Kas yra dehidratuota oda?

Kas yra dehidratuota oda?

Vanduo odoje prisideda prie jos putlumo ir elastingumo. Drėkinta oda yra rasota ir švelni. Vandens kiekis jūsų odoje greitai išnyks ir tekės, nes jūsų oda lengvai sugeria vandenį iš vonios, dušo ir drėgno oro. Jūsų oda taip pat praras vandenį dėl dehidratuoto oro, kurio santykinė drėgmė yra mažesnė nei 85 %!

Kas yra drėkinama jūsų oda?

Drėkintoje odoje vanduo sulaikomas šalia odos keratino. Norėdami tai suprasti, žinokite, kad jūsų odos raginis sluoksnis (epidermis) yra tai, ką mes laikome odos „atspariu vandeniui“ sluoksniu. Tai yra viršutinis odos sluoksnis ir atlieka pagrindinį vaidmenį saugant odą nuo vandens praradimo (vadinamo transepiderminio vandens netekimo arba TEWL). Raginio sluoksnio struktūra yra „plytų ir skiedinio“, kurią sudaro:

  1. negyvos odos ląstelės (vadinamos korneocitais), kurios yra tarsi „plytos“, užpildytos keratino baltymu, ir
  2. lipidų skiedinys, kuris supa visas „plytas“ (sudaro apie 20 % raginio sluoksnio), kad būtų išvengta vandens praradimo.

Tai negyvose ląstelėse esantis keratino baltymas, kuris sugeria vandenį. Visiškai hidratuotos šios negyvos ląstelės išsipučia ir suminkštėja net 50 %, palyginti su jų sausumu. Visiškai hidratuotas keratinas yra putlus ir elastingas, palyginti su keratinu, kuris nėra visiškai hidratuotas. Jūs drėkinate odos keratiną, kad sukurtumėte putlią, minkštą, elastingą, rasotą odą, naudodami savo odos priežiūros priemones ir įprastą tvarką. – Daktarė Sintija Beili

Kas yra dehidratuota oda?

Dehidratuotoje odoje nėra pakankamai vandens, kad oda būtų elastinga, švelni ir sveika. Ekstremaliais atvejais išsausėjusi oda pasidarys šiurkšti, trapi, šiurkšti ir galiausiai pasireikš simptominė, gresia asteatotinė/kserotinė egzema ir dirginantis dermatitas.

Kaip sulaikyti vandenį į odą, kad išvengtumėte dehidratacijos?

Odos lipidai tarp negyvų raginio sluoksnio ląstelių yra pirmoji TEWL (odos vandens praradimo) gynybos linija. Šie lipidai yra sudaryti iš keramidų, cholesterolio ir kitų laisvųjų riebalų rūgščių. Jums reikia pakankamai šių odos lipidų, kad išvengtumėte vandens praradimo. Taip pat yra ir kitų būdų, kaip sulaikyti vandenį odoje ir norite naudoti kuo daugiau, kad išvengtumėte išsausėjusios odos.

Okliuziniai ingredientai apsaugo nuo odos išsausėjimo

Dermatologijoje okliuzija yra kažko užtepimas ant odos, kuris apsaugo nuo vandens praradimo. Aliejai (pavyzdžiui, mineralinė alyva) ir vazelinas (vazelinas) buvo naudojami daugelį metų. Tam pačiam tikslui galite naudoti ir botaninius aliejus. Dermatologai taip pat naudoja įvyniojimus ir tvarsčius, kad išvengtų TEWL. Korean Skin Care sloging tendencija yra tikrai okliuzinė odos priežiūra naudojant vazeliną. Veido hidrokoloidinės kaukės gali padaryti tą patį, kad greitai rehidratuotų. Drėkikliai tradiciškai apsaugo nuo išsausėjusios odos, naudodami aliejų arba į aliejų panašią sudedamąją dalį, pvz., vazeliną, kad užkimštų (sulaikytų) vandenį ir kasdien išvengtų išgaravimo. Jie yra veiksmingiausi, kai naudojami iškart nuplovus / sudrėkinus odą, kur jie gali užsandarinti vandenį, kurį jūsų oda ką tik absorbavo, kai buvo drėgna.

Drėgmę išlaikančios medžiagos padeda surišti vandenį odoje

Ingredientai, chemiškai surišantys vandenį, vadinami drėgmę išlaikančiomis medžiagomis. Odos priežiūroje tai yra labai mėgstami ingredientai hialurono rūgštis ir glicerinas. Natrio PCA yra dar vienas veiksmingas drėkiklis. Tai yra natūralaus jūsų odos drėkinimo faktoriaus dalis. Mažos koncentracijos karbamidas yra dar viena drėgmę išlaikanti medžiaga, kurią galite rasti odos priežiūros produktuose. (Nepainiokite to su didelės koncentracijos karbamidu, kuris veikia kaip šveitiklis.)

Dehidratuota riebi oda dėl odos problemų, kurios silpnina odos barjerą:

  • Pakartotinis kontaktas su atšiauriu muilu (jautriai odai tai gali būti produktai su natrio lauro sulfato sudedamųjų dalių šeima) arba stipriomis cheminėmis medžiagomis (pvz., alkoholiu ar buitiniais valikliais). 
  • Bėrimai, tokie kaip veido pleiskanos (seborėja) ir rožinė, sukeliantys pažeistą odos barjerą ir vandens netekimą.
  • Jei turite genetinį polinkį į egzemą, astmą ir alergijas, tai reiškia, kad jūs taip pat galite turėti pažeidžiamą odos barjerą ir esate vienas iš klasikinių „jautrios odos“ žmonių.
  • Atšiaurioje aplinkoje, pvz., vėjuotame, šaltame klimate, arba tiesiog perėjimas tarp šaltos lauko temperatūros ir šildomos patalpos aplinkos, kuri gali sudirginti odą ir prarasti vandenį.

 

Dehidratuota kojų, rankų ir kūno oda

Kojų ir kūno oda turi mažiau riebalinių liaukų ir dažnai apibūdinama kaip sausa, ypač sulaukus 55 metų, kai odos atstatymo mechanizmai tikrai pradeda nykti. Rankų ir kojų oda yra ypač linkusi į TEWL ir dėl to išsausėti. Sausumas ir dehidratacija čia susilieja ir sukelia krepišką, pleiskanojančią, šiurkščią ir kreiduotą odą, kuri tiesiog atrodo ir jaučiasi sena! Aš praleidau savo karjerą padėdamas žmonėms to išvengti.

Kaip išvengti išsausėjusios kojų, rankų ir kūno odos

Po kiekvienos vonios ar dušo bent jau rankas ir kojas patepti geru drėkinamuoju kremu yra labai svarbu, kad senstant rankų ir kojų oda būtų sveika. Geriausias būdas yra pakeisti gerą kūno losjoną ar kremą su medicininės klasės glikolio rūgšties odos priežiūros rutina.

  • Losjonas arba kremas papildys odos lipidus, kad išvengtų TEWL.
  • Glikolio rūgštis paskatins odą gaminti savo hialurono rūgštį.

Vienintelis tikras būdas akivaizdžiai padidinti rankų ir kojų odos hialurono rūgšties kiekį. Glikolio rūgštis taip pat padės pašalinti odos pleiskanojimus ir sušvelninti odos šiurkštumą. Galutinis rezultatas – švelni, rasota ir jaunatviška rankų ir kojų oda, atspari senatvinėms dėmėms ir su senėjimu susijusiam plutelei. Taip, nė vienas iš mūsų neturi susitaikyti su pluta sena oda. Gerą drėkinamąjį kremą galime pakeisti savo rankų, kojų ir kūno odoje su medicininiu AHA kremu ir išlaikyti rasotą jaunatvišką odą neribotą laiką.

Apsauga nuo išsausėjusios odos

Norint išlaikyti vandenį odoje, kai santykinė oro drėgmė yra mažesnė nei 85 %, reikia dirbti. Papildykite odos lipidus drėkinamaisiais kremais ir aliejais. Suriškite vandenį savo odos sluoksniuose su drėgmę išlaikančiomis medžiagomis. Pasirinkite produktus, kurių sudedamosios dalys yra tinkamos jūsų odos riebalų gamybai ir veido bei rankų, kojų ar kūno problemoms spręsti. Tai žinodami padėsite išlaikyti jūsų odą elastingą, rasotą, minkštą ir gerai hidratuotą, nesvarbu, koks sausas oras, kiek jums metų ar kokia riebi jūsų oda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI