ANTACIDAI

ANTACIDAI

Antacidai ( antacidiniai vaistai ) yra vaistai, naudojami skrandžio rūgšties kiekiui neutralizuoti. Iš esmės skrandžiui reikia rūgščių, kurios vaidina vaidmenį virškinimo procese ir naikina maiste esančias kenksmingas bakterijas. Tačiau, kai skrandyje yra per daug rūgšties, ši būklė gali sukelti skrandžio opą su tokiais simptomais kaip rėmuo, dažnai raugėjimas ir vidurių pūtimas.

Antacidiniai vaistai mažina rūgšties kiekį skrandyje. Pagal sudedamąsias dalis šis vaistas skirstomas į keletą tipų, būtent:

 • Kalcio karbonatas
 • Magnio karbonatas
 • Magnio trisilikatas

Kiekvienas pirmiau minėtų antacidinių vaistų tipas iš esmės atlieka tą pačią funkciją. Kai kuriuose produktuose antacidiniai vaistai taip pat maišomi su kitais ingredientais, pavyzdžiui, simetikonu. Antacidinių vaistų vartojimas bus geresnis, jei pirmiausia pasitarsite su gydytoju.

Prekių ženklai : Promag, Mylanta, Polysilane, Magtral, Antasida Doen, Gastran, Simeco, Maag Gel, Konimag, Gastromag, Gestrig

Apie antacidinius vaistus

Grupė Antacidiniai vaistai
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Neutralizuokite skrandžio rūgštį
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos Nėščioms ir maitinančioms moterims antacidiniai vaistai yra saugūs tol, kol jie vartojami laikantis rekomenduojamų dozių. Kiek įmanoma nevartokite vaistų be gydytojo patarimo.
Vaisto forma Kramtomoji suspensija, tabletės ir kapsulės

Įspėjimas :

 • Neduokite antacidinių vaistų vaikams iki 12 metų be gydytojo patarimo. Kai kurie antacidiniai produktai nėra skirti vaikams
 • Būkite atsargūs vartodami antacidinius vaistus, jei turite arba sirgote skrandžio opa, kraujavimu, kepenų liga, inkstų liga ar širdies liga.
 • Antacidinius vaistus vyresni nei 60 metų pacientai turi vartoti konsultuojant ir prižiūrint gydytojui.
 • Kai kurių tipų antacidiniuose preparatuose yra daug natrio arba natrio (druskos). Būkite atsargūs, jei laikotės mažai druskos turinčios dietos, turite aukštą kraujospūdį arba sergate ciroze.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Dozavimas ir kaip tinkamai vartoti antacidinius vaistus

Antacidinių vaistų dozė ( antacidinis ) kiekvienam žmogui yra skirtingas, priklausomai nuo paciento būklės ir amžiaus. Vadovaukitės informacija ant pakuotės ir pasitarkite su gydytoju dėl tinkamos dozės ir viso vaisto vartojimo.

Antacidiniai vaistai yra suspensijų, taip pat kramtomųjų tablečių ir kapsulių pavidalu. Jei vartojate antacidinius vaistus kramtomųjų tablečių ir kapsulių pavidalu, suvartokite vaistą kramtydami jį prieš nurijus, o po to išgerkite vandens.

Suspensijoje esantys antacidiniai vaistai prieš vartojimą suplakite vaistą. Naudokite ant pakuotės pateiktą arba gydytojo pateiktą matavimo įrankį. Venkite patys naudoti matavimo prietaisus, pavyzdžiui, šaukštus. Tai gali turėti įtakos vaisto veiksmingumui, nes dozė neatitinka rekomendacijų.

Antacidiniai vaistai, tiek kramtomosios tabletės, tiek kapsulės, arba suspensijos, yra vartojami, kai atsiranda simptomų arba jaučiamas jų atsiradimas. Paprastai antacidiniai vaistai vartojami valgio metu arba iškart po jo.

Jei simptomai nepalengvėja, atsiranda alerginių reakcijų ar perdozavus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vaistų sąveika

Antacidiniai vaistai gali sukelti sąveiką, jei jie vartojami kartu su tam tikrais vaistais, įskaitant:

 • Trukdo tetraciklino, penicilino, sulfanomido, digoksino, indometacino, naprokseno, fenilbutazono, chinidino ir vitaminų pasisavinimui.
 • Padidinti vitamino C pasisavinimą.

Antacidinis šalutinis poveikis

Antacidinis šalutinis poveikis ( antacidiniai vaistai ) yra reti. Šio vaisto vartojimo šalutinis poveikis gali būti:

 • Išsipūtęs
 • Pykinimas ir vėmimas
 • Skrandžio spazmai
 • Vidurių užkietėjimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI