VALACIKLOVIRAS

VALACIKLOVIRAS

Valacikloviras yra antivirusinis vaistas, kuris yra naudingas kovojant su virusų sukeliamomis infekcijomis, tokiomis kaip:

 • Labialis Herbes
 • Lytinių organų pūslelinės

Valacikloviras slopina virusų, sukeliančių infekcijas, augimą. Tačiau šis vaistas negali būti naudojamas visiškai pašalinti virusą iš organizmo. Valacikloviras gali tik sumažinti sukeltus simptomus, pagreitinti gijimą ir užkirsti kelią infekcijų pasikartojimui. Šį vaistą reikia vartoti taip, kaip nurodė gydytojas.

Prekių ženklai: Vandavir, Zostavir, Cloviar, Inlacyl, Valacyclovir, Iclofar, Valtrex, Inclovir, Norus, Valvir, Herclov, Valcor

Apie Valaciklovirą

Vaisto tipas Antivirusas
Grupė Receptiniai vaistai
Pranašumai Virusų sukeltų infekcijų įveikimas
Vartoja Suaugusieji ir vaikai ≥ 12 metų
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra.

Valacikloviras gali prasiskverbti į motinos pieną, žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.

Vaisto forma Kapletai ir tabletės

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs vartodami valaciklovirą, jei sergate ŽIV, turite inkstų sutrikimų, esate alergiški valaciklovirui ar aciklovirui, buvo persodinti inkstai ar kaulų čiulpai.
 • Pasakykite gydytojui apie kitas sąlygas ar vartojamus vaistus, ypač vaistus, kurie gali sutrikdyti inkstų funkciją, pvz., gentamicino.
 • Senyvus pacientus reikia stebėti, ar jie vartoja valaciklovirą.
 • Valacikloviro vartojimas gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus, tokius kaip sumišimas, haliucinacijos, encefalopatija ir susijaudinimas (nerimas ar nerimas).
 • Pasitarkite su gydytoju dėl tinkamo laiko pradėti gydymą.
 • Jei pavartojus valacikloviro pasireiškė alerginė reakcija ar perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Valacikloviro dozė

Valacikloviro dozė kiekvienam žmogui skiriasi ir paprastai nustatoma atsižvelgiant į amžių, būklę ir organizmo reakciją į vaistą. Toliau pateikiama valacikloviro dozė:

Būklė Amžius Dozė
Juostinė pūslelinė Suaugęs 1 gr, 3 kartus per dieną, 7 dienas. Pacientai, kurių imuninė sistema susilpnėjusi (pvz., sergantys ŽIV): Tęskite gydymą 2 dienas po sausų mazgelių.
Labialinis herpesas Suaugusieji ir vaikai (vyresni nei 12 metų) 2 gr, kas 12 valandų, 1 dieną.
Lytinių organų pūslelinės Suaugusieji ir vaikai (vyresni nei 12 metų) 500 mg – 1 gramas, 2 kartus per dieną, 10 dienų. Jei kartojama, vartoti 3-5 dienas.
Citomegalovirusinės infekcijos prevencija pacientams, kurių imuninė sistema susilpnėjusi Suaugusieji ir vaikai (vyresni nei 12 metų) 2 gr, 4 kartus per dieną.Pacientams po transplantacijos gydymas atliekamas iš karto po transplantacijos ir trunka 90 dienų.
Pasikartojančios paprastosios pūslelinės profilaktika Suaugusieji ir vaikai (vyresni nei 12 metų) 500 mg per dieną, galima vartoti tiesiogiai arba padalyti į 2 dozes. Pacientams, kurių imuninė sistema susilpnėjusi: 500 mg 2 kartus per dieną. Gydymas bus iš naujo įvertintas po 6-12 gydymo mėnesių.

Vartokite Valacyclovir teisingai

Gydytojas pakoreguos dozę pagal paciento poreikius. Nemažinkite ar didinkite dozės be gydytojo žinios. Perskaitykite instrukcijas, nurodytas ant vaisto pakuotės, kaip vartoti ir sužinoti šalutinį poveikį.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Kai simptomai pradeda gerėti, tęskite gydymą, kaip nurodė gydytojas. Nenutraukite gydymo be gydytojo patarimo. Dėl šių veiksmų simptomai gali pasikartoti.

Įpraskite vartoti vaistus kasdien tuo pačiu metu. Jei pamiršote, nedelsdami išgerkite vaistą, jei laiko delsa nuo kito vaisto vartojimo grafiko nėra per artima. Bet jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Laikykite valaciklovirą kambario temperatūroje ir uždaroje talpykloje, kad išvengtumėte saulės spindulių, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Valacikloviro vartojimas su kitais vaistais gali sukelti vaistų sąveiką, pavyzdžiui:

 • Padidinti inkstų nepakankamumo riziką, jei vartojama kartu su vaistais, kurie gali sutrikdyti inkstų funkciją, pvz., antibiotikais aminoglikozidais, platinos junginiais (pavyzdžiui, cisplatina), metotreksatu, ciklosporinu ir takrolimuzu.
 • Vartojant kartu su cimetidinu, gali padidėti valacikloviro koncentracija kraujyje.

Pripažinkite Valacikloviro šalutinį poveikį ir pavojus

Kaip ir vaistai apskritai, valacikloviras taip pat turi šalutinį poveikį. Šie šalutiniai poveikiai apima:

 • Sumažėjusi kepenų funkcija
 • Viršutinių kvėpavimo takų uždegimas
 • Pykinimas
 • Pilvo skausmas
 • Sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių skaičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI