau jie visi yra tiesiog alternatyvūs kontracepcijos metodai. Sužinoję apie juos, galite išplėsti žinias apie žalios šviesos galimybes, kad išvengtumėte nėštumo. Tai taip pat leidžia jums neatsilikti nuo informacijos, kurią suteikia jūsų kontraceptikų tiekėjai.

5. Priešgrybeliniai vaistai

Keista, bet priešgrybelinės dozės taip pat gali sumažinti kontraceptikų veiksmingumą. Tačiau tik nedaugelis turi šį šalutinį poveikį. Vienas patvirtintų vaistų yra griseofulvinas, gydantis pėdų, galvos odos, odos, kojų nagų ir kitų kūno dalių grybelines infekcijas. Alternatyvos, padedančios išvengti sąveikos, apima negeriamuosius vaistus, tokius kaip priešgrybeliniai kremai, milteliai ir tepalai.

6. Žoliniai vaistai

Be vaistų, vaistažolių preparatai taip pat gali priversti jus netikėtai pastoti. Gali atsirasti vaistų sąveika su jonažole – natūraliu vaistu, padedančiu reguliuoti nuotaiką ir dažnai rekomenduojama mažinti antidepresijos simptomus. Kaip ir vaistai nuo ŽIV, taip yra dėl citochromo P450, ypač CYP3A4 izofermento, indukcijos, kuri gali sukelti kraujavimą ir atsitiktinį pastojimą. Kiti tokio paties poveikio augaliniai vaistai, kurių turėtumėte vengti:

  • Saldymedis
  • Alfafa
  • Marihuana ir kanapės
  • Juodasis Cohosh
  • Ženšenis
  • Kava-Kava
  • Pamatė Palmetto
  • Senė
  • Sojos pupelės

Mažiau žinomi vaistai, galintys trukdyti vartoti kontraceptines tabletes

Nors nėštumo rizika yra maža, šie vaistai taip pat gali šiek tiek trukdyti reprodukcijos kontrolei.

7. Antidepresantai

Paprastai saugu vienu metu vartoti antidepresantus ir kontraceptines tabletes. Tačiau tokie tipai kaip selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai gali turėti įtakos hormonų lygiui ir susilpninti kitų vaistų veiksmingumą. Be to, tricikliai antidepresantai, tokie kaip amitriptilinas ar nortriptilinas, gali turėti panašių rezultatų. Šie vaistai dabar skiriami rečiau, tačiau informuokite savo gydytoją, jei jis parašys scenarijų, kuriame jie bus įtraukti. Pateikite savo paslaugų teikėjui vartojamų vaistų sąrašą, kad jis galėtų įvertinti bet kokį neigiamą poveikį.

8. Antiemetikai

Kai kurie vėmimą mažinantys vaistai, gydantys pykinimą ir vėmimą, gali neveikti jūsų antikontraceptinės priemonės. Neurokinino-1 (NK-1) receptorių blokatoriai yra vaistai, mažinantys vėžiu sergančių pacientų vėmimą kaip šalutinį chemoterapijos poveikį. Jie gali padėti pagerinti depresijos, nerimo ir vėmimo simptomus, bet taip pat susilpninti kontraceptikų funkciją. Tiems, kurie vartoja kontraceptines dozes, rekomenduojama pereiti prie nehormoninio metodo.

Svarbu pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju

Jūsų gydytojas gali padėti valdyti vaistų sąveiką. Būtinai pasitarkite su jais, jei norite derinti dabartinius vaistus su kontraceptinėmis tabletėmis, kad išvengtumėte klaidingo nėštumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI