Ar ausų infekcijos yra užkrečiamos?

Ar ausų infekcijos yra užkrečiamos?

Ausų infekcija atsiranda dėl bakterinės, virusinės ar grybelinės infekcijos. Šios infekcijos dažniausiai užkrečia vidurinę ausį ir sukelia skausmą ausies viduje. Vaikai yra labiau linkę į šias infekcijas nei suaugusieji, ir jie išnyksta vieni. Tačiau jei infekcija išplinta, ji gali pabloginti simptomus, todėl gydytojai dažniausiai gydo paskirtais vaistais. Greičiausiai susirgote ausies uždegimu dėl ankstesnio gripo ir peršalimo. Taigi galite galvoti: „Ar galiu atmesti galimybę, kad ausų infekcija gali būti užkrečiama? Skaitykite toliau, kad išnagrinėtumėte atsakymą tinkamai motyvuodami.

Ar ausų infekcijos yra užkrečiamos?

Taigi trumpas atsakymas į šį klausimą yra ne. Ausų infekcijos nėra užkrečiamos, bet jei jas sukelia tam tikros sąlygos, įskaitant virusines, bakterines ir grybelines infekcijas, jos taip pat gali išplisti ir kitiems. Norėdami toliau ištirti galimas su šiais infekcijų tipais susijusias pasekmes, pirmiausia išnagrinėkime ausų infekcijų tipus:

  1. Labirintitas: vidinės ausies infekcija ir uždegimas vadinamas labirintu.
  2. Vidurinės ausies infekcija: Šis tipas, dar vadinamas vidurinės ausies uždegimu, yra labiausiai paplitęs, ypač vaikams.
  3. Išorinės ausies infekcija: išorinės ausies infekcija, vadinama plaukiko ausis.

Vidurinės ausies infekcijų sukėlėjai dažniausiai yra bakterijos arba virusai, dažnai lydintys užkrečiamas infekcijas, tokias kaip peršalimas ar gripas. Šios infekcijos yra užkrečiamos ir gali plisti nuo vieno žmogaus kitam. Ausų infekcija išsivysto, kai jūsų imuninė sistema susilpnėja dėl kitų infekcinių ligų, tokių kaip peršalimas ir gripas, kurios plinta seilių lašeliais čiaudint, kalbant ar įkvėpus. Taigi, padidėja tikimybė užsikrėsti ausies infekcija. Todėl asmens higiena ir susilaikymas nuo užkrečiamomis ligomis sergančių žmonių gali sumažinti rizikos plitimą. Nors nė viena ausų infekcija (virusinė, bakterinė ar grybelinė) nėra užkrečiama, jas sukeliantys organizmai yra užkrečiami. Tai reiškia, kad be tinkamo gydymo šie mikrobai gali plisti iš vieno žmogaus į kitą ir sukelti infekcijas, jei ne tokias pačias, tai kitokias sąlygas.

Kaip pasigauti ausų infekciją?

Jei jūsų imuninė sistema nusilpusi, tai gali sukelti ausų infekcijas. Pavyzdžiui, peršalimas, kurį sukelia virusinė infekcija, pažeidžia natūralią organizmo apsaugą, todėl mikrobai lengviau patenka į organizmą ir sukelia infekciją. Todėl, jei kenčiate nuo peršalimo ar gripo simptomų, gaukite tinkamą gydymą, kad išvengtumėte ausies uždegimo. Dažniausia yra vidurinės ausies uždegimas, vidurinės ausies uždegimas (OM). Bakterijos sukelia šią infekciją ir lydi kitus simptomus, įskaitant skysčių perteklių vidurinėje ausyje, kuris sukelia skausmą ir patinimą. Peršalimas sukelia skysčių kaupimąsi sinusuose nosies gale, kuris vėliau gali patekti į ausį ir sukelti lėtinį vidurinės ausies uždegimą (OM). Todėl garų ėmimas ir skysčių pertekliaus išplovimas iš nosies gali užkirsti kelią ausų infekcijoms. Kita priežastis, dėl kurios išsivysto lėtinis vidurinės ausies uždegimas (COM), yra ausies būgnelio pažeidimas, nes bakterijos iš pažeistos vietos gali patekti į organizmą ir sukelti infekciją.

Kaip greitai gali išsivystyti ausų infekcija?

Ausų infekcija gali išsivystyti per naktį, ypač jei dėl gripo užgula nosis. Peršalimas sukelia eustachijos vamzdelių patinimą, kurie eina nuo vidurinės ausies iki gerklės galo, tiekdami orą ir nusausindami skysčių perteklių iš ausies. Taigi, šių vamzdelių patinimas gali sukelti uždegimą ir skysčių kaupimąsi ausyje, nes vamzdeliai nebegali pašalinti skysčio pertekliaus. Šis skysčių kaupimasis gali sukelti skausmą, spaudimą ir galvos skausmą, nes klausa suteikia pusiausvyrą mūsų kūnui, o bet kokia žala gali paveikti visą kūną. Šių vamzdelių patinimas gali atsirasti dėl rūkymo, alergijos, oro slėgio pokyčių aukštyje, adenoidų patinimo, sezoninių pokyčių ir nosies infekcijos.

Ausų infekcijų komplikacijos

Ausų infekcijos, daugiausia vidurinės ausies uždegimas, gali sukelti daug įvairių komplikacijų, jei jos negydomos:

Mastoiditas

Mastoiditas yra būklė, kai infekcija plinta iš vidurinės ausies į kaulą po ausis, vadinamą mastoidais. Šie mastoidai sukelia karščiavimą, patinimą už ausies, skausmą, balkšvas išskyras iš ausies, galvos skausmą ir net kai kuriais atvejais klausos praradimą. Gydytojai gydymui paprastai skiria antibiotikus į veną.

Labirintitas

Esant tokiai būklei, vidinės ausies infekcija pažeidžia ausies struktūrą, vadinamą labirintu, ir kartais sukelia galvos svaigimą, pusiausvyros praradimą, galvos svaigimą ir klausos praradimą. Paprastai ši infekcija visiškai išnyksta per kelias savaites.

Cholesteatoma

Tai odos ląstelių sankaupa vidinėje ausyje, kuri kaupiasi dėl pasikartojančių ilgalaikių vidurinės ausies infekcijų. Šiose nenormaliose odos ląstelėse išsivysto cholesteatoma, kuri gali pažeisti subtilias ausų struktūras, kurios palaiko klausą ir kūno pusiausvyrą. Šią būklę lydi tokie simptomai kaip spengimas ausyse, sukeliantis klausos garsus iš kūno, o ne iš išorės, galvos svaigimą, pusės veido silpnumą ir net klausos praradimą.

Veido paralyžius

Paprastai tai yra ausų infekcijų, pvz., vidurinės ausies uždegimo, simptomas, galintis sukelti veido nervo suspaudimą. Šie nervai eina nuo veido iki smegenų ir kontroliuoja veido išraiškas. Todėl šių nervų suspaudimas gali sukelti veido paralyžių, nes jie negali aprūpinti krauju, todėl veidas juda mažai arba visai nejuda. Tai gali būti panaši į insultą, tačiau kai gydytojai gydo pagrindinę infekciją, būklė normalizuojasi ir retai sukelia ilgalaikes komplikacijas.

Meningitas

Ši būklė sukelia sunkias vidurinės ausies infekcijas, kurių metu infekcija plinta į apsauginius smegenų ir nugaros smegenų sluoksnius, vadinamus meningais. Tai sukelia karščiavimą, galvos skausmą, sprando sustingimą, greitą kvėpavimą, raudoną dėmėtą bėrimą ir jautrumą šviesai. Į veną leidžiami antibakteriniai vaistai gali gydyti tokio tipo bakterines pasekmes.

Kalbos ir kalbos raidos problemos

Dažnos ir pasikartojančios ausų uždegimai gali turėti įtakos vaiko klausai ir rizikai susirgti kalbos bei kalbos raidos sutrikimais. Jei pastebėjote panašų modelį, nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Smegenų abscesas

Tai bakterinė infekcija, sukelianti pūliavimą ir patinimą smegenų viduje. Šią būklę lydi psichinės būklės pokyčiai, tokie kaip sumišimas, karščiavimas, traukuliai, galvos skausmas ir vienpusis kūno paralyžius. Jis gali būti gydomas antibiotikais ir sąnarių operacija, siekiant pašalinti pūlius ir sustabdyti infekcijos plitimą.

Ar ausų infekcija gali sukelti karščiavimą?

Ausų infekcija taip pat gali sukelti karščiavimą, o tai rodo, kad imuninė sistema kovoja su pašaliniais veiksniais, ty virusine, bakterine ar grybeline infekcija. Dėl to temperatūra pakyla nuo 100 laipsnių pagal Farenheitą iki 104 laipsnių. Sietlo vaikų ligoninės duomenimis, 50% vaikų, sergančių ausų infekcijomis, lydi karščiavimas.

Kaip sustabdyti ausies skausmą?

Ausų infekciją galima išgydyti teisingai diagnozavus sukėlėją ir atitinkamą gydymo kursą pagal infekciją, ty antivirusinį, antibakterinį ar priešgrybelinį. Paprastai suaugusiems infekcija praeina per savaitę ar dvi. Jaunesnių vaikų atveju, jei simptomai nepalengvėja per 2 dienas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Kai kuriais atvejais gydytojas paprastai rekomenduoja antibiotikų ausų lašus arba lėtinės problemos gali būti skysčių pertekliaus pašalinimas iš ausies. Esant bakterinei infekcijai, antibiotikai gali pagerinti situaciją, nes naikina infekciją sukeliančias bakterijas ir kontroliuoja jos plitimą. Gydytojas gali Jums skirti amoksicilino arba cefdiniro. Cefdiniras vartojamas ausų infekcijų gydymui tais atvejais, kai pacientas yra alergiškas penicilinui. Tačiau cefdiniras yra mažiau veiksmingas prieš tam tikras bakterijas, tokias kaip Haemophilus influenza. Kiti nereceptiniai vaistai, kuriuos gydytojai siūlo, yra priešuždegiminiai vaistai, tokie kaip naproksenas ir ibuprofenas, kurie tiesiogiai negydo infekcijų, bet veiksmingai pagerina simptomus. Pagerėjus tokiems simptomams kaip skausmas, karščiavimas ir patinimas, išvengiama kitų komplikacijų, tokių kaip ausies būgnelio plyšimas. Lėtiniais atvejais profesionalūs chirurgai taip pat gali atlikti ausies būgnelio operaciją, kad pašalintų skysčių perteklių.

DUK

Ar ausies uždegimas yra bakterinė infekcija?

Ausų infekcija nėra vien tik bakterinė; virusai ir grybeliai taip pat gali būti priežastis. Tačiau bakterijos sukelia dažniausiai pasitaikančias ausų infekcijas, tokias kaip Streptococcus pneumoniae ir Haemophilus influenza, kurios sukelia vidurinės ausies infekcijas.

Ar alergijos sukeltos ausų infekcijos yra užkrečiamos?

Ne, ausų infekcijos nėra užkrečiamos; Tačiau susiję mikrobai, tokie kaip peršalimo ar gripo mikrobai, gali platinti ligas čiaudėdami, kosindami, spausdami ranką ir kalbėdami.

Kaip sužinoti, ar mano ausų infekcija yra bakterinė ar virusinė?

Virusinė ausų infekcija paprastai trunka ne ilgiau kaip septynias dienas ir praeina per savaitę. Tačiau, jei tai yra bakterinė ausies infekcija, tikėtina, kad būklė išliks ilgiau, o norint visiškai panaikinti ligą, reikės tinkamo antibiotikų kurso.

Ar karštas dušas padeda nuo ausų infekcijų?

Taip, šiltas kompresas, garai ir karštas dušas gali atverti ir atpalaiduoti kvėpavimo takus, sumažinti su infekcija susijusį skausmą ir spaudimą ausyje.

Ar vandenilio peroksidas padeda nuo ausų infekcijų?

Taip, 3% vandenilio peroksido tirpalas gali padėti gydyti infekcijas ir kaupimąsi, ir paprastai jis yra saugus. Tačiau prieš ką nors tepdami, atlikite pleistro testą; jei dirgina odą, netepkite. Prieš bandydami ką nors patys, geriau pasikonsultuoti su gydytoju.

Kas ramina ausies uždegimą?

Galite išbandyti daugybę dalykų, kad išvengtumėte ausų infekcijų, pvz., priešuždegiminių vaistų, mažinančių skausmą, patinimą ir karščiavimą. Naudodami šiltą kompresą, vandenilio peroksidą, vengdami Q patarimus, naudodami paskirtus ausų lašus skysčiui nusausinti, skalaukite gargalius sūriame vandenyje ir ilsėdamiesi galite padėti jūsų kūnui natūraliai išgyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI