Vyriška grybelinė infekcija: priežastys, gydymas ir prevencija

Vyriška grybelinė infekcija: priežastys, gydymas ir prevencija

Vyriškos mielių infekcijos, kurias sukelia per didelis Candida mielių augimas, pažeidžia varpą ir kapšelį. Rizikos veiksniai yra susilpnėjusi imuninė sistema, prasta higiena ir lytiniai partneriai, sergantys makšties mielių infekcijomis. Simptomai yra niežulys, paraudimas, patinimas ir išskyros. Gydymas apima priešgrybelinius vaistus, gerą higieną ir kartais namų gynimo priemones. Norint tinkamai diagnozuoti ir paskirti išsamų gydymo režimą, svarbu kreiptis į gydytoją.

Kas yra grybų infekcija vyrams?

Vyriškos grybų infekcijos yra varpos arba kapšelio (vyrų reprodukcinės dalies) infekcijos. Kitas terminas, vartojamas vyrų grybų infekcijai, yra „candida balanitas” arba „varpos grybelinė infekcija”. Tai yra infekcijos (grybelinės), kurias sukelia per didelis Candida rūšies grybelių, ypač Candida albicans, augimas. Remiantis NIH paskelbtu moksliniu tyrimu, iš 5501 heteroseksualių vyrų hospitalizavimo atvejų 382 (6,9 %) yra varpos grybelio infekcijos, pasireiškiančios raudona ir niežtinčia varpos galvute.

Kas sukelia grybelių infekciją vyrams?

  • Susilpnėjusi imuninė sistema: Candida rūšių daugiausia yra žmogaus, tiek vyrų, tiek moterų organizme. Jie gali sukelti infekciją ir užmigti tik tada, kai organizmo imuninė sistema yra kaip nors pažeista arba nuslopinta.
  • Prasta higiena: Higienos kokybė ir gyvenimo būdas turi didesnį poveikį bendrai žmogaus sveikatai.
  • Muilai: Griežtas ar sutraukiantis muilas, naudojamas reprodukcinei daliai valyti, gali sukelti grybelinę ar mielių infekciją.
  • Netinkamas muilo skalavimas: Netinkamai nuplaunant muilą po jo naudojimo valymo tikslais, gali atsirasti grybelinė infekcija.
  • Sužeista, sudirgusi oda: Sudirgusi oda dėl bet kokios nenormalios veiklos, įskaitant ekstremalią masturbaciją ir varpos sužalojimą, taip pat gali būti mielių grybelinės infekcijos priežastis.
  • Seksualiniai partneriai: Partneris, sergantis makšties mielių infekcija, gali imituoti grybelinę infekciją.

Kokie yra vyriškos mielių infekcijos simptomai?

Mielių infekcijos simptomai vyrams yra šie:

  • Varpos galvos ir apyvarpės sudirginimas kartu su niežuliu.
  • Varpos kapšelio paraudimas ir patinimas.
  • Baltos, tirštos, gumuliuotos ir nemalonaus kvapo išskyros.
  • Skausmas ar diskomfortas šlapinantis ar lytinių santykių metu.

Kaip gydytojai diagnozuoja vyrų grybelines infekcijas?

Urologai arba jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas ištirs varpą, kapšelį ir visas paveiktas vietas. Fizinis patikrinimas, taip pat laboratoriniai varpos išskyrų tyrimai yra sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo atliekamo patikrinimo dalis, kad būtų galima tinkamai diagnozuoti. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas teiraujasi apie jūsų naujausius simptomus, kiek laiko juos patiriate ir ar anksčiau turėjote panašių problemų. Jie gali teirautis apie bet kokią naujausią seksualinę veiklą, antibiotikų vartojimą, sveikatos būklę, pvz., diabetą ar ŽIV, ir bet kokius galimus dirgiklius ar asmens higienos įpročių pokyčius. Šis mėginys, kurį paims jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas, gali apimti tampono paėmimą iš varpos galvutės, apyvarpės ar bet kokių išskyrų.

Kaip greitai atsikratyti vyriškos mielių infekcijos?

Vaistai, geros higienos praktika, dietos papildymas ir laisvi drabužiai labai padės atsikratyti mieliagrybių.

Vaistai nuo mielių varpos infekcijų

Priešgrybelines geriamąsias tabletes ir vietinius kremus paprastai skiria sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas. Paprastai skiriamos priešgrybelinės tabletės, pvz.: flukonazolas (Diflucan). Įprastos dozės svyruoja nuo vienkartinės 150 mg dozės iki savaitės režimo, atsižvelgiant į mielių infekcijos būklę. Vietiniai priešgrybeliniai kremai: Vietiniai priešgrybeliniai kremai, pvz., mikonazolas, klotrimazolas ir nistatinas, skiriami tokiomis dozėmis, kurios gali apimti kremo ar tepalo tepimą ant pažeistos vietos du kartus per dieną 7–14 dienų.

Gera higienos praktika

Mielės linkusios augti ir daugintis drėgnoje ir drėgnoje aplinkoje. Gali būti naudinga, kad pažeista vieta būtų švari ir sausa. Po vonios ar dušo naudokite švarų, sausą rankšluostį. Laikykitės atokiau nuo kvapiųjų muilų, purškalų ir kitų galimų dirgiklių, kurie gali pabloginti infekciją.

Namų gynimo priemonės

Namų gynimo priemonės, pvz., paprasto jogurto, atskiesto arbatmedžio aliejaus ar obuolių sidro acto užtepimas paveiktoje vietoje, gali šiek tiek palengvinti, tačiau būkite atsargūs dėl galimo odos sudirginimo ar žalos. Česnakų pasta gali turėti natūralių priešgrybelinių savybių, tačiau naudokite ją atsargiai. Boro rūgšties žvakutės gali būti veiksmingos, tačiau netinkamai naudojamos jos gali būti toksiškos.

Kaip apsisaugoti nuo mielių infekcijų vyrams?

Galite apsisaugoti nuo grybelinių varpos infekcijų, tinkamai pasirūpinę higiena, tinkama gyvenimo būdo keitimu ir apsaugota seksualine veikla. Laikykite vietą švarią ir sausą, kad išvengtumėte infekcijos augimo ir plitimo. Įsitikinkite, kad jūsų seksualinis partneris nėra užsikrėtęs makšties mielių infekcija.

Kas atsitiks, jei vyriška mielių infekcija nebus gydoma?

Jei mieliagrybių varpos infekcija negydoma, gali kilti komplikacijų, įskaitant randus, susiaurėjusį varpą, nuolatinį skausmą ir sunkumus perkelti apyvarpę ant varpos galvutės arba virš jos. Varpos aprūpinimas krauju taip pat paveikiamas, jei infekcija išlieka šiek tiek ilgiau nei įprastai.ad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas tinkamu laiku patikrins save, kad nustatytų tinkamą diagnozę ir gydymą. Gera higiena yra raktas, siekiant išvengti infekcijos plitimo ir plitimo.

DUK apie vyrišką mielių infekciją

Ar vyriška mielių infekcija gali praeiti savaime?

Taip, kartais mielių infekcijos gali praeiti savaime, bet jei užkrėstas plotas pradeda blogėti kartu su skausmingais pojūčiais, pravartu kreiptis į gydytoją dėl tikrosios diagnozės, gydymo ir išgydymo.

Ką galima supainioti su vyriška mielių infekcija?

Dėl panašių simptomų ir diskomforto tokios būklės kaip šlapimo takų infekcijos, lytinių organų dermatitas, aspergiliozė ir pustulinė psoriazė gali būti supainioti su vyriška mielių infekcija.

Kas sukelia mielių infekciją vyrams?

Mielių infekcijas vyrams paprastai sukelia tokie veiksniai kaip susilpnėjusi imuninė sistema, antibiotikų vartojimas, diabetas, prasta higiena, lytinis perdavimas arba ilgalaikis drėgmės ir šiltos aplinkos poveikis.

Kodėl mano mielių infekcija neišnyks?

Nuolatinės vyriškos mielių infekcijos gali atsirasti dėl netinkamo gydymo arba atsparumo priešgrybeliniams vaistams, o norint veiksmingai išspręsti problemą, būtina pašalinti pagrindinius veiksnius, pvz., susilpnėjusią imuninę sistemą arba pakartotinę užsikrėtimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI