Stomatitas vaikui

Stomatitas vaikui

Ar jūsų vaikas neramus, šiek tiek karščiuoja, skauda gerklę, o iš burnos sklinda nemalonus kvapas? Tai gali būti stomatito požymiai. Sužinokite, kokios šios ligos priežastys, simptomai ir, svarbiausia, kaip gydyti bei išvengti pakartotinio susirgimo.

Stomatitas vaikams – priežastys

Tikriausiai kiekvienas tėvas žino, kad svarbiausia taisyklė mažyliams yra „kas patenka į ranką, tas patenka į burną“. Vaikai tyrinėja pasaulį įvairiais būdais: jie viską stebi, visko klauso, tačiau dažniausiai pasaulį jie patiria per prisilietimą.

Rankos nėra vienintelis būdas – vaikai labiausiai naudojasi liežuviu! Todėl jie nori į burną dėti viską, ką tik gali.

Taip, turėtume leisti vaikams pažinti pasaulį visais pojūčiais, tačiau, deja, daugelis daiktų, kuriuos mažyliai trokšta išbandyti, gali būti padengti bakterijomis. Mes negalime apsaugoti savo vaikų nuo visų bakterijų ir virusų – net neverta bandyti! – bet verta atkreipti dėmesį į tai, kas patenka į vaiko rankas, o ne vien tik į tai, kas yra švaru.

Tai padės sumažinti bakterijų plitimą, o kartu ir įvairių ligų ar negalavimų, įskaitant stomatitą, atsiradimo tikimybę. Ne veltui stomatitas vadinamas „nešvarių rankų liga“. Ją sukelia virusai, kurie gali būti perduodami per kontaktą su netinkamai nuplautomis rankomis.

Svarbu pažymėti, kad virusas gali būti organizme ilgą laiką, nesukeldamas jokių simptomų. Simptomai gali pasireikšti dėl tokių veiksnių kaip karščiavimas, stiprus stresas ar net sąlytis su saulės šviesa!

Taip pat būtina paminėti pienligę. Ji yra mielių infekcijos pasekmė, kuri gali pasireikšti net gimdymo metu! Mielių grybelių aktyvumas padidėja sumažėjus imunitetui.

PASTABA: Nepainiokite pienligės su aftomis. Aftos nėra sukeltos grybelinės infekcijos, o virusų.

Kokie yra stomatito simptomai vaikams?

Stomatito simptomai vaikams gali būti įvairūs – dažnai tai tik blogas burnos kvapas ir padidėjęs seilėtekis. Dažnai pasireiškia karščiavimas (bet ne aukštas!), gerklės ir burnos skausmas. Mažylis gali turėti miego problemų ir prarasti apetitą. Esant eksudaciniam stomatitui, gali atsirasti raudonos dėmelės, kurios gali kraujuoti.

Herpesinis stomatitas, be jau minėtų simptomų, pasireiškia mažomis pūslėmis, kurios sprogsta, suformuodamos skausmingas erozijas.

Pienligė pasireiškia baltu, luitiniu apnašu ant gleivinės. Aftos, kita vertus, yra geltonos arba baltos dėmės su raudonu kraštu, atsirandančios ant liežuvio, skruostų ir lūpų.

Stomatito gydymas vaikams

Gydymas paprastai atliekamas įvairių vaistų pagalba – tepalais, sirupais, suspensijomis. Patariama nieko nenaudoti savarankiškai – būtina kreiptis į gydytoją! Gydytojas įvertins vaiko būklę ir paskirs tinkamas priemones. Kuo anksčiau kreipsitės į gydytoją, tuo geriau, nes jokio simptomo nereikėtų ignoruoti.

Stomatitas vaikams yra labai nemalonus išgyvenimas – verta pasirūpinti, kad jis truktų kuo trumpiau! Todėl, vos pastebėję nerimą keliančius simptomus, nedelskite ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Nuotraukoje pavaizduota mergaitė su garbanotais, šviesiais plaukais, plačiai atverta burna, valanti dantis dantų šepetėliu. Vaikas dėvi baltą palaidinę ir atrodo, kad šios higienos procedūros metu šaukia arba verkia.

Prevencija geriau nei gydymas – profilaktika

Nenuostabu, kad pirmas žingsnis – rūpintis burnos higiena. Ryte ir vakare nuvalykite kūdikio dantenas specialia servetėle ar marlės lapeliu, sudrėkintu vėsiu vandeniu. Taip pašalinsite bakterinį apnašą.

Taip pat nepamirškite kruopščiai nuplauti ir nuplikyti buteliukus, žindukus ar kramtukus. Ir, kiek įmanoma, stebėkite, kad jūsų mažylis nesikištų į burną nešvarių daiktų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *