Nevirapinas

Nevirapinas

Nevirapinas yra antiretrovirusinis (ARV) vaistas, vartojamas gydymui žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV). Šis vaistas negydo ŽIV infekcijos, o tik sumažina ŽIV priepuolių, kurie kenkia žmogaus organizmui, lygį, kad imuninė sistema ar imuninė sistema veiktų normaliai. Be to, nevirapinas taip pat sumažina daugelio komplikacijų, tokių kaip naujos infekcijos ar vėžys, riziką ir padeda pailginti ŽIV užsikrėtusių žmonių gyvenimo trukmę.

Nevirapinas mažina kraujyje cirkuliuojančio ŽIV viruso kiekį. Šis vaistas tiekiamas kapletų pavidalu, kuris skiriamas kartu su kitais ARV vaistais kaip kombinuotas ŽIV gydymas.

Prekės ženklas: Neviral, Nevirapine

Apie Nevirapine

Grupė Antiretrovirusiniai vaistai (ARV)
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai ŽIV infekcijos įveikimas
Vartoja Vaikai suaugusiems
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais, ne nėštumo ir žindymo laikotarpiu, rodo pavojų vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Nevirapino neturėtų vartoti krūtimi maitinančios moterys. Yra žinoma, kad šis vaistas absorbuojamas į motinos pieną.
Figūra Caplet

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs vartodami nevirapiną, jei sergate inkstų funkcijos sutrikimu, kepenų liga, hepatitu B arba C, Stiveno-Džonsono sindromu, porfirija, netoleruojate laktozės ir jeigu Jums atliekama dializė (hemodializė).
 • Gydymosi nevirapinu metu nevairuokite transporto priemonės ar nevaldykite sunkios įrangos ir atsisakykite įpročio vartoti alkoholinius gėrimus.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles, kad išvengtumėte nepageidaujamos vaistų sąveikos.
 • Jei pavartojus nevirapino pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nevirapino dozė

Nevirapino dozė kartu su antiretrovirusiniais vaistais ŽIV infekcijai gydyti suaugusiesiems yra 200 mg vieną kartą per parą 14 dienų, skaičiuojant nuo gydymo pradžios. Po 14 dienų dozė pridedama prie 200 mg du kartus per parą, jei po vaisto vartojimo neatsiranda bėrimo.

Tuo tarpu nevirapino dozė vaikams yra tokia:

 • 2 mėnesių kūdikiai – 8 metų vaikai: 4 mg/kg kūno svorio vieną kartą per parą 14 dienų nuo gydymo pradžios. Dozė pridedama prie 7 mg / kg du kartus per parą, jei po gydymo nėra bėrimo.
 • 8-16 metų vaikai: 4 mg/kg, vieną kartą per parą, 14 dienų nuo gydymo pradžios. Dozė gali būti padidinta iki 4 mg / kg du kartus per parą. Didžiausia nevirapino dozė vaikams yra 400 mg per parą.

Nevirapine vartokite teisingai

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite ant pakuotės nurodytas taisykles.

Nevirapino kapsules galima gerti prieš valgį arba po jo. Negalima traiškyti ir nekramtyti kapsulių burnoje. Pabandykite paimti nevirapinas kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, kad būtų pasiektas maksimalus gydymas.

Pacientams, pamiršusiems išgerti nevirapino, patartina tai padaryti nedelsiant, kai tik prisiminė, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per arti. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Vaistų sąveika

Pasitarkite su gydytoju, jei kartu su nevirapinu vartojate šiuos vaistus, nes jie gali sukelti nepageidaujamą vaistų sąveiką:

– Klaritromicinas

– Rifampicinas

– Adefoviras

– Entekaviras

– Interferonas

– Ribavirinas

– Telbivudinas

– Efavirenzas

– Etravirinas

– Lopinaviras / ritonaviras

– Rilpivirinas

– Ritonaviras

– Stavudinas

– Tenofoviras

– Zidovudinas

– Flukonazolas

– Itrakonazolas

– Ketokonazolas

 • Cimetidinas
 • Metadonas
 • Varfarinas
 • Kontraceptinės tabletės, tokios kaip etinilestradiolis

Pripažinkite nevirapino šalutinį poveikį ir pavojus

Kaip ir kiti vaistai, nevirapinas gali sukelti šalutinį poveikį. Be to, kiekvienas asmuo taip pat gali skirtingai reaguoti į vaistą. Nevirapino šalutinis poveikis yra:

 • Galvos skausmas
 • Karščiavimas
 • Viduriavimas
 • Odos bėrimas
 • Pavargęs
 • Pilvo skausmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI