Galvos skausmas kairėje galvos pusėje: 7 priežastys

Galvos skausmas kairėje galvos pusėje: 7 priežastys

Galvos skausmus kairėje galvos pusėje dažniausiai sukelia tiesioginiai smūgiai į galvą ir kiti lengvi sužalojimai, tačiau juos taip pat gali sukelti ausų infekcijos, dantų infekcijos ar migrena. Šio tipo galvos skausmą gali lydėti kiti simptomai, tokie kaip vietinis patinimas, pykinimas ar karščiavimas.

Nors galvos skausmas kairėje galvos pusėje ne visada kelia nerimą, galvos skausmas kairėje pusėje, pasireiškiantis tokiais simptomais kaip vienos kūno pusės silpnumas, regėjimo praradimas ar traukuliai, gali būti rimtesnės būklės, pvz., smegenų, požymis. navikas ar sunkus smegenų pažeidimas. Tokiais atvejais gali būti užsakyti vaizdiniai tyrimai, pvz., CT arba MRT.

Jei galvos skausmas kairėje pusėje pasireiškia dažnai, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, kad atliktumėte tolesnį tyrimą, kad išvengtumėte rimtų būklių ir prireikus pradėtumėte gydymą.

Kas sukelia galvos skausmą kairėje pusėje?

Galvos skausmas kairėje galvos pusėje gali atsirasti dėl:

Žaizdos ir sužalojimai

Galvos skausmas kairėje galvos pusėje gali atsirasti dėl žaizdų ir traumų, kurios atsiranda šioje srityje. Paprastai kitų simptomų neatsiranda, išskyrus skausmą ir nedidelį patinimą, kuris praeina per kelias dienas.

Ką daryti: Šio tipo galvos skausmas palengvėja per kelias dienas. Tačiau jei skausmas yra stiprus arba tęsiasi ilgiau nei savaitę, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kuris gali rekomenduoti analgetikų, tokių kaip acetaminofenas.

Jei iš karto po sužalojimo taip pat jaučiate tokius simptomus kaip vėmimas, traukuliai ar sąmonės netekimas, kreipkitės į greitosios pagalbos skyrių, kad atliktumėte išsamesnį įvertinimą, kad išvengtumėte rimto smegenų pažeidimo.

Migrena

Migrena gali sukelti galvos skausmą kairėje pusėje. Paprastai tai yra pulsuojantis skausmas, kurį lydi kiti simptomai, tokie kaip pykinimas, vėmimas ir jautrumas šviesai ar triukšmui. Sužinokite daugiau apie galimus migrenos simptomus.

Paprastai migrenos skausmas pablogėja dėl fizinio aktyvumo, pavyzdžiui, einant ar lipant laiptais. Tai gali pasireikšti su kitais simptomais, tokiais kaip neryškus matymas ir šviesos blyksniai, kurie gali atsirasti prieš galvos skausmą arba jo metu.

Ką daryti: Jei pasireiškia migrena, turėtumėte kreiptis į gydytoją arba neurologą, kad jis įvertintų ir prireikus būtų gydomas. Gydymas gali apimti vaistus, pvz., analgetikus ir prieštraukulinius vaistus, ir gyvenimo būdo pokyčius, pavyzdžiui, miegą, tinkamo miego režimo užtikrinimą ir reguliarų mankštą. Skaitykite daugiau apie tai, kas gali sukelti migreną ir kaip ją gydyti.

CNS vaskulitas

Galvos skausmą kairėje galvos pusėje gali sukelti vaskulitas arba konkrečiai CNS vaskulitas, kuriam būdingas smegenų ir stuburo arterijų ir venų patinimas. Paprastai tariant, šias kraujagysles saugo hematoencefalinis barjeras, tačiau gali atsirasti patinimas, jei imuninė sistema yra suaktyvinta, kad apsaugotų šias kraujagysles nuo svetimo antigeno.

Patinimą sukeliantis antigenas nėra lengvai atpažįstamas arba gerai suprantamas. Manoma, kad CNS vaskulitą gali sukelti alerginė reakcija į vaistus arba sunkus piktnaudžiavimas kokainu. Šio tipo vaskulito simptomai yra staiga nauji galvos skausmai, regėjimo praradimas, atminties sutrikimai, pusiausvyros praradimas ir traukuliai.

Ką daryti: Šiuos simptomus reikia skubiai įvertinti ligoninėje. Tikėtina, kad gydytojai paskirs MRT, kompiuterinę tomografiją ir (arba) angiogramą, kad vizualizuotų kraujagysles ir nukreiptų gydymą bei išvengtų tolesnių komplikacijų, tokių kaip smegenų išemija ir insultas. Gydymas apima didelių kortikosteroidų dozių vartojimą, siekiant sumažinti patinimą.

Ausų infekcija

Kairėje pusėje esanti ausies infekcija gali sukelti galvos skausmą šioje srityje. Kiti galimi simptomai yra karščiavimas ir išskyros iš ausies.

Ką daryti: Įtarus ausies uždegimą, patariama kreiptis į šeimos gydytoją arba ENT specialistą. Gydymas paprastai apima vaistų, tokių kaip antibiotikai ir analgetikai, vartojimą. Patikrinkite kitus būdus, kaip palengvinti ausų skausmą namuose.

Dantų infekcija

Kai dantų infekcija atsiranda kairėje burnos pusėje, skausmas gali plisti į sritis aplink pažeistus dantis ir į galvą.

Skausmas dažniausiai sustiprėja palietus pažeistą dantį arba geriant karštą ar šaltą gėrimą. Kiti dažni simptomai yra patinusios dantenos, lengvas kraujavimas ir, sunkesniais atvejais, karščiavimas.

Ką daryti: Jei manote, kad galite turėti danties infekciją, turėtumėte kreiptis į savo odontologą, kad jis įvertintų ir prireikus būtų gydomas. Priklausomai nuo sunkumo, gydymas gali apimti antibiotikų vartojimą ar net pažeisto danties ištraukimą. Tuo tarpu sužinokite, kaip galite palengvinti dantų skausmą namuose.

Laikinasis arteritas

Laikinasis arteritas yra kraujagyslių uždegimas. Kai pažeidžiami kraujagyslės kairėje galvos pusėje, tai gali sukelti tokius simptomus kaip galvos skausmas kairėje pusėje, trumpalaikis regėjimo praradimas ir sunku kramtyti.

Šis skausmas dažniausiai sustiprėja palpuojant, o tai gali apsunkinti įprastas užduotis, tokias kaip plaukų šukavimas ar miegas ant tos pusės. Kiti simptomai gali būti karščiavimas ir bendras negalavimas.

Ką daryti: Jei įtariate, kad jums gali būti laikinasis arteritas, turėtumėte kreiptis į reumatologą, kad įvertintumėte. Jei patvirtinama, gydymas vaistais (pvz., geriamaisiais kortikosteroidais) gali būti naudojamas galvos skausmui malšinti ir jo pablogėjimui išvengti.

Navikai

Nors jie yra reti, smegenų augliai kai kuriais atvejais taip pat gali sukelti galvos skausmą kairėje pusėje. Paprastai atsiranda kitų simptomų, tokių kaip traukuliai, tam tikrų kūno vietų silpnumas, pykinimas, vėmimas ir laikino regėjimo praradimo epizodai. Patikrinkite smegenų auglio simptomus, kurie gali atsirasti kairėje smegenų pusėje.

Skausmas būna stipresnis ryte ir gulint, kosint ar darant jėgą. Sužinokite daugiau apie bendruosius vėžio simptomus, kurių neturėtumėte ignoruoti.

Ką daryti: Jei įtariate smegenų auglį, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad atliktų išsamius vaizdo tyrimus, pvz., KT ir MRT. Jei patvirtinama, galvos skausmas paprastai pagerės, kai bus gydomas navikas. Gydymas gali apimti chirurgiją ir chemoterapiją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI