4 svarbiausi atsigavimo po intensyvių pratimų aspektai

4 svarbiausi atsigavimo po intensyvių pratimų aspektai

Visi kalba apie teigiamus jausmus, kuriuos patiriate po treniruotės, kad jie jaučiasi energingi ir tie endorfinai veržiasi per jų kūną, tačiau faktas yra tas, kad daugelis daug sportuojančių žmonių jaučiasi tarsi partrenkti sunkvežimio! Pratimai turėtų sukelti stresą, o tai kenkia jūsų kūnui, o tai sukelia fiziologinį atsaką. Kiekvieną kartą, kai bandote kelti didelius svorius, tai siunčia jūsų kūnui signalą, kad jis turi būti pasiruošęs susidoroti su situacija kitą kartą, todėl jūs tampate stipresnis ar efektyvesnis. Tačiau elgdamiesi galime sukelti problemų per daug. Jei sportuojame per daug intensyviai arba tai per daug įtempta, turime tinkamai atsigauti, bet kaip?

Tinkama mityba

Tai kažkas, ką žino visi, bet jūs to nesuprantate tol, kol nepasijaučiate, lyg būtumėte įstumti į gręžtuvą. Kai po didelio intensyvumo treniruotės jaučiatės visiškai išsekęs, po to ne tik jaučiatės pavargęs kelias valandas, bet ir poveikis gali išlikti. dienų po to! Štai kodėl svarbu vengti bet kokių griežtai suplanuotų mitybos programų. Faktas yra tas, kad kai daug sportuojate, turite vengti pagundos per daug arba greitai sumažinti angliavandenių kiekį, nes jūsų kūnas jums nepadėkos. Vienas iš sprendimų yra klausyk savo kūno, bet taip pat turite įsitikinti, kad gaunate pakankamai kalorijų, kad atsigautumėte. Bet tai reiškia, kad reikia subalansuoti savo makroelementus.

Jei jūsų mityboje nėra pakankamai baltymų, galite prarasti raumenų masę, o jei turite per mažai angliavandenių, negalėsite taip gerai pasirodyti kitose savo gyvenimo srityse. Baltymai yra gyvybiškai svarbūs ir jūs turite gauti tinkamą kiekį savo poreikiams. Laimei, šiais laikais galite tai padaryti kelyje. Tiekėjai, tokie kaip „Eat Protein Store“, tiekia baltymų batonėlius ir baltymų kokteilius. Bet jei daug intensyviai mankštinatės, jei kitą dieną (ir net kitą dieną) jaučiatės labai silpnas, turite valgyti daugiau!

Tinkamai miegoti

Miegas yra didžiausias dalykas, kurio mums reikia gerai. Jei intensyviai mankštinatės, bet netinkamai miegate, turėsite miego skolą. Tai turės įtakos jūsų gebėjimui treniruotis intensyviau ir neleis tinkamai atsigauti. Miegas yra labai svarbus, nes tada žmogaus augimo hormono lygis yra didžiausias. Žmogaus augimo hormonas yra tai, kas labiausiai padės atsigauti po treniruočių.

Yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pagreitintumėte šį procesą, pavyzdžiui, prieš miegą suvartodami leuciną, tačiau tai nėra būtina, nes tereikia įsitikinti, ar tinkamai miegate. Jei nesate, tuomet turite pažvelgti į stresą kitose savo gyvenimo srityse. Jei patiriate daug nerimo, galbūt nenorėsite mankštintis taip intensyviai, kaip manote, arba turėtumėte atsižvelgti į daugiau atsigavimo dienų, o tai puikiai veda į kitą tašką…

Pakankamai atsigaukite Laikas

Nors yra daug šaltinių, kurie pasakys, kad per 48 valandas turite grįžti prie mankštos, kitaip rizikuojate prarasti raumenų masę, tai nė kiek netiesa. Klausymasis savo kūno yra svarbiausias atsigavimo veiksnys. O kai patiriate labai įtemptą treniruotę, atsigauti reikia ne tik fizinių aspektų, bet ir nepamirškite, kad taip pat patiriate daug streso savo centrinei nervų sistemai. Nervų sistemos atsigavimas gali užtrukti daug ilgiau. Kai kurie mano, kad nervų sistemai atsigauti prireikia 48 valandų, bet jūs turite pažvelgti į tai, kas vyksta jūsų gyvenime po to, kai treniruojatės. Štai kodėl papildomos atkūrimo dienos nėra nieko blogo.

Jums gali prireikti iki 7 dienų, kad atsigautumėte, o tam tikromis aplinkybėmis gali prireikti ir ilgiau. Tačiau atsigavimo laikas yra pats svarbiausias dalykas, nes jei atsigavote tik 90% ir grįžtate prie mankštos, nesuteikiate savo kūnui galimybės veikti optimaliai, o tai ir yra tikslas. Daugelis žmonių mano, kad norint gauti naudos, jiems tereikia toliau mankštintis, tačiau tai netiesa. Jūsų kūnas yra mašina, kuri buvo sukurta taip, kad atšoktų stipriau, bet tik tuo atveju, jei skiriate jam pakankamai laiko.

Įtraukiant masažus

Jei matėte bet kurį sportininką atliekantį sportinį masažą, tai tikrai galite padaryti ir jūs, nes tai sumažins raumenų įtampą ir pakankamai atpalaiduos, kad po treniruotės nesijaustumėte neįtikėtino streso. Kartą per savaitę galite pabandyti pasidaryti sportinį masažą, tačiau yra būdų, kaip tai padaryti namuose.

Vienas geriausių būdų tai padaryti – įsigyti putplasčio volelį, kuris gali padėti pastebėti tam tikrus įtempimo taškus. Tai ypač naudinga, jei keliate labai didelį svorį ir pastebite peties ar kelio problemą. Be putų volelio, taip pat galite naudoti masažo pistoletą, nes jis veikia labai panašiai kaip giliųjų audinių masažas.

Gyvename amžiuje, kai manome, kad tiesiog turime tęsti pratimus arba atsiliekame. Tačiau žmonės, kurie dirba 50 valandų per savaitę ir bando lankytis sporto salėje 3 kartus per savaitę, po kurio laiko nukentės nuo persitreniravimo padarinių. Nors įtemptos ir intensyvios treniruotės yra vienas geriausių būdų, padedančių sustiprėti ir būti sveikesniems, turite atsiminti, kad atsigavimas yra svarbiausia galvosūkio dalis. Pratimai yra tik stimulas; tai atsigavimas, kai jūs iš tikrųjų stiprėjate, esate sveikesni ir numetate svorio!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI