Kas yra perdirbta vilna ir kodėl ji naudinga aplinkai?

Kas yra perdirbta vilna ir kodėl ji naudinga aplinkai?

Vilna yra 100% biologiškai skaidi medžiaga, ji sukuria dar daugiau aplinkosaugos vertės, nes yra lengvai pakartotinai naudojama ir perdirbama. Vilnoniai gaminiai turi išskirtinai ilgą tarnavimo laiką, tai reiškia, kad jie dažnai gali būti perduodami iš kartos į kartą. Tačiau jų istorija neturi tuo baigtis. Vilnoniai drabužiai ir avalynė gali būti mechaniškai perdirbami ir naudojami naujiems gaminiams gaminti. Daugelis pirmaujančių tekstilės prekių ženklų, aukštos kokybės drabužiams gaminti naudoja perdirbtą vilnos pluoštą. Tarptautinė vilnos tekstilės organizacija (IWTO) nagrinėja vilnos perdirbimo praktiką ir paaiškina, kodėl ji tokia naudinga aplinkai, gamintojams ir galutiniams vartotojams.

Perdirbtos vilnos istorija

Daugumoje pramonės šakų perdirbimo praktika yra palyginti nauja. Tačiau tai netaikoma vilnonei tekstilei. Europos tekstilės gaminiai turi ilgą istoriją, siekiančią šimtus metų, pakartotinai naudojant vilnos pluoštus naujiems drabužiams gaminti. Seni drabužiai patenka į įmones, kurios gali juos sumažinti iki pluošto, kurį sudaro jų sudedamosios dalys, o paskui vėl paversti verpalais, paruoštais išmegzti į visiškai naujus gaminius.

Perdirbtos vilnos istorija (2)

Nuo XIX amžiaus pradžios vilnos paklausa visada viršijo pasiūlą, todėl esamus pluoštus reikėjo perdirbti, siekiant panaikinti atotrūkį. Šiandien, kai tvarumas ir išsaugojimas yra labai svarbūs įmonėms ir vartotojams, nusistovėjusi vilnos perdirbimo praktika puikiai tinka ekologiškai verslo praktikai ir mažo anglies dioksido pėdsako drabužių kūrimui.

Kaip veikia vilnos perdirbimas

Italų bendrovės „Comistra“, kuri yra viena iš vilnos regeneravimo lyderių pasaulyje, vykdomas procesas puikiai iliustruoja, kaip ši tekstilė yra perdirbama. Drabužiai, kurie pasiekė savo gyvenimo pabaigą, yra surūšiuoti į spalvas. Toliau pašalinami pamušalai, užtrauktukai, etiketės ir kitos pašalinės medžiagos. Tada nulupti daiktai rūšiuojami pagal smulkumą ir audinio kokybę. Vėliau jie perleidžiami per smulkinimo mašinas, kad būtų atskleisti neapdoroti vilnos pluoštai. Veltinio darbininkai tada rankomis suriša pluoštus ir paruošia juos susukti į verpalus.

Avalynė Tau internetinėje parduotuvėje galite rasti platų pasirinkimą kambarinių šlepečių vyrams, taip pat ir vilnonių avalynės gaminių. Čia rasite natūralios vilnos šlepečių moterims, vyrams ir paaugliams, su slydimui atsapriu padu ir formuotu padu. Įvairūs modeliai, stiliai ir dizainai pagal kiekvieno skonį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI