Cefotaksimas

Cefotaksimas

Cefotaksimas yra cefalosporinų grupės antibiotikas, kuris naikina infekcijas sukeliančias bakterijas. Šis vaistas naikina bakterijas ir neleidžia joms augti. Dėl savo naudos naikina bakterijas, šis antibiotikas nėra veiksmingas gydant virusų sukeltas infekcijas, pvz., gripą.

Infekcijų, kurias galima gydyti cefotaksimu, tipai skiriasi. Tarp jų yra sepsis (kraujo infekcija), meningitas, peritonitas (pilvo ertmę dengiančios membranos infekcija), gonorėja (gonorėja) ir osteomielitas (kaulų infekcija). Antibiotikų vartojimas taip pat gali būti naudojamas siekiant išvengti chirurginių žaizdų infekcijos.

Prekių ženklai: Biocef, Cefotaxime, Cepofion, Clatax, Fobet, Goforan, Kalfoxim, Procefa, Simexim, Quofota

Apie Cefotaksimas

Grupė Cefalosporino antibiotikai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Kova su infekcijomis, kurias sukelia bakterijos
 • Apsaugo nuo infekcijų operacijos vietoje

Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra .efotaksimas gali patekti į motinos pieną. Maitinančios motinos, prieš vartodamos šį vaistą, pasitarkite su gydytoju, kad gydytojas galėtų įvertinti naudą ir riziką.
Vaisto forma Injekcija

Įspėjimas :

 • Būkite atsargūs tiems, kurie kenčia nuo kraujo, kaulų čiulpų, viduriavimo, širdies ritmo, virškinimo (ypač kolito) ir inkstų sutrikimų.
 • Gydymo cefotaksimu metu rekomenduojama nevairuoti ir nedirbti su sunkia įranga, nes šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą.
 • Nevartokite ar nevartokite kitų vaistų (įskaitant papildus ir vaistažoles), kai vartojate cefotaksimą, prieš tai nepasitarę su gydytoju.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Cefotaksimo dozavimas

Būklė Amžius Dozė
Gonorėja Suaugęs 0,5-1 g vieną kartą per raumenis (į raumenis), 3-5 minutes lėtai į veną (intraveninį) arba 20-60 minučių per IV.
Kaulų ir raumenų infekcijos, centrinės nervų sistemos, lytinių organų, dubens, skrandžio, kvėpavimo takų ar odos infekcijos Suaugęs 1-2 g kas 8-12 valandų, priklausomai nuo sunkumo. Injekcija gali būti atliekama per raumenis, per kraujagysles 3–5 minutes lėtai arba infuzijomis 20–60 minučių. Didžiausia paros dozė yra 12 g.
Vaikai (0-1 sav.) 50 mg/kg kūno svorio kas 12 valandų per kraujagysles.
Vaikai (vyresni nei 1-4 savaičių amžiaus) 50 mg/kg kūno svorio kas 8 valandas per kraujagysles.
Vaikai (1 mėn.-12 metų), kurių kūno svoris didesnis nei 50 kg 50-180 mg / kgBB, padalytas į 4-6 kartus, švirkščiant į raumenis arba kraujagysles.
Sepsis Suaugęs 6-8 g per parą, padalijus į 3-4 kartus ir suleidžiama per raumenis, lėtai per veną 3-5 minutes arba infuzijos būdu 20-60 min.
Chirurginių žaizdų infekcijų prevencija Suaugęs 1 g, 30-90 minučių prieš operaciją. Galima leisti iš karto per raumenis, lėtai 3-5 minutes per veną arba 20-60 minučių per IV. Atliekant cezario pjūvį, užspaudus virkštelę bus suleidžiama 1 g. Po 2 injekcijų per raumenis arba kraujagysles, po 6-12 valandų.

Naudojant Cefotaksimas Teisingai

Cefotaksimas bus skiriamas ligoninėje, o paciento būklę atidžiai stebės gydytojai, vienas iš jų – periodiškai atliekami kraujo tyrimai. Tai padės gydytojui sužinoti paciento būklės raidą, taip pat antibiotikų veiksmingumą.

Vaistų sąveika

Toksinis poveikis inkstams padidės, jei cefotaksimas bus vartojamas kartu su aminoglikozidais. Be to, cefotaksimo kiekis kraujyje taip pat gali padidėti, jei jis vartojamas kartu su probenecidu.

Atpažinkite šalutinį poveikį ir pavojus Cefotaksimas

Kiekvienas vaistas, kaip ir cefotaksimas, gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti po šio antibiotiko vartojimo, yra šie:

 • Viduriavimas
 • Skausmas ar patinimas injekcijos vietoje
 • Odos bėrimas
 • Karščiavimas.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia alerginės reakcijos, nuolatinis šalutinis poveikis ar kiti neįprasti simptomai, tokie kaip:

 • Susilpnėję raumenys
 • Sunkus viduriavimas su kraujingomis išmatomis
 • Nestabilus širdies ritmas
 • Drebulys
 • Praėjo
 • Akių arba odos pageltimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI