Chlamidija akyje: simptomai, perdavimas ir gydymas

Chlamidija akyje: simptomai, perdavimas ir gydymas

Chlamidinis konjunktyvitas arba rožinė akis yra akių infekcija, kurią sukelia kontaktas su asmeniu, sergančiu lytinių organų chlamidija, kuri yra lytiniu keliu plintanti liga. Be to, apie 20–50% naujagimių naujagimių suserga chlamidiniu konjunktyvitu, kuris gimdymo metu perduodamas iš motinos gimdos kaklelio chlamidioze. Remiantis Amerikos medicinos asociacijos žurnale paskelbtu tyrimu, 1,8–5,6 % ūminio konjunktyvito suaugusiems žmonėms sukelia chlamidijos. Tai bakterinė LPI, kuri dažniau pasitaiko jaunoms moterims.

Kas yra chlamidinis konjunktyvitas?

Tai bakterinė akių infekcija, sukelianti akių vokų ir akies baltymo uždegimą ir patinimą. Ši membrana vadinama jungine, o šios membranos liga arba uždegimas vadinamas konjunktyvitu. Tačiau jei konjunktyvitą sukeliantis veiksnys yra chlamidija, tai vadinama chlamidiniu konjunktyvitu. Chlamidijos yra STD ir gali paveikti akis, jei užsikrėtusio asmens sperma arba lytinių organų skystis patenka į akis. Be to, naujagimiai gali užsikrėsti akių chlamidioze, jei motina gimdymo metu serga liga. Jis gali būti vienpusis arba dvišalis, o tai reiškia, kad dažniausiai pažeidžia vieną akį, bet gali ir abi akis.

Chlamidijos simptomai akyje

Jei jaučiate toliau nurodytus simptomus, yra tikimybė, kad tai chlamidijų infekcija arba akių STD. Turite nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad išvengtumėte plitimo:

 • Plyšimas
 • Gleivinės ar pūlingos išskyros
 • Dirginimas
 • Niežulys
 • Rožinė akis
 • Fotofobija
 • Akių vokų patinimas
 • Limfmazgių patinimas aplink akis

Naujagimiams infekcija išsivysto per 1–4 savaites nuo pat pradžių. Kiti STD akių simptomai yra patinimas, rausva akis ir kruvinos arba vandeningos chlamidijos išskyros iš akių. Kai kuriais atvejais susidaro pseudomembrana, dengianti akių baltymus. Šie LPI simptomai po gimdymo atsiranda šiek tiek laiko. Tačiau jie gali atsirasti anksčiau, jei gimdymo metu plyš amniono maišelis. Jei asmuo serga lytinių organų chlamidijomis ir chlamidiniu konjunktyvitu, kuris gali pasireikšti suaugusiems, vyrams ir moterims, pasireiškia skirtingi simptomai.

 • Moterys: Moterys jaučia skausmą šlapinantis arba lytinių santykių metu, kraujavimą tarp lytinių santykių, dubens ar pilvo skausmą ir neįprastas makšties išskyras.
 • Vyrai: Vyrams dažniausiai pasireiškia sėklidžių skausmas, baltos arba drumstos varpos išskyros, niežulys ar deginimo pojūtis šlaplėje ir skausmas šlapinantis.

Kaip chlamidija patenka į akis?

Chlamidijos yra užkrečiama liga ir gali plisti per lytinius santykius arba lytinių organų skysčiais kontaktuojant rankomis. Tada išsivysto chlamidinis konjunktyvitas arba STD rožinė akis. Jis taip pat gali susitraukti, jei pateksite į užsikrėtusio žmogaus sultis ir po to paliesite akis. Kiti perdavimo būdai yra šluostės naudojimas arba dirbtinių blakstienų naudojimas.

Kaip patikrinti chlamidiją akyje?

Jūsų paslaugų teikėjas diagnozuoja chlamidijos infekciją, kai fiziškai ištiria simptomus arba atlieka diagnostinius tyrimus. Diagnostiniai tyrimai atliekami naudojant tamponą iš jūsų akies junginės, ant kurio tiriamas bakterijų buvimas. Kiti testai tikrina, ar nėra lytiškai plintančių ligų, tokių kaip sifilis, chlamidija, gonorėja ar ŽIV.

Kokie antibiotikai naudojami akių chlamidijoms gydyti?

Chlamidinis konjunktyvitas gydomas antibiotikais prieš infekciją sukeliančias bakterijas. Jis gali būti tiek akių lašų, ​​tiek geriamųjų antibiotikų tablečių pavidalu. Tačiau vien tik gydydami save nepadės, jei jūsų partneris taip pat kenčia nuo šios infekcijos. Todėl turite patikrinti, ar jūsų partneris nėra užsikrėtęs LPI infekcija, ir gydytojas gali paskirti jums ir jūsų partneriui tinkamą antibiotikų kursą. Antibiotikai užtrunka maždaug 3–4 savaites, kad visiškai panaikintų bakterinę infekciją. Gimusiam kūdikiui gydytojas gali skirti akių tepalą arba intraveninius antibiotikus. Jei infekcija diagnozuojama anksti, chlamidijos akių infekcijos gydymas gali būti atliktas anksčiau. Kaip ir naujagimių, imunitetas yra palyginti žemas, o negydoma chlamidiozė gali sukelti aklumą. Suaugusiesiems paprastai rekomenduojami šie antibiotikai:

 • Eritromicinas: 500 mg tabletės per parą keturis kartus per savaitę
 • Azitromicinas: 100 mg tabletės per parą du kartus per savaitę
 • Doksiciklinas: vienkartinė 1 g dozė

Kaip galiu padėti išvengti chlamidinio konjunktyvito?

Galite išvengti chlamidinio konjunktyvito laikydamiesi tam tikrų praktikų ir griežtindami higienos priemones:

 • Nustokite dalytis su kitais asmens priežiūros reikmenimis, pvz., rankšluosčiais, pagalvėmis, skalbimo šluostėmis ar paklodėmis. Net jei viena iš jūsų akių turi infekciją, nenaudokite to paties rankšluosčio abiem akims.
 • Dažnai plaukite rankas, ypač po lytinių santykių, ir nelieskite bei netrinkite veido ar akių nešvariomis rankomis.
 • Lytinių santykių metu naudokite latekso arba poliuretano prezervatyvus. Taip pat venkite seksualinės veiklos su keliais partneriais.
 • Nesidalinkite makiažo produktais ar akių kosmetika, ypač jei jūs ar kas nors sergate infekcija. Jei sirgote akių infekcija, nenaudokite to paties makiažo, kurį naudojote užsikrėtimo metu.
 • Jei infekcija pasireiškė nėštumo metu, prieš gimdymą gaukite gydymą, kad išvengtumėte infekcijos perdavimo naujagimiui.

Kreipkitės į gydytoją

Jei turėjote nesaugių lytinių santykių ir matote chlamidijų infekcijos požymius ir simptomus arba turite kelis lytinius partnerius arba turite naują seksualinį partnerį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Be to, jei esate nėščia ir jaučiate chlamidinio konjunktyvito simptomus, kuo greičiau apsilankykite pas šeimos gydytoją, kad gautumėte tinkamą gydymą prieš gimdymą.

DUK apie chlamidiją akyje

Kiek užkrečiama chlamidija akyje?

Chlamidijos akyje atsiranda dėl lytiniu keliu plintančios chlamidiozės infekcijos per ranką į akį lytinių skysčių ar lytinių organų metu. Todėl jis gali plisti iš jūsų partnerio ar jūsų lytinių organų. Be to, kūdikis taip pat gali užsikrėsti chlamidija gimęs iš užkrėstos motinos. Asmeninės priežiūros gaminių dalijimasis su užsikrėtusiu asmeniu taip pat gali jį platinti.

Kaip atrodo chlamidija akyje?

Akies chlamidijos simptomai yra vandeningos išskyros, paraudimas, patinimas, niežėjimas ir pūliai. Šie simptomai pasireiškia per 2–19 dienų nuo pradinio poveikio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI