Sveiki įpročiai, padėsiantys atsikratyti nugaros skausmo

Nugaros skausmas yra viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės kreipiasi į gydytoją. Jis gali svyruoti nuo buko skausmo iki aštraus skausmo, kuris plinta nuo apatinės nugaros dalies iki kojų ir netgi gali plisti rankomis. Geros naujienos yra tai, kad dauguma nugaros skausmų yra lengvai išgydomi, dažniausiai derinant poilsį, vaistus ir mankštą. Taigi, čia yra keletas būdų, kaip palengvinti ir atsikratyti nugaros skausmų.

1. Fizioterapija

Kineziterapija yra vienas iš efektyviausių nugaros skausmo gydymo būdų. Fizioterapeutas, kaip ir Performax sveikatos grupėje, dirbs su jumis, kad nustatytų jūsų skausmo šaltinį, o tada naudos pratimų, tempimų ir lengvo masažo derinį, kad padėtų jums atsigauti. Jei kenčiate nuo ūmaus nugaros skausmo, kineziterapeutas paprastai rekomenduos poilsį ir skausmą malšinančius vaistus per pirmuosius kelis užsiėmimus. Tačiau kai jūsų skausmas pradeda mažėti, jūsų kineziterapeutas kartu su jumis sukurs neskausmingą rutiną ir reabilitacijos planą, kuris padės jums susigrąžinti mobilumą ir gyvenimą. Galite naudotis bet kokia paslauga, kuri, jūsų manymu, jums tiktų. Įgyvendindami namų mankštos ir atkūrimo planą, tapsite mobilesni, stipresni ir labiau pasitikėsite savimi.

2. Nugaros stiprinimo pratimai

Nugaros stiprinimas taip pat gali padėti atsigauti nuo nugaros skausmo. Svarbu pradėti lėtai ir palaipsniui stiprinti jėgas, nes tai padės išvengti skausmo ir traumų. Jūsų kineziterapeutas padės nustatyti teisingus pratimus nugarai ir pateiks asmeninį treniruočių planą, padėsiantį sustiprinti jėgą. Šie pratimai padės išlaikyti jūsų nugaros sveikatą, todėl galėsite išvengti nugaros skausmų ateityje. Pagrindinių raumenų stiprinimas taip pat gali padėti sumažinti nugaros skausmą. Jūsų šerdį sudaro jūsų stuburo raumenys, taip pat pilvo sienos, dubens ir apatinės nugaros raumenys. Šerdies stiprinimas padės išlaikyti gerą laikyseną ir išlaikyti stuburą išlygintą, o tai sumažins nugaros apkrovą. Geri pratimai šerdims yra pilvo traškėjimas, kojų pakėlimas ir lentos.

3. Tempimo pratimai

Daugelis žmonių laiko įtemptą raumenų įtampą, o tai gali sukelti skausmą ir sustingimą. Tempimas yra puikus būdas sumažinti raumenų įtampą ir sumažinti skausmą bei sustingimą. Jūsų kineziterapeutas padės nustatyti teisingus nugaros tempimus ir pateiks namų pratimų bei atkūrimo planą, padėsiantį sumažinti įtampą ir sumažinti skausmą bei sustingimą. Tempimas gali būti atliekamas visą dieną, o tai padės išlaikyti jūsų lankstumą ir judrumą. Tempimo metu turėtumėte siekti atpalaiduoti raumenis ir jausti tempimą. Turėtumėte sugebėti išlaikyti tempimą 10–15 sekundžių. Tempimas gali būti atliekamas namuose arba kineziterapeuto kabinete. Daugelis žmonių taip pat naudoja šildymo pagalvėlę, vandens buteliuką ar mankštos juostą, kad atpalaiduotų raumenis ir padidintų kraujotaką.

4. Šilumos terapija

Šilumos terapija gali būti naudojama nugaros skausmui ir sustingimui gydyti bei uždegimui ir patinimui mažinti. Fizioterapeutas naudos įvairius šilumos metodus, įskaitant karštus ar šaltus paketus, kad sumažintų skausmą ir atkurtų judrumą. Šilumos terapija taip pat gali būti naudojama paspartinti atsigavimo procesą. Jūsų fizioterapeutas dirbs su jumis, kad nustatytų tinkamą šilumos techniką, kuri padės sumažinti skausmą ir sustingimą. Šilumos terapija yra saugus ir efektyvus būdas sumažinti nugaros skausmą ir sustingimą. Galėsite susirasti kineziterapeutą, kuris atliks nugaros šilumos terapiją, arba savo šilumos paketą. Šilumos paketus galima naudoti ryte, vidurdienį arba vakare. Šilumos paketas turi būti dedamas ant nugaros tarp menčių ir nugaros centre.

5. Skausmo prevencija

Nugaros skausmas yra viena dažniausių suaugusiųjų skausmo ir negalios priežasčių. Prevencija yra puikus būdas išvengti nugaros skausmo ateityje. Jei atsiranda nugaros skausmas, nedelsdami apie tai praneškite savo kineziterapeutui. Jūsų kineziterapeutas dirbs su jumis, kad nustatytų jūsų skausmo šaltinį ir pateiks jums namų pratimų ir atkūrimo planą. Užkirsdami kelią nugaros skausmams, neleisite laiko ir pinigų brangiam gydymui, galėsite mėgautis aktyvesniu ir funkcionalesniu gyvenimo būdu. Tai taip pat padeda išvengti fizinės negalios išsivystymo ir padeda išlaikyti mobilumą bei nepriklausomybę.

Kaip matėme, sveikus įpročius, kurie padės atsikratyti nugaros skausmo, galima pasiekti reguliariai mankštinantis ir tempiant. Nugaros raumenys kartu su pilvo šerdimi padeda išlaikyti stuburą išlygintą, todėl nugara tampa tvirta ir lanksti bei sumažina nugaros skausmo riziką. Taigi, jei ateityje norite atsikratyti nugaros skausmo, pradėkite nuo šių sveikų įpročių jau šiandien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *