TOBRAMICINAS

TOBRAMICINAS

Tobramicinas yra aminoglikozidų klasė antibiotikų, vartojamų bakterijų sukeltoms infekcijoms gydyti. Pavyzdžiui, akių infekcijos, šlapimo takų infekcijos, virškinimo trakto infekcijos, kaulų ir sąnarių infekcijos, centrinės nervų sistemos infekcijos, apatinių kvėpavimo takų infekcijos ir odos infekcijos.

Gydant infekcijas, tobramicinas naikina bakterijas ir slopina jų augimą, todėl jos nebepasirodo.

Kadangi tobramicinas yra antibiotikas, gydytojas paprastai patars pacientui vartoti šį vaistą, net jei simptomai jau sumažėjo. Taip siekiama užkirsti kelią infekcijos pasikartojimui ir užkirsti kelią bakterijų atsparumui vaistui.

Prekės ženklas: Bralifex

Apie Tobramicinas

Grupė Aminoglikozidiniai antibiotikai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Gydyti bakterines infekcijas, pvz., akių infekcijas, šlapimo takų infekcijas, virškinimo trakto infekcijas, kaulų ir sąnarių infekcijas, centrinės nervų sistemos infekcijas, apatinių kvėpavimo takų infekcijas ir odos infekcijas.
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija akių lašams ir tepalams : Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais nerodo pavojaus vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. D kategorija inhaliatoriams ir injekcijoms: Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas.
Vaisto forma Vietinis (lašai, tepalas), inhaliatoriai ir injekcijos

Įspėjimas:

  • Būkite budrūs kenčiantiems nuo neuromuskulinių sutrikimų, tokių kaip myasthenia gravis ir Parkinsono liga.
  • Akių lašų ir tepalų naudotojai, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui apie savo akių sveikatos istoriją.
  • Tobramicinas gali sukelti alergines reakcijas tiek jo veikliosioms medžiagoms, tiek vaistų priedams, pvz., benzalkonio chloridui. Pasakykite gydytojui, jei esate alergiškas šių ingredientų turiniui ar kitoms panašioms medžiagoms.
  • Jei pavartojus tobramicino pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Tobramicino dozė

Toliau pateikiamos vietinės tobramicino dozės, kurias paprastai rekomenduoja gydytojai, pritaikydami ją prie infekcijos tipo, paciento amžiaus ir simptomų sunkumo:

Infekcijos tipas Vaisto forma Dozė
Akių infekcija Akių lašai Suaugusieji: 1 lašas vaistams, kuriuose yra 0,3% tobramicino, ryte ir vakare. Jei simptomai yra sunkūs, pirmąją vartojimo dieną dozę galima padidinti iki 4 kartų per dieną.
Vaikai: Tokia pati kaip suaugusiųjų dozė 1 metų ir vyresniems asmenims.
Akių infekcija Akių tepalas Suaugęs: Užtepkite pusę juostos dydžio užkrėstą akių sritį 2-3 kartus per dieną. Jei būklė sunki, naudokite 3-4 valandas.
Vaikai: Tokia pati kaip suaugusiųjų dozė 1 metų ir vyresniems asmenims.
Kvėpavimo takų infekcijos (pvz cistinė fibrozė ) Inhaliatorius Suaugęs: 300 mg per 12 valandų 28 dienas ir, jei reikia, tęsiama po 28 dienų pertraukos.
Vaikai: Tokia pati kaip suaugusiųjų dozė 6 metų ir vyresniems žmonėms.

Pacientams, kuriems reikalingas gydymas injekciniais vaistais, dozę koreguoja gydytojas namuose, ligoninėje.

Jei norite sužinoti tobramicino dozę kūdikiams, mažiems vaikams ir pagyvenusiems žmonėms, kreipkitės į gydytoją.

Naudokite Tobramicinas Teisingai

Prieš vartodami vaistus, kurių sudėtyje yra tobramicino, perskaitykite vartojimo taisykles ir vadovaukitės gydytojo patarimais.

Tobramicinas, ypač akių lašų ir tepalų pavidalu, gali laikinai sutrikdyti regėjimą. Gydymo proceso metu nevairuokite ar nevaldykite sunkios įrangos.

Naudodami akių lašus ir tepalus, išimkite kontaktinius lęšius ir įsitikinkite, kad akys ir rankos yra švarios, kad išvengtumėte užteršimo.

Įlašinkite vaistą tiesiai į apatinę akį ir lėtai užmerkite 1–2 minutes. Lėtai paspauskite akies galiuką (šalia nosies), kad vaistas neištekėtų. Vartodami akių lašus nemirksėkite ir nevalykite akių. Jei vartojate kitus akių lašus ar tepalus, prieš vartojant kitą vaistą, rekomenduojama skirti 5-10 minučių intervalą.

Tiems, kurie pamiršo pavartoti tobramiciną, patartina tai padaryti nedelsiant, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Vartokite tobramiciną, kol baigsis, arba per gydytojo nurodytą laiką, net jei simptomai pajunta, kad padidintumėte vaisto poveikį ir išvengtumėte bakterijų atsparumo atsiradimo. Nedidinkite ar nemažinkite dozės prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Tiems, kurie naudoja tobramiciną inhaliatoriaus pavidalu, pirkdami įsitikinkite, kad inhaliatorius vis dar yra sandariai uždarytas plastiku.

Vaistų sąveika

Toliau pateikiami keli pavojai, kurie gali kilti, jei tobramiciną vartojate kartu su tam tikrais vaistais, įskaitant:

  • Padidina neurotoksinį ir nefrotoksinį poveikį, jei vartojama kartu su kitais aminoglikozidais (pvz., amikacinu ir streptomicinu), cefaloridinu, viomicinu, polimiksinu B, kolistinu, cisplatina ir vankomicinu. Be to, nefrotoksinis poveikis taip pat gali sustiprėti, jei tobramicinas vartojamas kartu su ciklosporinu ir kitais antibiotikais (pvz., cefalosporinu).
  • Toksinis poveikis sustiprėja vartojant kartu su sunkiais diuretikais, tokiais kaip etakrino rūgštis ir furozemidas.
  • Ilgalaikė antrinė miego apnėja gali pasireikšti, jei tobramicino skiriama anestezijos pacientams, kurie taip pat vartoja neuromuskulinius blokuojančius vaistus, tokius kaip sukcinilcholinas, tubokurarinas ir dekametonis.
  • Neostigminas ir piridostigminas turi prieštaringą poveikį.
  • Padidina varfarino ir fenindiono poveikį.

Pripažinkite tobramicino šalutinį poveikį ir pavojus

Štai keletas šalutinių poveikių, kurie gali atsirasti pavartojus tobramicino:

  • Akių dirginimas.
  • Skausmas arba dirginimas injekcijos vietoje.
  • Raudonos ir ašarojančios akys.
  • Akies vokas jaučiasi niežtintis.
  • Karščiavimas.
  • Pykinimas.
  • Gag.
  • Pilvo skausmas.
  • Sloga ar užsikimšusi nosis.
  • Čiaudėjimas.
  • Skreplių spalvos pakitimas.
  • Balso keitimas.

Kartais kai kurie iš šių šalutinių poveikių rodo, kad organizmas prisitaiko prie tobramicino kiekio. Tačiau jei atsiranda šalutinis poveikis, kuris pasunkėja arba sukelia nenatūralų poveikį, pvz., alergines reakcijas, stiprų galvos svaigimą, traukulius ar pasunkėjusį kvėpavimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI