Moterų orgazmui svarbus bendravimas, seksualinė savigarba

Moterų orgazmui svarbus bendravimas, seksualinė savigarba

Dar gruodį pradėjome nagrinėti įdomų suomių tyrimą apie moterų orgazmus. Tyrėjų komanda surinko penkių skirtingų lyties tyrimų, atliktų per keturis dešimtmečius, pradedant nuo aštuntojo dešimtmečio pradžios, rezultatus. Dalyvavo daugiau nei 10 000 vyrų ir moterų, o mokslininkai daugiausia dėmesio skyrė moterų orgazmui. Jie paskelbė savo išvadas 2016 m. spalį žurnale „Socioaffective Neuroscience and Psychology“. Ankstesniame tinklaraščio įraše pasidalinome kai kuriais rezultatais: pirmaisiais moterų orgazmais, kaip jos jautėsi patyrusios orgazmą ir ko reikėjo, kad jos pasiektų. Šiandien tęsime diskusiją, pabrėždami partnerių, bendravimo ir seksualinės savigarbos vaidmenį. Taip pat pažvelgsime į kai kuriuos orgazmą slopinančius veiksnius ir pakalbėsime apie daugybinių orgazmų dažnumą.

Partnerių vaidmuo: oralinis seksas ir rankinis stimuliavimas

Daugelis moterų pasiekia orgazmą, kai jų partneris atlieka oralinį seksą arba rankinę stimuliaciją (liečiant lytinius organus). Nors ne visos moterys pasiekia kulminaciją tokiu būdu, mokslininkai nustatė, kad moterys, kurios gauna tokio pobūdžio seksualinę stimuliaciją, orgazmą pasiekia dažniau. Tai nereiškia, kad makšties orgazmas lytinio akto metu yra mažiau svarbus ar malonus. Tai labiau priminimas, kad yra daug kelių į orgazmą. Autoriai paaiškino, kad oralinis seksas buvo ypač naudingas moterims, turinčioms mažą seksualinį potraukį, taip pat moterims, kurioms buvo sunku kalbėti apie seksą su savo partneriu. Tačiau daugelis moterų nenorėjo prašyti savo partnerio oralinio sekso. Geras partnerių bendravimas buvo toks pat svarbus moterų orgazmui, kaip ir seksualinė technika, atskleidė apklausos. Nors sumanūs partneriai buvo naudingi, svarbu buvo diskutuoti ir rasti būdų, kaip suteikti abipusį malonumą.

Seksualinė savigarba

Moterys, turinčios aukštą seksualinę savigarbą, kurios miegamajame jautėsi įsitikinusios savo sugebėjimais, buvo linkusios dažniau patirti orgazmą. Tiesą sakant, viena apklausa parodė, kad tik 10% moterų, kurios nemanė, kad yra geros lovoje, patyrė orgazmą paskutinio lytinio akto metu. Beje, buvo laikai, kai geras bendravimas su partneriu kompensuodavo žemą seksualinę savigarbą, o tai padėdavo patirti orgazmą. Savęs ir savo kūno priėmimas bei galimybė susikoncentruoti tik į seksualinę veiklą, nesiblaškant, taip pat padidino tikimybę patirti orgazmą.

Veiksniai, galintys slopinti orgazmą

Dėl ko moterys rečiau pasiekia orgazmą? Stresas, nuovargis ir susikaupimo problemos buvo vienos dažniausiai minimų priežasčių. Taip pat galėjo trukdyti mažiau įgudę partneriai ir tie, kurie ėjo „per greitai“. Kiti veiksniai buvo šie:

  • Jausmas, kad seksas santykiams nėra svarbus
  • Trūksta fizinio intymumo santykiuose
  • Seksualinio potraukio trūkumas
  • Oralinio sekso ar rankinės stimuliacijos trūkumas
  • Makšties sausumas, skausmingi lytiniai santykiai
  • Ankstyvas partnerio orgazmas, trumpa lytinio akto trukmė
  • Nelaimingi santykiai
  • Jaučiasi seksualiai nepageidaujamas
  • Partnerio erekcijos problemos
  • Liga

Keli orgazmai

Moterims daugkartiniai orgazmai būdingi dažniau nei vyrams. Vienoje apklausoje 12% moterų teigė, kad paskutinį kartą santykiavo patyrusios du ar daugiau orgazmų. Kitoje moterys, patyrusios kelis orgazmus, teigė dažnai naudojusios sekso žaislus ir kad jų seksualinė veikla truko ilgiau nei valandą. „Daugeliu atžvilgių daug orgazmą patiriančios moterys rodė stiprius seksualinius pomėgius ir buvo seksualiai labai aktyvios“, – rašė autoriai.

Amžius

Tyrėjai pastebėjo, kad jaunesnės nei 35 metų moterys, ypač nuo 2000-ųjų, dažniau patiria orgazmą. Šis atradimas buvo įdomus, nes internetas ir kitos žiniasklaidos priemonės suteikia moterims daug informacijos apie orgazmą ir malonų seksą. Tačiau jie sakė, kad tai gali būti stresas, įtemptas gyvenimas ir mažesnis privatumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI