BISOLVONAS

BISOLVONAS

Bisolvon yra naudingas norint palengvinti staigaus kosulio, kuris dažniausiai pasireiškia peršalimo, gripo ar kvėpavimo sutrikimų metu, simptomus. Šis vaistas yra tablečių ir sirupo pavidalu.

Bisolvon sudėtyje yra veikliosios medžiagos bromheksino hidrochlorido. Šis vaistas mažina skreplius kvėpavimo takuose (mukolitinį poveikį) ir padeda jas pašalinti.

Bisolvon tipai ir turinys

Indonezijoje yra 4 Bisolvon produktai, būtent:

 • Bisolvon Extra
  5 ml Bisolvon Extra yra 4 mg bromheksino ir 100 mg guajafenezino. Bisolvon Extra tiekiamas 2 formomis po 60 ml ir 125 ml sirupo.
 • Bisolvon Kids
  Bisolvon Kids 5 ml yra 4 mg bromheksino. Bisolvon Kids yra 60 ml sirupo. Teigiama, kad Bisolvon Kids turi mažai cukraus, todėl tinka vaikams.
 • Bisolvon tirpalas
  Bisolvon tirpalo mililitre yra 2 mg bromheksino. Bisolvon tirpalas yra sirupo pavidalu, lašinamas lašinant. Teigiama, kad šiame produkte nėra cukraus ir jį galima duoti tik 2–10 metų vaikams.
 • Bisolvon tabletė
  Vienoje Bisolvon tabletėje yra 8 mg bromheksino. Bisolvon tabletės tiekiamos 4 ir 10 tablečių juostelėmis.

Kas yra Bisolvon?

Grupė Mukolitik (skreplių skiediklis)
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Malšina kosulį su skrepliais.
Vartoja Suaugusieji ir vaikai (vyresni nei 2 metų)
Bisolvon nėščioms ir maitinančioms motinoms A kategorija: Kontroliuojami tyrimai su nėščiomis moterimis nerodo pavojaus vaisiui ir yra mažiau linkę pakenkti vaisiui. Nepaisant to, Bisolvon nerekomenduojama vartoti pirmąjį nėštumo trimestrą.

Bisolvon gali patekti į motinos pieną. Jei maitinate krūtimi, nevartokite šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Vaisto forma Tabletės ir sirupas.

Įspėjimai prieš vartojant Bisolvon:

 • Nevartokite Bisolvon, jei esate alergiškas šio vaisto sudedamosioms dalims.
 • Būkite atsargūs, vartodami Bisolvon, jei turite GERL, pepsinių opų, kepenų ir inkstų sutrikimų.
 • Būkite atsargūs vartodami Bisolvon, jei turite susilpnėjusią imuninę sistemą dėl medicininių sutrikimų, tokių kaip ŽIV / AIDS, arba dėl tam tikrų vaistų, pvz., chemoterapijos.
 • Pasitarkite su gydytoju dėl Bisolvon vartojimo, jei sergate kvėpavimo takų infekcijomis arba plaučių sutrikimais, įskaitant LOPL, bronchitą, emfizemą ir sunkią astmą.
 • Pasitarkite su gydytoju, jei esate nėščia, maitinate krūtimi arba planuojate nėštumą.
 • Pasitarkite su savo gydytoju dėl Bisolvon vartojimo, jei šiuo metu vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Rinkitės Bisolvon be pridėtinio cukraus, jei sergate cukriniu diabetu arba netoleruojate vienos rūšies cukraus (sacharozės, fruktozės, laktozės).
 • Jei pavartojus Bisolvon pasireiškė alerginė reakcija į vaistą arba perdozuota, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Dozavimas ir vartojimo taisyklės Bisolvon

Bisolvon dozė gali skirtis priklausomai nuo paciento amžiaus arba produkto tipo. Toliau pateikiamos bendros Bisolvon dozės:

 • Suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams: 10 ml arba 1 tabletė 3 kartus per dieną.
 • 6-12 metų vaikai: 5 ml arba ½ tabletės 3 kartus per dieną.
 • 2-5 metų vaikams: 2,5-5 ml arba ½ tabletės 2-3 kartus per dieną.

Ypač Bisolvon tirpalui vaisto dozė yra 2 ml (30 lašų), 2-3 kartus per dieną.

Kaip teisingai vartoti Bisolvon

Bisolvon vartokite pagal vartojimo taisykles, nurodytas ant vaisto pakuotės arba kaip nurodė gydytojas. Bisolvon galima vartoti prieš valgį arba po jo. Jei vartojate Bisolvon tabletes, gerkite vandenį, kad būtų lengviau nuryti vaistą.

Bisolvon sirupo buteliuką prieš vartodami suplakite. Dozei nustatyti naudokite dėžutėje pateiktą šaukštą arba lašintuvą. Nenaudokite įprastų šaukštų ar šaukštelių, nes dozės gali skirtis.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Be to, stenkitės visada vartoti vaistą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad Bisolvon nauda būtų optimalesnė.

Jei pamiršote pavartoti Bisolvon, išgerkite šį vaistą, kai tik prisiminsite, jei dar nėra per arti kitos dozės. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Bisolvon laikykite kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad išvengtumėte saulės spindulių, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Bisolvon sąveika su kitais vaistais

Vartojant kartu, Bisolvon gali sustiprinti kai kurių tipų antibiotikų, tokių kaip oksitetraciklinas, eritromicinas, ampicilinas ir amoksicilinas, šalutinį poveikį.

Bisolvon šalutinis poveikis ir pavojai

Bromheksino kiekis Bisolvon gali sukelti daugybę šalutinių poveikių, įskaitant:

 • Išsipūtęs
 • Pykinimas ir vėmimas
 • Galvos skausmas
 • Prakaitavimas

Pasitarkite su gydytoju, jei pirmiau minėti šalutiniai poveikiai niekada neišnyksta arba manote, kad jis blogėja. Taip pat, jei pasireiškia alerginė reakcija į vaistus, pvz., niežulys, odos išbėrimas, iškilimai ar patinimas ir pasunkėjęs kvėpavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI