POVIDONO JODAS

POVIDONO JODAS

Povidono jodas yra išorinis vaistas, veikiantis kaip antiseptikas, kuris paprastai naudojamas bakterijoms, grybeliams ir virusams valyti ir naikinti odos srityje, įskaitant odą, sužalotą, pavyzdžiui, sužeidus ar įpjovus peilį. Kaip odos antiseptikas, povidono jodas yra skystas, purškiamas, tepalas arba vatos gabalelis ( tepinėlis ) formą. Be odos, povidono jodo galima įsigyti kaip makšties valymo skystį ir burnos skalavimo skystį, kuris taip pat veikia kaip antiseptikas. Povidono jodas pažeidžia lytines ląsteles ir daro mikrobus neaktyvius.

Prekių ženklai: Alphadine, Asepta, Betadine, Corsasep, Forinfec, Isodine, Septika Lar

Apie povidono jodą

Grupė Antiseptikas
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Antiseptikai, naikinantys bakterijas, virusus ir grybelius.
Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos D kategorija: Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas. C kategorija (ypač akių lašams) : Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.
Figūra Skystis, purškiamas vaistas, tepalas, vatos gabalelis ( tepinėlis ), burnos skalavimo skystis, makšties valymo skystis ir akių lašai .

Įspėjimas:

  • Dėl povidono jodo vartojimo vaikams reikia iš anksto pasitarti su gydytoju.
  • Nenaudokite povidono jodo su uždaru tvarsčiu.
  • Norint vartoti povidono jodą ilgiau nei 7 dienas, būtinas gydytojo leidimas. Nevartokite šio vaisto ilgiau nei nurodė gydytojas.
  • Būkite atsargūs, jei norite vartoti šį vaistą, ypač jei turite rimtų nudegimų, gilių durtinių žaizdų, sutrikusi inkstų funkcija, skydliaukės hormonų sutrikimų arba alergija jodui.
  • Be akių lašų dozavimo formos, venkite vaisto sąlyčio su akimis.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, tiek nereceptinių vaistų, papildų ar vaistažolių produktų.
  • Jei pavartojus povidono jodo pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Povidono jodo dozavimas

Būklė Dozė
Burnos skalavimo skystis 10 ml skalauti 30 sekundžių. Atlikite tai 4 kartus per dieną su 3-4 valandų pertrauka, 14 dienų.
Vietinis vaistas Tolygiai naudokite pakankamai skysčio ar tepalo ant odos, kurią norite gydyti.

Tinkamas povidono jodo naudojimas

Visada atkreipkite dėmesį į informaciją ant pakuotės ir prieš vartodami šį vaistą laikykitės gydytojo rekomenduotų vaistų dozių. Įsitikinkite, kad gydytojas žino apie jūsų alergiją arba tuo pačiu metu vartojate kitus vaistus. Nors povidono jodo taip pat galima laisvai įsigyti vaistinėse ar vaistinėse, nenaudokite povidono jodo per daug ir ilgainiui be gydytojo žinios. Ant odos naudojamo povidono jodo pirmiausia rekomenduojama nuvalyti ir tada nusausinti gydomą odą. Laikykite vaistus kambario temperatūroje, atokiai nuo tiesioginių saulės spindulių ir vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Povidono jodo sąveika su kitais vaistais

Povidono jodas gali sukelti nepageidaujamą sąveiką, jei naudojamas su ličiu.

Atpažinkite povidono jodo šalutinį poveikį ir pavojus

Kiekvienas žmogus turi skirtingą reakciją į vaistą. Galimas šalutinis povidono jodo vartojimo poveikis yra deginimas, paraudimas iki patinimo ir vietinis dirginimas apdorotoje vietoje. Naudojant dideliuose plotuose, gali sutrikti skydliaukės hormonų veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI