Kokiais būdais žmogus gali sustiprinti seksualinį troškimą?

Kokiais būdais žmogus gali sustiprinti seksualinį troškimą?

Žmogaus seksualinis potraukis visą gyvenimą natūraliai svyruos, kai kuriais laikotarpiais padidės, o kitais – mažės. Tačiau jei asmuo nustato, kad jam nuolat trūksta noro ir jis paprastai nesidomi seksu, jis gali turėti hipoaktyvų seksualinio potraukio sutrikimą (HSDD).

Žmonės, turintys HSDD, patiria mažai arba visai nejaučia seksualinio potraukio ar seksualinio potraukio ir mano, kad tai sukelia asmeninį ar santykių kančią. Jei jūsų lytinis potraukis yra mažas arba jo visai nėra ir jis jūsų nevargina, tai nelaikoma HSDD. Svarbu pažymėti, kad mažas troškimas gali būti susijęs su kitomis sveikatos būklėmis ar pokyčiais žmogaus organizme, pavyzdžiui, žemu testosterono kiekiu vyrams arba menopauze moterims. Todėl gera idėja atmesti galimas medicinines mažo potraukio priežastis su pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, o ne eksperimentuoti su galimybėmis iš toliau pateikto būdų, kaip sustiprinti seksualinį potraukį.

Išspręskite visas esmines santykių problemas.

Kartais seksualinio potraukio stoka kyla dėl poros santykių problemos, kurią reikia spręsti. Jei jūs ir jūsų partneris patiria emocinių sunkumų, jūsų santykiams ir seksualiniam gyvenimui gali būti naudinga kalbėti apie šias problemas ir pabandyti rasti bendrą kalbą. Jei nežinote, nuo ko pradėti, apsvarstykite galimybę pasitelkti konsultantą, psichologą ar sekso terapeutą, kuris padėtų nukreipti pokalbį. Sekso terapeutas taip pat gali išmokyti jus ir jūsų partnerį apie tam tikrus gydymo būdus ar metodus, kurie gali pagerinti troškimą, pavyzdžiui, pojūčių susikaupimą, kognityvinės elgsenos terapiją ir sąmoningumą.

Jei reikia, pakeiskite gyvenimo būdą.

Įrodyta, kad reguliari mankšta ir sveika mityba turi teigiamą poveikį žmogaus libido ir seksualiniam pasitenkinimui, todėl konstruktyvūs pokyčiai šiose srityse gali sustiprinti jūsų troškimą. Be to, kadangi stresas gali pakenkti troškimui, taip pat gali būti naudinga rasti būdų, kaip efektyviai valdyti stresą (pvz., joga, meditacija, terapija ir kt.).

Pagerinkite savo žinias apie seksą ir tyrinėkite seksualinius pomėgius.

Nors iš pirmo žvilgsnio jis gali atrodyti sausas, sužinojus daugiau apie kūno seksualinę anatomiją ir seksualinės reakcijos ciklą, gali padidėti noras. Tokiu būdu jūs suteikiate vertingos informacijos apie tai, kas gali būti malonu ir kokia seksualinė veikla jums gali patikti. Be to, naujesni seksualinio atsako ciklo modeliai rodo, kad troškimas gali būti reaguojantis, o tai reiškia, kad jis gali atsirasti po seksualinės stimuliacijos. Turint tai omenyje, jums gali būti naudinga ištirti galimus seksualinius pomėgius masturbuojantis arba su partneriu, kad sužinotumėte, ar tokia patirtis skatina troškimą.

Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju apie vaistus.

Yra žinoma, kad kai kurie vaistai, pavyzdžiui, selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI) antidepresantai, slopina lytinį potraukį. Jei manote, kad jūsų vaistai gali neigiamai paveikti jūsų libido, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju apie galimybes keisti dozę arba vartojamo vaisto tipą. Taip pat yra vaistų, kurie padidina troškimą, įskaitant netinkamas parinktis, tokias kaip estrogenų terapija moterims, testosterono terapija vyrams ir moterims, flibanserinas ir bremelanotidas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI