Išmatos atrodo kaip kavos tirščiai – priežastys ir gydymas

Išmatos atrodo kaip kavos tirščiai – priežastys ir gydymas

Ar žinai, kas šlykštu? Būdamas kavos mėgėjas ir matydamas kakas, primenančias kavos tirščių puodelį. Nesijaudinkite, nes jūs ne vieni šioje niokojančioje patirtyje. Pabandykime atskleisti, kodėl išmatos atrodo kaip kavos tirščiai ir kada kreiptis į gydytoją – intriguojanti tema, atskleidžianti neįprastų tuštinimosi paslaptį. Kavos išmatos iš esmės yra pakitusi įprastos vidutinės rudos vientisos tekstūros išmatų spalva, pakeista juodomis arba tamsiai rudomis detalėmis. Taip nutinka dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Tikriausiai dėl to, kad ką nors suvalgėte arba kraujavimas iš virškinimo trakto (GI trakto). Tačiau šios dvi priežastys nėra tik dvi priežastys, kuriomis reikia pasikliauti.

Išmatos, kurios atrodo kaip žalios kavos tirščiai

Išmatos, kurios atrodo kaip žalios dėmės, vadinamos Melena, ir jų priežastys gali būti tokios pat kaip ir juodos. Tai gali būti bet kokios sveikatos būklės, pvz., bakterinės ar parazitinės infekcijos, požymis arba tai gali būti nesuvirškintas maistas, kurį valgėte.

Juodųjų specifikacijų priežastys išmatose

Mūsų išmatos susideda iš atliekų ir vandens, kuriuos organizmas išskiria po intensyvaus metabolizmo. Tai taip pat rodo mūsų bendrą sveikatą, išreikštą jo tekstūra ir spalva. Nukrypimas nuo įprastos išmatų spalvos, tekstūros ir mažėjimo dažnumo leis suprasti, kur ir kada suklydote laikantis dietos. Skirtingos išvaizdos, pavyzdžiui, baltos ir juodos spalvos, rodo tam tikras kūno ligas ir reikalauja medicininės pagalbos. Išsamiai aptarkime kiekvieną priežastį:

 • Tamsių pigmentų turinčių maisto produktų vartojimas: Maisto produktų, kuriuose yra tamsių pigmentų, pvz., mėlynių, burokėlių ar tamsaus šokolado, vartojimas gali būti mažiau tikėtinas, kad jis visiškai ištirps ir gali pasirodyti juodų dėmių pavidalu jūsų išmatose.
 • Maisto produktai, kurių sudėtyje yra geležies: Maisto produktai ar vaistai, kurių sudėtyje yra geležies ar geležies papildų, gali sukelti juodų dėmių atsiradimą išmatose.
 • Anglis: Aktyvintoji anglis, vartojama esant tam tikroms neatidėliotinoms medicininėms situacijoms, įskaitant apsinuodijimą, gali atsirasti juodų dėmių pavidalu jūsų išmatose arba išmatose.
 • GIT kraujavimas: Dėl kraujavimo iš viršutinio virškinamojo trakto, pavyzdžiui, skrandžio ar viršutinės plonosios žarnos, išmatos gali būti juodos, dervos spalvos, vadinamos „Melena“ (ypač viršutiniam virškinamajam traktui). Tai gali būti dėl ligų, tokių kaip pepsinė opa ar gastritas.
 • Vaistas: Vaistas, pvz., Bismuto subsalicilatas iš Pepto Bismol, gali būti lengvai matomas išmatose. Tam tikri vaistai ar papildai taip pat gali sąveikauti su virškinimo sistema, turėdami įtakos žarnyno judėjimui ir tekstūrai.
 • Virškinimo trakto piktybiniai navikai: Juodos dėmės jūsų išmatose retai gali rodyti skrandžio vėžį. Jei juodų dėmių simptomas išlieka, verta kreiptis į vaistus.
 • Specialios medicininės sąlygos: Medicininės būklės, tokios kaip celiakija ar Krono liga, turi įtakos maistinių medžiagų įsisavinimui virškinimo trakte ir gali turėti įtakos tekstūrai, spalvai ar išmatoms. Infekcijos, tokios kaip bakterinės ar parazitinės žarnyne, gali paveikti žarnyno judėjimą ir tekstūrą.
 • Išangės įtrūkimai arba hemorojus: Kai kuriais atvejais nedidelis kraujo kiekis iš išangės plyšių (išangės gleivinės plyšimų) arba hemorojus gali susimaišyti su išmatomis, todėl gali atsirasti juodų dėmių.
 • Pašalinių daiktų nurijimas: Atsitiktinai suvartojus ne maisto produktus, kurie yra nevirškinami, pavyzdžiui, mažų plastiko gabalėlių ar metalo gabalėlių, išmatose kartais gali pasirodyti juodos dėmės.

Simptomai

Kai kurie įprasti simptomai, išskyrus juodąsias specifikacijas, yra šie:

 • Nuovargis
 • Letargija ir neramumas visą dieną
 • Širdies ritmo svyravimai
 • Pilvo skausmas, pilkšvos išmatų judesiai

Kaip atrodo maltos kavos išmatos?

Įprastos išmatos atrodytų kaip vientisos, vidutiniškai rudos, be papildomos tekstūros ar jokių specifikacijų. Maltos kavos išmatos yra tam tikros rūšies išmatos, kurioms būdinga tamsi spalva ir granuliuota, į maltą kavą panaši tekstūra. Paprastai jis atrodo juodas arba labai tamsus, panašus į tirščius, likusius kavos puodelio apačioje po užplikymo. Svarbu pažymėti, kad kavos maltos dėmės išmatose nėra tiesiogiai ar netiesiogiai susijusios su daugiau kavos ar bet kokio su kava susijusio maisto vartojimu. Vietoj to, yra įvairių priežasčių, kodėl taip gali nutikti.

Ką turėčiau daryti su aikštele?

Nelabai dažnai išmatose matomos juodos ar žalios dėmės. Apsvarstykite galimybę prisiminti maistą, kurį valgėte per pastarąsias 48 valandas. Jei simptomai išnyksta antrą ar trečią kartą, tikrai galite kaltinti suvalgytą maistą. Jei ne, pats laikas apsilankyti pas gydytoją ir aptarti visus požymius bei simptomus, kol dar nevėlu. Ankstyva diagnozė ir prevencija yra daug geriau nei bet kokie tolesni gydymo kursai.

Gydymai

Negalite daug nuveikti dėl juodų ar žalių dėmių išmatose gydymo. Galima vengti maisto, kuris sukelia juodą ar žalią išvaizdą, kol juodos dėmės jūsų išmatose išnyks. Jei vis tiek ne. Smagu matyti savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI