AMONIO CHLORIDAS

AMONIO CHLORIDAS

Amonio chloridas yra viena iš sudedamųjų dalių, naudojamų medicinoje nuo kosulio. Amonio chloridas turi atsikosėjimą skatinantį poveikį, kuris plonina skreplius, todėl sergantiesiems lengviau jas pašalinti. Be vaistų nuo kosulio, injekcinis amonio chloridas taip pat naudingas norint įveikti mažą chlorido kiekį kraujyje ir metabolinę alkalozę. Alkalozė yra kraujo pH sutrikimas, kuris tampa per daug šarminis. Amonio chloridas padidina chloro kiekį ir padidina laisvųjų vandenilio jonų kiekį kraujyje, todėl kraujas tampa rūgštesnis. Tačiau iki šiol Indonezijoje nebuvo galima įsigyti amonio chlorido injekcijos formos.

prekių ženklai : OBH Molex, Cough-En, Ramadryl Atusin, Hufadryl Expectorant, Ikadryl DMP, New Mentasin, Samcodryl, Novadryl, Dexyl, Defadryl Expectorant, Tropidryl

Apie amonio chloridą

Grupė Vaistai nuo krūtinės (geriamieji) ir elektrolitų papildai (injekciniai)
Kategorija Nereceptiniai vaistai (vaistai nuo kosulio)
Pranašumai Skreplių išsiskyrimas (per burną) ir chlorido kraujyje gydymas bei metabolinės alkalozės (injekcijos) gydymas
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos N kategorija (tabletė / ponas o p): Dar nesuskirstyta į kategorijas. Vaisto saugumas nėštumo metu nebuvo nustatytas, nors nebuvo rasta jokių gerų įrodymų apie vaisto vartojimą nėštumo metu ar vaisiaus anomalijų riziką. C kategorija (įpurškimas): Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Kol kas nežinoma, ar amonio chloridas patenka į motinos pieną, ar ne. Pasitarkite su gydytoju, jei maitinate krūtimi ir planuojate vartoti vaistus nuo kosulio, kurio sudėtyje yra amonio chlorido.
Vaisto forma Tabletės ir sirupas

Įspėjimas:

 • Amonio chloridas (tabletės / sirupas)
  • Venkite vartoti amonio chlorido, jei esate alergiškas šiam vaistui.
  • Venkite vartoti amonio chlorido, jei vartojate kitus vaistus nuo kosulio.
  • Pasakykite gydytojui, jei sergate astma arba lėtiniu kosuliu.
  • Jei pavartojus amonio chlorido pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
 • Amonio chloridas (injekcinis)
  • Pasakykite gydytojui, jei esate alergiškas amonio chloridui.
  • Pasakykite gydytojui, jei šiuo metu gydotės kitais vaistais, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Būkite atsargūs, jei turite sveikatos problemų, tokių kaip inkstų ir kepenų liga, širdies ritmo sutrikimai arba natrio trūkumo būklė (hiponatremija).
  • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda apsinuodijimo amoniu požymių ar simptomų, tokių kaip blyškumas, prakaitavimas, nereguliarus kvėpavimas, vėmimas, bradikardija, artemija ir traukuliai.

Amonio chlorido dozavimas

Tikslios amonio chlorido, kaip atsikosėjimą lengvinančios priemonės, dozės tyrimų neatlikta. Vartodami vaistus nuo kosulio, tiek tabletes, tiek sirupą, vadovaukitės pakuotėje pateikta informacija arba vadovaukitės gydytojo patarimu. Amonio chloridas injekcijų pavidalu bus skiriamas pagal gydytojo nurodymus.

Naudojant Amonio chloridas Teisingai

Prieš vartodami amonio chloridą, vadovaukitės savo gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją apie vaistą, išspausdintą ant pakuotės etiketės. Jei amonio chloridas yra tablečių pavidalu, nurykite vaistą užsigerdami vandeniu. Tabletės nesmulkinkite, nekramtykite ar nedalykite, nes tai gali sustiprinti šalutinį poveikį. Jei amonio chloridas yra sirupas, pirmiausia suplakite buteliuką, kad visos vaisto sudedamosios dalys gerai susimaišytų. Vaisto dozei išmatuoti naudokite matavimo šaukštą, kuris paprastai yra pakuotėje. Nenaudokite įprastų šaukštų, nes dozės gali skirtis. Amonio chloridą švirkščiant į kraujagysles arba infuzuojant paprastai atlieka medicinos personalas pagal gydytojo nurodymus. Įsitikinkite, kad tarp vienos dozės ir kitos dozės yra pakankamai laiko, ir stenkitės visada vartoti amonio chloridą tuo pačiu metu kiekvieną dieną. Pacientams, pamiršusiems suvartoti amonio chlorido, patartina tai padaryti iš karto, kai tik prisimena, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės. Amonio chloridą laikykite kambario temperatūroje ir uždaroje talpykloje, kad išvengtumėte saulės poveikio, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Narkotikas Sąveikos

Amonio chloridas tablečių arba sirupo pavidalu paprastai nesukelia reikšmingo sąveikos su vaistais ar kitais medicinos produktais. Tačiau injekcinis amonio chloridas, vartojamas kartu su spironolaktonu, gali padidinti acidozės riziką.

Amonio chlorido šalutinis poveikis

Amonio chloridas tablečių arba sirupo pavidalu paprastai yra saugus vartoti tol, kol jis vartojamas pagal rekomenduojamą dozę. Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti, paprastai yra lengvas, pavyzdžiui, galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas ir mieguistumas. Tačiau jei amonio chloridas vartojamas didelėmis dozėmis, gali padidėti acidozės ir hipokalemijos rizika, sukelti kvėpavimo sutrikimus, galvos skausmą ir mieguistumą. Dažnas šalutinis poveikis vartojant amonio chloridą injekcijų pavidalu yra skausmas ir dirginimas injekcijos vietoje arba kraujagyslėse, jei infuzijos greitis yra per greitas. Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti, yra:

 • Mieguistas
 • Pykinimas
 • Gag
 • Skrandžio skausmas
 • Hipokalemija
 • Kalcio trūkumas
 • Metabolinė acidozė
 • Sąmoningumo ar psichikos sutrikimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI