Polipai žarnyne

Polipai žarnyne

Žarnyno polipai yra gerybiniai navikai, atsirandantys 25% suaugusių planetos gyventojų. Paprastai jie niekaip nepasireiškia, tačiau retais atvejais gali išsivystyti į vėžį. Todėl labai svarbu retkarčiais pasitikrinti, net jei jūsų niekas nejaudina.

 

Apibrėžimas. Kas yra žarnyno polipas

Žarnyno polipai (kartais vadinami gaubtinės ir tiesiosios žarnos polipais) yra gerybiniai dariniai, atsirandantys gaubtinės arba tiesiosios žarnos spindyje.

Polipai yra žarnyno gleivinės ataugos: juos sudarančios ląstelės neįsiskverbia giliai į audinius ir jų nesunaikina.

Neoplazmos gali būti vienos arba daugybinės. Jie dažnai nerodo jokių simptomų, tačiau kai kuriais atvejais daro didelę žalą sveikatai. Tarptautinėje statistinėje ligų ir susijusių sveikatos problemų klasifikacijoje, dešimtojoje redakcijoje (TLK-10), žarnyno polipai žymimi kodu D12 (gerybinis gaubtinės žarnos, tiesiosios žarnos, išangės ir išangės kanalo neoplazmas). Naujame klasifikacijos leidime TLK-11 liga pažymėta kodu DB35 (storosios žarnos polipas).

Paplitimas. Kam gresia pavojus

Kolorektaliniai polipai yra gana dažni: su jais susiduria kas ketvirtas vyresnis nei 50 metų žmogus. Vyrams didesnė tikimybė susirgti navikais nei moterims.

Polipų atsiradimo rizika didėja su amžiumi.

Su kai kuriais genetiniais sutrikimais polipai atsiranda ir vaikams. Gerybinių žarnyno neoplazmų paplitimas tarp nepilnamečių yra apie 6 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI