Kodėl mano seilėse gali būti kraujo?

Kodėl mano seilėse gali būti kraujo?

Vienas iš atvejų, kai taip gali nutikti, yra tada, kai mes valomės šepetėliu, spjaudome ir randame kraujo atspalvio seilių. Kraujo buvimas seilėse sukelia metalo skonį mūsų burnoje.

Kraujo priežastys mano seilėse

Gingivitas

Pagrindinė kraujo atsiradimo seilėse priežastis yra gingivitas. Gingivitas yra dažna dantenų liga, kuriai būdinga uždegimas ir dantenų paraudimas aplink dantų pagrindą. Paprastai tai sukelia bloga burnos higiena. Gydymas paprastai apima profesionalias skales ir poliravimą, o po to atliekama gera higiena namuose.

Opos

Buvimas aftos ar opos taip pat gali sukelti kraują jūsų seilėse. Opos yra mažos ir skausmingos, atsiranda ant dantenų, lūpų ir skruostų. Dažnai jie atsiranda dėl smulkių traumų pvz., atsitiktinis įkandimas, intensyvus dantų valymas, vitaminų trūkumas, jautrumas aštriems ar rūgštiems maisto produktams, celiakija ar imuninės sistemos problemos. Paprastai jiems nereikia gydymo, nes jie paprastai išnyksta savaime. Jei jie auga ar trunka ilgiau nei porą savaičių, patartina pasikonsultuoti su savo odontologu.

Simptomai

Svarbu apsilankyti pas odontologą, jei atsiranda tokių simptomų: ● Pasikartojančios aftos ● Dantenų kraujavimas po dantų valymo arba naudojant dantų siūlą ● Jautrios, uždegusios ar paraudusios dantenos ● Dantenų recesija ● Iškritę dantys ● Netipinis jautrumas šalčiui ar karščiui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI