Ar tai sinuso ar dantų skausmas? Priežastys, simptomai ir gydymas

Ar tai sinuso ar dantų skausmas? Priežastys, simptomai ir gydymas

Ar tai sinuso ar danties skausmas? Tai gali būti vienas iš šių arba abu, supraskime skirtumą tarp sinusų skausmo ir dantų skausmo kartu su jų simptomais ir priežastimis. Kaip teigiama Nacionaliniame sveikatos institute paskelbtame straipsnyje, jie sakė: „Sinusitas yra dažna medicininė problema, kuri kartais gali pasireikšti kaip dantų skausmas. Jei pacientui skauda viršutinius užpakalinius dantis, odontologas prieš pradėdamas galutinį dantų gydymą turėtų atmesti sinusitą kaip problemos šaltinį. Dažniausi simptomai abiem atvejais yra aštrus skausmas, padidėjęs jautrumas, padidėję limfmazgiai ir veido skausmas priekinėje ertmėje.

Kuo skiriasi danties skausmas ir sinuso skausmas?

Sinuso ir dantų skausmas kelia nerimą ir visiškai suglumina. Abu gali kilti dėl skirtingų priežasčių. Nors viena iš dantų skausmo priežasčių gali būti sinusų užsikimšimas. Supraskime, kas yra sinusų skausmas ir kaip jis veikia dantis. Sinuso ertmė jūsų kaukolėje išsišakoja į 4 mažas ertmes, pavadintas žandikauliu (viena nosies pusė), etmoidine (kita nosies pusė), spenoidine (už akių) ir priekiniais sinusais (šalia kaktos). Jei viena iš ertmių užsikemša dėl bet kokios gleivinės infekcijos, tai gali sukelti nemalonų skausmą. Tačiau sinusinė infekcija gali būti apibrėžiama kaip sinusų ertmių gleivinės uždegimas, dėl kurio atsiranda patinimas ir gleivių susidarymas. Kadangi jūsų krūminių dantų šaknys yra šalia sinuso ertmės, šie dantys gali tapti skausmingi, kai kenčiate nuo šios infekcijos. Priešingai, dantų skausmą sukelia dantų problemos, įskaitant ertmes krūminiuose dantyse, prieškrūminiuose dantyse ir kartais iltyse, po kurių atsiranda dantų patinimas. Skirtumą galime atskirti žinodami, kad jei skausmas yra krūminiuose dantyse ir plinta į kitas sritis, pvz., prieškrūmius, tai yra sinuso skausmas. Dantų skausmas išliks ten, kur jis iš tikrųjų kilo, taip pat pastebėsite dantenų patinimą.

Simptomai

Dantų skausmo simptomai yra šie:

 1. Aštrus skausmas, lokalizuotas tam tikroje žando ertmės dalyje, viename iš krūminių ar iltinių dantų
 2. Padidėjęs jautrumas kraštutinumams: staigus skausmas suvalgius karšto ar šalto maisto / gėrimų.
 3. Patinimas aplink pažeistus dantis ir dantenas netoliese
 4. Nuolatinis metalo skonis burnoje
 5. Pažeidžiamų dantų spalvos pakitimas arba pageltimas
 6. Patinę limfmazgiai ir tonzilių sritis
 7. Pūliai arba drenažas aplink pažeistą dantų vietą

Sinuso (sinusito) dantų skausmo simptomai:

 1. Skausmas atsiranda iš viršutinių nugaros dantų (krūminių dantų) ir sustiprėja judant į prieškrūminius dantis
 2. Veido skausmas priekinėje ertmėje net ir esant menkiausiam spaudimui
 3. Intensyvus galvos skausmas
 4. Sustingimas ir užgulimas šnervėse
 5. Sutrikusi uoslė
 6. Sutrinka skonio pumpurai, prarandamas skonis
 7. Rijimo sunkumas dėl gerklės skausmo
 8. Kosulys
 9. Nuovargis, vangus kūnas
 10. Lengvas ar vidutinio sunkumo karščiavimas

Sinuso skausmo (sinusito) priežastys ir rizikos veiksniai

Sinusitas dažnai prasideda kaip sezoninis peršalimas ir išsivysto į sinusitą su nosies užgulimu. Iš pradžių sloga rožė, o vėliau – užsikimšimas – tai būdas, kuriuo sinusitas pasireiškia simptomais.

 • Virusinės infekcijos: Virusai yra dažniausia šių infekcijų priežastis, užkrečianti nosies ertmę ir sukelianti sinusitą.
 • Bakterinės infekcijos: Bakterijos kartais taip pat gali sukelti sinusų skausmą, sukeliantį dantų skausmą.
 • Alergenai: Alergenai yra aplinkos veiksniai, veikiantys jautrius, silpnesnio imuniteto žmones. Jie gali prasidėti nuo specifinių alerginių reakcijų, įskaitant akių dirginimą ir slogą.
 • Nosies polipai: Susikaupimas nosies ertmėje dažnai sukelia nosies užsikimšimą, kuris savo ruožtu tampa sinusitu
 • Nukrypusi pertvara: Kai vidurinė sienelė, skirianti šnerves tolygiai, yra ne centre, paliekant mažesnę, dažniau išsivystys sinusitas ir gali prireikti operacijos.
 • Dantų infekcijos: Viršutinių nugaros dantų ir dantenų infekcijos gali sukelti skausmingą sinusitą.
 • Plaukikų sinusitas: Plaukikės sinusitu dažnai galite susirgti plaukimo metu patekę vandens į šnerves. Tai taip pat gali būti gana skausminga.
 • Jetlag sinusitas: Atmosferos slėgio pokytis gali sukelti sinusito išplitimą. Maža oro drėgmė ir slėgis lėktuvuose gali uždegti gležnas sinuso gleivines ir sukelti sinusitą.
 • Cistinė fibrozė: Tai genetinis sutrikimas, dėl kurio gali susidaryti neįprastai storos gleivės ir užsikimšti sinusiniai kanalai, todėl susidaro optimali temperatūra ir aplinka bakterijoms daugintis. Tai sukels bakterinį sinusitą.

Kaip sumažinti dantų skausmą nuo sinuso slėgio?

Atsisveikinkite su sinusine infekcija, sukeliančia dantų skausmą! Toliau pateikiami farmaciniai sprendimai, kuriais galite vadovautis norėdami atsikratyti bet kokio tipo sinusų. Nosies užgulimą mažinantys vaistai ir nosies gleivinės išskyros vaistai: Nereceptiniai nosies užgulimą mažinantys ir atsikosėjimą lengvinantys vaistai visada yra puikus sprendimas sergant sinusais. Tačiau verta nepamiršti, kad jie nėra patvarus nosies sinusų tirpalas ir neturėtų būti naudojami ilgiau nei 3 dienas. Norint išgydyti, verta naudoti natūralias priemones arba pasitikrinti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo, kad nustatytų tinkamą diagnozę ir gydymą. Nereceptiniai (OTC) palengvintuvai: Nedidelių dantų skausmų gydymas nereceptiniais skausmą malšinančiais vaistais, tokiais kaip Advil (Ibuprofenas), acetaminofenas, klindamicinas, augmentinas ar aspirinas, yra labai veiksmingas. Skausmui malšinti taip pat lengvai galima įsigyti vietinių nutirpstančių pastų ar gelių. Druskos tirpalai: Druskos tirpalų naudojimas sinusų skalavimui padės jų atsikratyti.

Namų gynimo priemonės

Dažniausiai naudojamos namų gynimo priemonės, kurios lengvai išgydo sinusitą. Jie įtraukia :

 • Gera dieta: Maisto, kuriame gausu vitamino C ir Omega-3 riebalų rūgščių, valgymas padės sumažinti sinusinių dantų skausmą.
 • Kalcio papildai: Kalcio papildai kartu su maistu, kuriame gausu kalcio, padės palengvinti.
 • Gvazdikėlių naudojimas: Žolelių gvazdikėlių įdėjimas į pažeistą dantį 30 minučių padės greitai sumažinti skausmą.
 • „Steam“ gavimas: Į kasdienę priežiūrą įtraukus garų dušą kartu su pipirmėčių garų tirpalu, tai labai padės.
 • Aštrus maistas: Su aštriais maisto produktais, pvz., raudonosios paprikos milteliais. Tokio aštraus maisto ingredientai turi gleives skystinančių savybių ir greitai palengvins nosies užsikimšimą bei sinusų skausmą.

DUK apie sinusų ir dantų skausmą

Ar ibuprofenas padeda nuo sinusinio danties skausmo?

Ibuprofenas yra skausmą malšinantis vaistas, kuris akimirksniu padės sumažinti sinusinio danties skausmą. Gydymui galite vartoti 3 dozes per dieną. Nepamirškite, kad jo nebenaudokite ilgiau nei 10 dienų ir, jei problema išlieka, kreipkitės į gydytoją.

Kiek laiko trunka sinusinis danties skausmas?

Dantų skausmas, susijęs su sinusu, paprastai praeina per 7–14 dienų. Jis išliks toks pat, kol sinusų problema nebus išspręsta. Išbandykite namų gynimo priemones ir nereceptinius vaistus, kad palengvintumėte ir atsikratytumėte sinusų užsikimšimo.

Kur skauda dantis su sinuso infekcija?

Dantys skauda, ​​jei juos pažeidžia sinusinė infekcija (sinusitas) ir pažeidžia apatinius nugaros dantis, vadinamus krūminiais dantimis. Ilgesnį laiką jis gali išplisti į prieškrūmius. Sinusitas pažeidžia apatinius nugaros dantis, vadinamus krūminiais dantimis. Ilgesnį laiką jis gali išplisti į prieškrūmius. Jei danties skausmas dėl sinuso nepraeina, verta kreiptis į odontologą.

Ar sinusiniai dantų skausmai praeina?

Taip, jie daro. Jei jiems bus suteiktas reikiamas gydymas. Bakteriniam ir virusiniam sinusitui, sukeliančiam danties skausmą, reikės tinkamos diagnozės ir gydymo, o dantų skausmus, jau nekalbant apie dantų skausmą, reikės odontologinių sprendimų.

Ar pūlinis dantis gali imituoti sinusų infekciją?

Taip jis gali. Jei tai sukelia sinusus, tai tikrai imituos sinusų infekciją.

Kaip turėčiau miegoti su sinusinio danties skausmu?

Prieš miegą išsimaudykite po garų dušu ar pipirmėčių arbata, kad palengvėtų dantys. Poilsio metu laikykite galvą pakreiptą. Gulint horizontaliai, gali užsikimšti ir staiga prasidėti skausmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI