Rytiniai gėrimai diabetikams: 8 sveiki gėrimai, kuriuos reikia gerti tuščiu skrandžiu

Rytiniai gėrimai diabetikams: 8 sveiki gėrimai, kuriuos reikia gerti tuščiu skrandžiu

Nesvarbu, ar sergate cukriniu diabetu, ar ne, sveika mityba visada naudinga jūsų sveikatai. Tačiau cukriniu diabetu sergantys pacientai turi rūpintis savo cukraus kiekiu kraujyje. Taigi, diabeto dieta daugiausia susideda iš maisto produktų, tokių kaip vaisiai, daržovės, sveiki grūdai ir neriebūs pieno produktai. Geriausia vengti saldumynų ir raudonos mėsos. Jie gali pradėti savo dieną sveikai išgerdami diabetikams skirtų rytinių gėrimų. Ekspertas dalijasi geriausiais gėrimais, kuriuos diabetikai gali gerti esant tuščiam skrandžiui, norėdami pradėti savo dieną puikiai!

Geriausi rytiniai gėrimai diabetikams

Jei sergate diabetu, dieną galite pradėti nuo geriausių rytinių gėrimų. Tačiau geriausia būtų pasikonsultuoti su savo sveikatos specialistu prieš įtraukiant juos į savo kasdienę mitybą.

1. Šiltas vanduo su citrina

Stiklinė šilto vandens su trupučiu citrinos padeda detoksikuoti ir gali padėti kontroliuoti svorį, o tai naudinga diabetikams.

2. Cinamoninė arbata

Yra žinoma, kad cinamonas pagerina jautrumą insulinui, todėl cinamono lazdelių virimas į arbatą gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

3. Karčiojo moliūgo sultys

Karčiojo moliūgo sudėtyje yra junginių, kurie gali imituoti insulino veikimą, o tai gali padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje.

4. Ožragės vanduo

Ožragės sėklose gausu tirpių skaidulų, kurios gali padėti kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Ožragės sėklas galite mirkyti vandenyje per naktį ir gerti vandenį ryte.

5. Amla sultys

Amla, dar žinoma kaip indiškas agrastas, yra vitamino C turtingas vaisius, kuris gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir stiprinti imuninę sistemą, o tai labai svarbu diabetikams.

6. Alavijų sultys

Alavijas naudingas odai, padeda esant žaizdoms. Jis taip pat turi hipoglikeminį poveikį, todėl išgėrus nedidelį kiekį alavijo sulčių tuščiu skrandžiu, galima sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

7. Bazilikų arbata

Baziliko lapai yra žinomi dėl antidiabetinių savybių, todėl šviežius baziliko lapus įpilkite į arbatą, kad padėtų reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

8. Žalieji kokteiliai

Norėdami pagaminti sveiką kokteilį, galite naudoti žalias daržoves, pavyzdžiui, lapinius kopūstus ar špinatus, su baltymų milteliais. Jis gali suteikti jums papildomų skaidulų ir maistinių medžiagų, neskaitant hidratacijos. Jei skrandis tuščias, šių gėrimų veiksmingumas padidėja, nes sistemoje nėra kitų maisto produktų, kurie trukdytų jiems pasisavinti. Kūnas gali efektyviau įsisavinti maistines medžiagas ir junginius, todėl gali padėti geriau kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Gėrimai, kurių diabetu sergantys pacientai turėtų vengti

Saldūs gėrimai, tokie kaip įprasta soda ir saldintos arbatos, turėtų būti pašalinti iš dietos. Jie gali sukelti greitus cukraus kiekio kraujyje šuolių šuolius. Šie gėrimai turi daug tuščių kalorijų ir siūlo labai mažesnę maistinę vertę. Štai keletas gėrimų, kurių diabetikai turi vengti arba vartoti saikingai.

1. Alkoholis

Per didelis alkoholio vartojimas kai kuriais atvejais gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir trukdyti vartoti vaistus nuo diabeto. Svarbu saikingai gerti alkoholį ir pasitarti su gydytoju.

2. Energetiniai gėrimai

Energetiniuose gėrimuose dažnai gausu cukraus ir kofeino, o tai gali neigiamai paveikti cukraus kiekį kraujyje ir bendrą sveikatą.

3. Aromatizuota kava ir latte

Kavos gėrimuose su sirupais, cukrumi ir plakta grietinėle gali būti daug kalorijų ir cukraus, todėl gali padidėti cukraus kiekis kraujyje. Natūralių ir neperdirbtų gėrimų naudojimas paprastai yra geresnis diabeto valdymo pasirinkimas. Taip pat turėtumėte gerti daug vandens, nes jis nepadidins cukraus kiekio kraujyje. Kai cukraus kiekis kraujyje pakyla, galite baigtis dehidratacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI