Įaugusių plaukų priežastys ant varpos ir kaip juos pašalinti?

Įaugusių plaukų priežastys ant varpos ir kaip juos pašalinti?

Įaugę plaukai yra užsikimšusios poros, kai gaktos plaukai pradeda augti odoje ir dažnai atsiranda po skutimosi ar vaško gaktos plaukų. Trumpi plaukai linkę augti viduje dėl plaukų folikulų porų, užsikimšusių dėl negyvų odos ląstelių arba riebalų ir prakaito. Šie įaugimai atsiranda prie pagrindo ir ant varpos koto. Daugeliu atvejų šie augliai išnyksta savarankiškai, tačiau kartais bakterinė infekcija gali sukelti ir uždegimą dėl skutimosi įpjovimų ar vaško bėrimų. Jei ieškote įaugusių plaukų priežasčių, gydymo būdų ir simptomų, skaitykite toliau, kai juos tyrinėsime šiame tinklaraštyje.

Kodėl aš turiu įaugusių plaukų ant varpos?

Įaugę plaukai gali sukelti įvairių priežasčių. Panagrinėkime iškilesnius už šių nekviestų svečių:

  1. Garbanoti plaukai: Tai dažniausiai pasitaiko juodaodžiams žmonėms su garbanotais storais plaukais. Trumpi, nuskusti gaktos plaukai greičiausiai susiraitys ir augs odoje. Jie taip pat vadinami skutimosi kauburėliais, kurie atrodo kaip maži raudoni. Taip nutinka dažniau, kai skutimosi metu oda išsausėja.
  2. Skutimasis ir vaškavimas: Plaukų šalinimo metodai taip pat turi įtakos įaugusių plaukų išvaizdai. Varpos plaukų skutimas nuo varpos koto padidina jų atsiradimo tikimybę. Dvigubi skutimosi peiliukai dažnai gali sukelti įaugusius plaukus, nes abu peiliukai pjauna taip arti ir stumia aštrų kraštą, kuris susiriečia atgal į odą ir įstringa odoje.
  3. Pseudofolliculitas barbae yra medicininis terminas įaugusiems plaukams gaktos srityje. Tai būdinga žmonėms, kurie skuta gaktos plaukus ir kitus kūno plaukus, pavyzdžiui, pažastis, liemenį ir kojas.
  4. Šveitimo trūkumas: Dėl sumažėjusio šveitimo gaktos srities poros, kurios jau lieka uždengtos ir yra linkusios į daugiau prakaito ir riebalų, užsikemša dėl negyvų ląstelių ir riebalų kaupimosi iš riebalinių liaukų. Dėl šių užsikimšusių porų plaukų sruogos susisuka atgal, todėl plaukai įauga. Todėl patariama naudoti švelnų kūno prausiklį, kuris iššveičia poras ir išlaiko jas švarias.
  5. Aptempti drabužiai: Aptempti drabužiai taip pat gali sukelti įaugusių plaukų riziką, nes audinys sulaiko plaukus ir drėgmę, todėl užsikemša poras ir plaukai susisuka atgal odoje, ypač po skutimosi. Todėl praėjus kelioms dienoms po skutimosi pabandykite dėvėti orui pralaidžius drabužius, kad išvengtumėte įaugusių plaukų.

Kaip atsikratyti įaugusių plaukų ant varpos

Norėdami visiškai atsikratyti šių nepageidaujamų ataugų ir išvengti odos problemų pačioje jautriausioje, tačiau privačioje kūno vietoje, galite padaryti štai ką:

  1. Naudokite švelnų drėkinamąjį kremą: Labai svarbu naudoti drėkinamąjį kremą, kuris gerai minkština ir drėkina. Jei jis turi antioksidacinių savybių, tai tik vyšnia ant viršaus. Tai gali sumažinti plaukų įstrigimo tikimybę ir padidinti laisvųjų radikalų bei oksidantų perteklių pašalinimą, todėl jūsų gaktos sritis bus sveika.
  2. Apkarpymas vietoj skutimosi: Nuskusti plaukai labiau linkę įaugti nei trumpai nukirpti plaukai. Jie nėra aštriais kraštais, kaip tie, kurie buvo suformuoti skustuvu, ir nėra per trumpi ir ploni, kad juos vėl būtų galima įterpti į odą.
  3. Reguliarus šveitimas: Šveitimas yra puikus būdas pašalinti negyvų ląstelių sankaupas ir sušvelninti gaktos odą prieš plaukų šalinimą. Sausa, sukietėjusi oda yra labiau linkusi sukelti įaugimus. Porų atkimšimas gali žymiai sumažinti įaugusių plaukų tikimybę. Minkštus plaukus lengviau pakelti ir pašalinti skustuvu, o ne traukti ir tampyti.

Ką daryti, jei įaugę plaukai yra užkrėsti?

Infekcija įaugusiuose plaukuose gali sukelti šios srities uždegimą ir atsirasti mažų raudonų gumbelių, kurie laikui bėgant didėja, pavidalu. Šie uždegę raudoni iškilimai gali sukelti paraudimą, niežėjimą ir patinimą. Įaugę plaukai užkrečiami dėl bet kokios gaktos odos pažeidimo arba įpjovimo dėl skustuvo ar vaško. Dėl šių įaugimų bakterijos, gyvenančios gaktos odos paviršiuje, vadinamos Staphylococcus aureus, gali patekti į organizmą ir sukelti infekciją. Tai gali sukelti pūlingus iškilimus raudonais, uždegtais kraštais. Šios namų gynimo priemonės gali padėti sumažinti uždegimo simptomus:

  • Naudojant antibakterinius aliejus, tokius kaip arbatmedžio aliejus
  • Nereceptinių vaistų naudojimas uždegimui ar niežėjimui sumažinti
  • Avižinių dribsnių losjonų naudojimas odai nuraminti
  • Šveitimas ir plovimas, kad atkimštų poras
  • Sterilizuotu pincetu pašalinkite pūlius

Komplikacijos su įaugintais plaukais

Įaugę plaukai gali sukelti tam tikrų komplikacijų, jei vieta niežti ar subraižyta, padidina bakterinės infekcijos ir uždegimo tikimybę, nes odoje esančio lūžio pakanka bakterijoms patekti ir sukelti infekciją. Dėl įbrėžimų taip pat gali atsirasti keloidų, dar vadinamų nuolatiniais randais. Įaugę plaukai taip pat gali sukelti įvairių rūšių grybelines infekcijas. Bakterijų ar virusų sukeltos infekcijos gali būti toliau plintančios arba paveiktos kaip paviršinės arba lytiškai plintančios ligos/infekcijos. Norint išvengti tokių sąlygų, prieš lytinį aktą būtų naudinga kreiptis į gydytoją. Maži raudoni iškilimai gali pasirodyti kaip raudoni arba lytinių organų apgamai ant folikulito varpos koto ir sukelti stiprų niežulį. Nuolatinis odos patamsėjimas ir randai taip pat pradės formuotis, jei negydomi įaugę plaukai. Kai kurie tyrimai parodė, kad įaugę plaukai ant varpos koto taip pat gali sukelti tarp sėdmenų esančias pilonidines cistas, kurias galima pašalinti tik po operacijos.

Kaip išvengti įaugusių plaukų iškilimų ant varpos koto?

Norint išvengti įaugusių plaukų iškilimų ant varpos koto, reikėtų vengti dažno skutimosi ir vaško gaktos srities. Tačiau, jei jūsų gaktos sritis yra be plaukų, pabandykite naudoti saugesnius plaukų šalinimo būdus, kad išvengtumėte įaugusių plaukų iškilimų. Štai keletas būdų, kurie gali padėti išvengti įaugusių plaukų iškilimų:

  • Venkite skutimosi priešinga plaukų augimo kryptimi.
  • Dažniau keiskite skustuvą, kad išvengtumėte skutimosi nuobodu skustuvu.
  • Nesiskuskite arti odos ir per stipriai spausdami.
  • Vietoj skutimosi plaukams šalinti galima naudoti kitas priemones, tokias kaip lazeris ir elektrolizė.
  • Venkite aptemptų drabužių, kurie sulaiko plaukus ir drėgmę.
  • Šveitimas pašalina negyvų odos ląstelių sankaupas.
  • Po skutimosi odą sudrėkinkite raminančiu losjonu.

Skausmingi ir neskausmingi varpos įaugę plaukai

Varpos įaugę plaukai gali sukelti skausmą arba ne. Skausmas rodo, kad nedidelis guzas virsta milžiniška cista po oda, kurią gali būti labai skausminga liesti. Jei įaugę plaukai vis didėja ir neišnyksta, nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kad gautumėte gydymą antibiotikais.

Kokia natūrali priemonė ištraukia įaugusius plaukus?

Žemiau yra keletas dažniausiai siūlomų natūralių metodų:

  • Šiltas kompresas: Uždėjus šiltą, drėgną kompresą ant pažeistos vietos, oda gali suminkštėti (plauko folikulas) ir atverti poras, o tai gali palengvinti įaugusių plaukų ištraukimą.
  • Arbatmedžio aliejus: Arbatmedžio aliejus pasižymi natūraliomis antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Gali būti naudinga atskiesti kelis lašus arbatmedžio aliejaus nešiklio aliejumi, pvz., kokosų ar simondsijų aliejumi, ir užtepti juo tą vietą.
  • Cukraus šveitiklis: Švelnus cukraus šveitiklis gali padėti nušveisti odą, pašalinti negyvas ląsteles, kurios gali sulaikyti įaugusius plaukus. Gali padėti sukurti šveitiklį su cukrumi, alyvuogių aliejumi ar medumi ir švelniai masažuoti vietą.
  • Pomidorų šveitiklis: Švelnus 5 minučių trukmės pomidorų šveitimas padeda puikiai nušveisti ir pašalinti negyvas odos ląsteles.
  • Aloe Vera gelis: Raminančios ir priešuždegiminės alavijo savybės yra gerai žinomos. Gryno alavijo gelio užtepimas paveiktoje vietoje gali padėti sumažinti paraudimą ir diskomfortą.
  • Kokosų aliejus: Drėkinančios kokosų aliejaus savybės gali suminkštinti odą ir sumažinti dirginimą aplink išaugusius plaukus.
  • Obuolių sidro actas: Praskiestas obuolių sidro actas gali užkirsti kelią infekcijai ir sumažinti uždegimą. Gali būti naudinga užtepti atskiestą mišinį (lygiomis dalimis acto ir vandens) naudojant vatos tamponą.

DUK

Kaip atrodo įaugę plaukai ant varpos?

Įaugę plaukai ant varpos atrodo kaip mažas raudonas guzas, dažnai užpildytas pūliais ir uždegtais kraštais, kurie gali sukelti randus, skausmą ir niežėjimą. Taip atsitinka dėl plaukų augimo odoje.

Ar galite ant savo varpos užauginti įaugusius plaukus?

Ne, patartina niekada neišnykti įaugusių plaukų, nes tai gali sukelti bakterinę atvirą žaizdą. Tas pats pasakytina apie įbrėžimus ir niežėjimą, kurie gali sukelti bakterinę infekciją.

Ką tepti ant įaugusių varpos plaukų?

Gydymo galimybės skiriasi priklausomai nuo įaugusio plauko gumbelio dydžio ir simptomų. Jei guzas mažas, jis praeis per savaitę; tačiau jei jis padidės, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, kad gautumėte tinkamą gydymą antibiotikais.

Ar vis tiek galiu turėti lytinių santykių su įaugusių plaukų infekcija?

Pirmiausia patartina tinkamai diagnozuoti ir gydyti, nes įaugę plaukai gali kelti lytiškai plintančių infekcijų riziką; todėl geriausia vengti lytinių santykių, kol infekcija nepraeis.

Kiek laiko užtrunka, kol išnyksta įaugę varpos plaukai?

Jei guzas nėra uždegimas ar neužkrėstas, jis paprastai praeina per savaitę, tačiau jei guzelį lydi infekcija, tai gali užtrukti ilgiau nei savaitę. Tokiu atveju būklei išgydyti reikės tinkamo antibiotiko.

Kaip sužinoti, ar tai įaugę plaukai, spuogas, karpos ar pūslelinė ant varpos?

Norint atskirti įaugusius plaukus, karpas, pūslelinę ar spuogus, geriau tinkamai diagnozuoti savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Ar neosporinas padeda įaugusiems plaukams?

Taip, gerai naudoti Neosporin pašalinus įaugusius plaukus, kad būtų išvengta tolesnių bakterinių ar grybelinių infekcijų.

Kaip greitai ištraukti įaugusius plaukus?

Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas sterilią adatą gali naudoti labai atsargiai, šiltai suspaudęs vietą ir padaręs plauko folikulą minkštą, kad jį būtų lengva pašalinti ir ištraukti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI