Nepaaiškinamas svorio kritimas: kai reikia susirūpinti

Nepaaiškinamas svorio kritimas: kai reikia susirūpinti

Nors dauguma iš mūsų džiaugtųsi galimybe atsikratyti kelių perteklinių kilogramų, kartais netikėtas svorio metimas gali kelti labai realią grėsmę. Kokie yra scenarijai, kurie gali sukelti netyčinis svorio kritimas? Ar yra situacijų, dėl kurių gali prireikti gydytojo patarimo? Šiame Spatz3 straipsnyje aptarsime kai kurias nepaaiškinamo svorio metimo priežastis, taip pat pabrėžsime, kada gali kilti rimtesnių problemų.

Kodėl kūno svoris yra tikslus sveikatos matuoklis?

Yra daug kintamųjų, kurie gali būti naudojami mūsų fizinei sveikatai nustatyti. Kai kurie įprasti pavyzdžiai yra nagų ir plaukų augimas, odos elastingumas, apetitas ir energijos lygis. Kūno svoris yra dar vienas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Kodėl taip yra? Normaliomis sąlygomis žmogaus kūnas visada bando pasiekti tai, kas medicinos sluoksniuose vadinama „homeostaze“. Šį tikslą galime vertinti kaip nuolatinės pusiausvyros siekimą. Deja, kartais gali būti liga, trauma ar lėtinė sveikatos būklė. Tokiais atvejais organizmas galėtų pradėti metabolizuoti (ardyti) audinius, tokius kaip liesieji raumenys ir riebalai, kad gautų „atsarginės“ energijos šaltinį. Kitaip tariant, nepaaiškinamas svorio kritimas gali būti signalas, kad yra pagrindinė sveikatos problema. Vienintelė problema čia susijusi su paprastu faktu, kad bet koks kūno svorio kritimas yra neabejotinai bendras simptomas. Todėl tiems, kurie nori išsiaiškinti problemos esmę, reikės kvalifikuoto specialisto patarimo.

Kas gali sukelti staigų svorio kritimą?

Kad būtų visiškai aišku, nepaaiškinamas svorio kritimas nebūtinai sukelia gyvybei pavojingą situaciją. Iš tikrųjų yra daugybė priežasčių, kodėl galite numesti svorio be jokios aiškios priežasties. Pažvelkime į keletą įprastų realaus pasaulio pavyzdžių.

Virškinimo problemos

Ar pastebėjote tam tikrų maisto produktų virškinimo problemų? Jei jūsų plonoji žarna neveikia tinkamai, svoris gali sumažėti. Kai kurios sąlygos, patenkančios į šią kategoriją, yra celiakija ir dirgliosios žarnos sindromas. Laktozės netoleravimas ir „sveikų“ bakterijų trūkumas žarnyne taip pat gali sukelti svorio netekimą per trumpą laiką.

Jūsų psichinės ar emocinės būsenos pasikeitimas

Ar patyrėte padidėjusį streso lygį? Jei taip, šie pojūčiai gali turėti įtakos jūsų apetitui. Kai kurie žmonės valgo daugiau, o kiti gali prarasti susidomėjimą mėgstamu maistu. Kartu su kitais atsakais, pavyzdžiui, blogais miego įpročiais, svorio kritimas gali labai gerai pasireikšti kaip pagrindinis šalutinis poveikis.

Su skydliauke susijusios būklės

Skydliaukė reguliuoja daugybę biologinių veiklų; vienas iš svarbiausių yra medžiagų apykaita. Jei tam tikrų hormonų pusiausvyra sutrinka, gali atsirasti tokių ligų kaip hipotirozė. Hipotireozė yra susijęs su daugybe simptomų, įskaitant mieguistumą, depresiją, sumažėjusį apetitą ir svorio padidėjimą. Štai kodėl labai svarbu gauti profesionalią diagnozę, jei manote, kad tai gali būti taikoma jūsų dabartinei situacijai.

Nepaaiškinamas svorio kritimas perimenopauzės metu

Dar viena dažna situacija yra susijusi su moterimis, kurios perimenopauzės metu (laikotarpis prieš pat bendrų menopauzės simptomų atsiradimą) gali pradėti staigiai mažėti. Per šį perėjimą daugelis moterų linkusios kaupti kūno riebalus ir tuo pat metu prarasti šiek tiek liesos raumenų masės. Kadangi raumenys yra (maždaug) dvigubai tankesni už riebalus, svoris gali sumažėti. Tačiau dėl to paprastai nėra ko nerimauti ir perimenopauzės simptomai dažnai išsispręs savaime, nereikalaujant įsikišimo.

Kai svorio metimas nesistengiant gali kelti susirūpinimą

Deja, pasitaiko ir tokių atvejų, kai staigus svorio kritimas gali reikšti, kad yra rimtesnė pagrindinė problema. Ekspertai linkę sutikti, kad penkių ar daugiau procentų kūno svorio sumažėjimą per vienerius metus turėtų įvertinti profesionalas. Svarbiausia yra tai, kad išsiaiškinus pagrindines priežastis, galiausiai bus rastas tikslingas sprendimas. Net jei buvote su „Spatz3“ reguliuojamu skrandžio balionu, atidžiai stebėkite savo svorį. Nors šis prietaisas duos apčiuopiamų rezultatų, tarp perteklinių kilogramų numetimo ir to, kas gali peraugti į rimtesnį susirūpinimą dėl sveikatos, yra nedidelė riba. Apibendrinant, bet kokio tipo nepaaiškinamas svorio kritimas visada turi būti vertinamas rimtai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI